PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι γοργόνες


Freeman
05-11-07, 20:57
Οι Γοργόνες του Μega

Το μόνο που χρειάζεται στην Ελλάδα για να φτιάξεις ένα επιτυχημένο σήριαλ είναι να κάνεις κάτι διαφορετικό. Και το υπογραμμίζω: Στην Ελλάδα. Γιατί ένα σήριαλ με γοργόνες δεν νομίζω πως θα μπορούσε να θεωρηθεί οπουδήποτε αλλού “προχωρημένο”. Και όταν λέω οπουδήποτε αλλού έχω στο μυαλό μου αμερικάνικες και αγγλικές παραγωγές και όχι γαλλο/ιταλικο/ισπανικες tv τρασίλες που κάνουν τον Καπουτζίδη να μοιάζει με JJ Abrahams. Για την ακρίβεια δεν χρειάζεται να κάνεις μόνο κάτι διαφορετικό. Το σημαντικότερο είναι να υπάρχουν άνθρωποι που θα πιστέψουν στο όραμα σου, θα σε υποστηρίξουν και θα ρισκάρουν αρκετά εκατομμύρια για να γίνει πραγματικότητα αυτό που έχεις φανταστεί. Με το αζημίωτο βέβαια. Το Mega για παράδειγμα θα ταϊζει μέχρι και τα τρισέγγονα του με τις επαναλήψεις του Παρα 5 μέχρι το 2020. Και εμάς -που θα είμαστε υποχρεωμένοι να τρώμε τις βλαχοεκρήξεις της Ζουμπουλίας, την αφάνα της Ντάλιας, το sperm look του Φώτη, τα gay κομπλεξικό χιούμορ του Σπύρου, το αλήτικο slut attitude της Αγγέλας και τα comments των καθυστερημένων φανατικών του Παρα 5- με ηρεμιστικά χάπια.

Σε μια τηλεοπτική πραγματικότητα που θεωρεί ως “φαβορί” την επιστροφή του Ρώμα στον ρόλο της κακιασμένης κρυφοαδερφής στο “Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο” μετά τις απανωτές επιτυχίες στους ρόλους της α) κακιασμένης κρυφοαδερφής στο ”Μεν και οι Δεν”, β) της κακιασμένης κρυφοαδερφής στο “Κακό Βεζίρη”, γ) της κακιασμένης κρυφοαδερφής στο “Κωνσταντίνου και Ελένης”, (ανάσα) , δ) της κακιασμένης κρυφοαδερφής στο ”Λίφτινγκ” και τέλος της κακιασμένης κρυφοαδερφής στο “Το καφέ της χαράς”, η AGB νίκη μιας τηλεοπτικής σειράς με θέμα 2 γοργόνες που βγαίνουν στην στεριά για να πάρουν εκδίκηση για τον θάνατο του πατέρα τους (ο οποίος ήταν φώκια), είναι κάτι θετικό. Και απίστευτα διασκεδαστικό αν σκεφτούμε τις φάτσες των υπευθύνων του ΑΝΤ1 όταν είδαν τα νούμερα την επόμενη μέρα…

Οι “Γοργόνες” αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ, είναι αρκετά αστείες, σίγουρα έξυπνες και θα μπορούσα να τις χαρακτηρίσω ως “χαρά του σκηνογράφου” αφού η απόδοση του υποβρύχιου κόσμου έχει γίνει με πραγματικά μερακλίδικη δουλειά που παραπέμπει σε ανεξάρτητες θεατρικές παραγωγές. Αν εξαιρέσεις την Αγγέλα στον ρόλο μιας εκ των 2 γοργονών που θυμίζει Καπουτζιδικό όνειρο, τους υπερβολικά αφελείς και λίγο σαχλούς διαλόγους σε σημεία, το σταφιδιασμένο πρόσωπο της Ναθαναήλ (η οποία newsflash! Zει!) αλλά και το τσίπικο blue screen effect, έχουμε να κάνουμε με την πρώτη σειρά φέτος που το δηλητήριο μας δεν θα φτάσει μέχρι τον πυρήνα της.

Προς το παρόν.

LINK ΠΗΓΗΣ (http://theintvduals.wordpress.com/2007/10/08/%ce%9f%ce%b9-%ce%93%ce%bf%cf%81%ce%b3%cf%8c%ce%bd%ce%b5%cf%82-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%9cega/)

Λατρεία
05-11-07, 22:14
Καθυστερημένοι οι φανατικοί του παρα5??

Σταφιδιασμένη η Ε. Ναθαναήλ, που ακόμα και σήμερα παραμένει γοητευτικότατη?

Μάλλον ο κακιασμένος είναι ο συντάκτης του άρθρου...

Freeman
05-11-07, 22:19
Μάλλον ο κακιασμένος είναι ο συντάκτης του άρθρου...

den eimai ego, den eimai ego :P:P:P

Aetonail
05-11-07, 22:27
Μια φορά έτυχε να τις δω αυτές τις γοργόνες αλλά νταξ, δεν με συγκίνησαν θα λέγα.

Freeman
05-11-07, 22:35
proto deutero epeisodio htan kalo. ta epomena einai mia terastia koilia kai mia monotonia. tha deiksei...

Λατρεία
05-11-07, 22:37
Eγώ συγκινήθηκα όταν δείχναν το μισοπεσμένο,χαμηλοκάβαλο δηλαδή, πατελόνι του Σεϊταρίδη ;) :P
:omg:

Freeman
06-11-07, 09:03
To lol ειναι οτι μόνο όταν έβλεπε τον ποπό του τον αναγνώριζε χαχαχαχαχα

soraver
06-11-07, 09:13
wraia h saka

Λατρεία
06-11-07, 11:12
To lol ειναι οτι μόνο όταν έβλεπε τον ποπό του τον αναγνώριζε χαχαχαχαχα

Για τη Γοργόνα λες ή για μένα? ;p

Xouanita
06-11-07, 11:38
Δεν έχω δει καθόλου τηλεόραση, καμια σειρά, αυτή τη σαιζον.
Οι γονείς μου με ψήνουν να δω το "10" και το "Αν υπήρχες θα σε χωριζα" αλλά δεν... οχι ακόμα.

Freeman
06-11-07, 11:38
για την γοργόνα. Αλλα ΩΧ! Το εκανες και εσύ;

Λατρεία
06-11-07, 11:55
:flute: :flute: :flute:

Freeman
06-11-07, 12:01
:lol:

Piggy
06-11-07, 12:08
γιατί απο που αλλού μπορείς να αναγνωρίσεις ένα τέτοιο παιδί ? ε? ε? ε? ε?

md1032
06-11-07, 12:13
Η best greek tv είναι απαράδεκτοι, κάκκαλος και δόγκανος.
Μετά το χάος [και ο οχετός μαλακίας]

soraver
06-11-07, 12:14
edw kolaei to poihmataki tou tzimakou me thn gkomena pou exeze...

Christy
07-11-07, 16:07
Δεν έχω δει καθόλου τηλεόραση, καμια σειρά, αυτή τη σαιζον.
Οι γονείς μου με ψήνουν να δω το "10" και το "Αν υπήρχες θα σε χωριζα" αλλά δεν... οχι ακόμα.

To 10 είναι βαρύ κατά την άποψή μου και αργό...

Το Αν υπήρχες θα σε χώριζα είναι για μένα μακράν η καλύτερη ελληνική σειρά φέτος με πολύ black και καυστικό humor made by Ακρίτα!

Τόσο ο Φιλιππίδης όσο και ο Βλαδίμηρος Κυριακίδης είναι απίστευτοι στους ρόλους τους!

soraver
08-11-07, 09:26
axaxax
diabasmenh gia allh mia fora sta 8emata ths thleorashs

lol

Christy
12-11-07, 14:23
Είμαι σπιτόγατος γιατί να το κρύψω ;) Αν και στο σπίτι δεν βλέπουμε ελληνικές σειρές! Τις βλέπω στο γραφείο :lol: κι αν είναι καμμια καλή την αφήνω για το σπίτι για να την δει και το μωρό :D

soraver
12-11-07, 14:27
shmera exei family guy kai simpsons :D