Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 25-09-08, 14:22   #35 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

κάτι ακόμα... Αφήστε τα παιδιά να παίξουν!!! Και τι έγινε αν ιδρώσει? θυμάμαι κάποιους γονείς να κάθονται στην πλατεία κ να βλέπουν τα παιδιά τους να κάνουν ποδήλατο... να φωνάζουν για να μη χτυπήσουν, ανα 30 λεπτά να αλλάζουν μπλούζα γιατί ίδρωσαν... Τι θα πάθει αν ιδρώσει?? Και τι έγινε? θα κρυώσει η σούφρα του?? επιπλέον, δεν άφηναν να πάνε εκτός οπτικού πεδίου... Ευτυχώς ήμουν τυχερός!!! Κ τους έχω ευχαριστήσει πάααρα πολλές φορές τους γονείς μου που με "άφηναν" να πηγαίνω με το ποδήλατο μακριά, να παίξω πετροπόλεμο, να παίξω μπάλα με πέτρες, κ να έχω αυτή τη στιγμή 4 ράμματα στο σαγόνι, 2χ3 ράμματα στο κεφάλι 5 ράμματα στο γόνατο, κ το αριστερό πόδι κατασημαδεμένο (να 'ναι καλά εκείνος ο οδοστρωτήρας ) δεν τα λέω ειρωνικά! Και ούτε με πειράζουν τα σημάδια που έχω αποκομίσει, ίσα ίσα που με κάνουν να θυμάμαι οτι έπαιξα... ότι έσπασα 3 ποδήλατα κ το 4ο είναι υπο διάλυση και άλλαζα παπούτσια κάθε 2-3 μήνες γιατί τα έσκιζα...
Ένα καλό ακόμα, είναι πως τις Κυριακές τα καλοκαίρια γυρνώντας απο Λαγονήσι ή Σαρωνίδα από μπάνιο ξέρω δρόμους για να γλυτώσω κίνηση μιας κ μέχρι Λαγονήσι είχε φτάσει ουκ ολίγες φορές η χάρη μου με το ποδήλατο (εκεί πήγαινα στα κρυφά )
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση