Θέμα: Ο χρόνος!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 15-12-06, 16:17   #9 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο myrovolos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί πολλές φορές το να περάσω εγώ καλά, μπορεί να σημαίνει, ότι θα περάσουν κάποιοι άλλοι άσχημα.

Δηλαδή το να περάσεις κι εσύ καλά, και να περάσει και κάποιος άλλος καλά δεν υπάρχει στο back του your head??? Η μήπως ο μόνος τρόπος για να περάσεις εσύ καλά είναι να κάνεις κάποιον δυστυχισμένο???
Ελα δεν θέλω να ακούω χαζαμάρες! Ο χρόνος υπάρχει για να υπολογίζουμε και να εκτιμάμε κάθε ώρα και λεπτό που ζούμε, που μπορούμε να δούμε ένα ηλιοβασίλεμα, που μπορούμε να μυρίσουμε ένα λουλούδι, που μπορούμε να ακούσουμε μια μελωδία. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι κάνουμε αμάν και πως να περάσει και η κάθε σημερινή μέρα, και μόλις περάσει ευχόμαστε να μπορούσε να γυρίσει για να κάνουμε κάτι που ξεχάσαμε ή αμελήσαμε.

Κι αν δεν έχει νόημα να περνάει ο χρόνος μας ευχάριστα τότε τί έχει νόημα? Να περάσουμε μία ζωή μες στην μιζέρια? Την απογοήτευση? Τις δυσάρεστες στιγμές? Η όταν θα έχουμε φτάσει στο αποκορύφωμά μας να μπορέσουμε να πούμε "έζησα μία όμορφη ζωή, άλλοτε με ευχάριστες και άλλοτε με δυσάρεστες στιγμές, αλλά ήμουν ευτυχισμένος με όσα είχα" ???
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση