PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλυντήριο Πιάτων - Φτάνει πια το πλύσιμο στο χέρι..


giannis13
30-01-13, 18:22
Καλησπέρα σε όλους,
Επειδή βαρέθηκα πια με το "εργενηλίκη" και το πλύσιμο πιάτων στο χέρι αποφάσισα να αγοράσω πλυντήριο πιάτων (μέχρι 200€ περίπου). Είμαι ανάμεσα στο carad το dw3247 x-press & της indesit το icd661 επειδή μου τα πρότειναν και επειδή τα έχει το κατάστημα από όπου έχω εκπτωτικό κουπόνι (και μάλλον για αυτό τα προτιμώ... ;) ) Είναι και τα δυό εδώ, έχουν ενεργειακή απόδοση Α και έχουν χωρητικότητα 4-6 σερβίτσια.
Έχει κανείς (εργένης ή μη) κάποια άλλη πρόταση (για τις ίδιες μάρκες pls) ?

Highlander
31-01-13, 09:56
Πεταμένα λεφτά είναι.
Άσε που για να σου αποδίδει θα πρέπει να το λειτουργείς γεμάτο.

Egw
31-01-13, 22:49
Διαφωνώ. Δεν είναι καθόλου πεταμένα λεφτά. Δεν έχω γνώμη για τα συγκεκριμένα πλυντήρια - αν δεν πλένουν καλά ή αν έχουν πρόβλημα χωρητικότητας (δεν χωράν μεγάλες κατσαρόλες κλπ) είναι άλλη ιστορία - αλλά θα σου ευκολύνουν πολύ τη ζωή. Και δεν σου απαγορεύει κανείς να πλύνεις με το πλυντήριο μισογεμάτο αν δεν έχεις αρκετά πιάτα και δεν θες να περιμένεις μέρες ώστε να το γεμίσεις όλο. Εγώ ξεβγάζω και βάζω στο πλυντήριο μετά από κάθε γεύμα (για να μη φαίνονται) και πλένω όταν έχει γεμίσει, πράγμα που παίρνει πολύ λιγότερο καιρό απ' όσο θα περίμενε κανείς, ειδικά αν έχω και μαγειρικά σκεύη για πλύσιμο.