PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανικανοποίητοι σεξουαλικά οι Έλληνες


soraver
29-09-07, 12:02
Ιδιαίτερα πετυχημένη αποδεικνύεται για τους Έλληνες η ρήση «άλλο η ποσότητα και άλλο η ποιότητα» καθώς παρά το γεγονός ότι κάνουν αρκετό σεξ σε σχέση με άλλους άνδρες στον κόσμο, σε μεγάλο ποσοστό δηλώνουν ανικανοποίητοι από τη σεξουαλική τους ζωή.

Σύμφωνα με νέα παγκόσμια έρευνα της εταιρίας Durex σχετικά με τη σεξουαλική συμπεριφορά των ανθρώπων σε όλο τον κόσμο, 89% των Ελλήνων κάνουν σεξ τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα, αλλά 48% θεωρεί μη ικανοποιητική τη σεξουαλική του ζωή.

Το παράδοξο είναι ότι ενώ οι Έλληνες δηλώνουν ανικανοποίητοι, κατέλαβαν την πρώτη θέση στην ποικιλία της σεξουαλικής τους ζωής, θεωρώντας σημαντική εκτός από την σεξουαλική πράξη αυτή καθαυτή, το στοματικό σεξ, τις σεξουαλικές φαντασιώσεις και το αισθησιακό μασάζ, ενώ «αγκάλιασαν» και την τεχνολογία υποστηρίζοντας τη χρήση δονητών και λιπαντικών για τη βελτίωση της σεξουαλικής τους ζωής.

Σύμφωνα με την έρευνα, οι Έλληνες βρίσκονται μεταξύ των πιο έμπειρων εραστών στον κόσμο, καθώς ο μέσος Έλληνας μετρά περίπου 28 διαφορετικούς ερωτικούς συντρόφους στη διάρκεια της ενεργής σεξουαλικής ζωής του, με μέσο όρο σε παγκόσμιο επίπεδο το 13%.

http://cosmo.gr/Science/World/169345.html

soraver
29-09-07, 12:04
28? koita na deis....

md1032
29-09-07, 12:43
Ποιός πούστης γαμάει το ποσοστό μου :P

stay_close
29-09-07, 13:09
o mamias ths geitonias sou.. ;p

Makjunior
29-09-07, 14:14
Γειά σααας.. είμαι ο μαμιάς της γειτονιάας σαςς... και δε μου πέφτει με τίποτααα... ουυυ ουυυ ουυυυυ... (το άσμα το λέει...:crazy: :crazy: :crazy: )

soraver
29-09-07, 17:11
nai e?
na sou dwsoume na deis thn prasinh gria na deis pws 8a pesei ;)

Makjunior
29-09-07, 18:26
nai e?
na sou dwsoume na deis thn prasinh gria na deis pws 8a pesei ;)

ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΞΑΝΑΑΑΑΑΑΑ....:puke: :puke: :puke: :puke: