Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 07-04-08, 17:12   #8 Αρχή
msl
Anamella
 
Το avatar του χρήστη msl
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 2.184
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην msl
Προεπιλογή

Έχω συναντήσει και έχω ασχοληθεί με θέμα ντοπαρισμού αθλήτριας [στην ποδηλασία] σε Εθνικο πρωτάθλημα. Η εν λόγω αθλήτρια [ονόματα δε λέμε .. ] έκατε τεστ, ενώ δεν βγήκε στη πρώτη τριάδα [ηταν αποτέλεσμα κλήρωσης]. Βρέθηκε θετικη [δε ξέρω σε ποια ουσία και λεπτομέρειες] και στα δύο δείγματα που πήραν. Την κοπελα την ξέρω και μιλήσαμε .. αυτή αρνήθηκε ότι πήρε το οτιδήποτε, άλλα δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο να της έδινε ο προπονητής της ουσίες .. στο παγούρι που έχουν με το νερό.

Δε θα μπω στο κόπο και τη λογικη να σχολιάσω αυτό τον άνθρωπο ..Πάντως πιστεύω ότι αν όντως ο Ιακώβου ήθελε να ντοπάρει τους αθλητές, δεν θα το έκανε και με τους οκτώ. Π.χ. απο την παραπάνω ομάδα που ανέφερα, έγινε έλεγχος και σε άλλους 2-3 αθλητές, γνωστοί για τις διακρίσεις τους, οι οποίοι βγήκαν καθαροί. Το να ντοπάρεις ένα - δύο αθλητές είναι φυσιολογικό [στα πλαίσια του λογικού]. Το να ντοπαρεις όλη την Εθνική ομάδα, δεν το βρίσκω λογικό .. Πάντως, σε πιστεύω ότι τα παιδιά φέρουν ευθύνη για το γεγονός. Αφήνω ανοιχτή πόρτα για ευθύνες στον προπονητή .. όμως να δεχτεί αθλητής τα σκευάσματα γνωρίζοντας το πόσο επικίνδυνα μπορεί να αποβούν .. δεν το νομίζω ..
__________________
 click to show
 click to show
Τίποτα σημαντικό .. Ζω μονάχα εν λευκώ



And sth usefull .. Οδοντίατρος, Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
Ο χρήστης msl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση