Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 07-06-10, 18:47   #592 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Στο Νίτρο που κυκλοφορεί η Τζούλια Αλεξανδράτου κάνει βαρυσήμαντες δηλώσεις.
''Λοιπόν, για να μη βασανίζετε άδικα το μυαλό σας: Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ στη ζωή μου ναρκωτικά, ούτε με ενδιέφερε ποτέ κάτι τέτοιο. Ζω υγιεινά, ακολουθώ συγκεκριμένη διατροφή, δεν κάνω καταχρήσεις''.
''Όσο για τις βίζιτες, όχι, δεν έχω κάνει, ούτε πρόκειται να κάνω. Γιατί τα ποσά που ζητάω είναι τόσο μεγάλα, που δε θέλουν οι άλλοι να πάνε μαζί μου, όχι εγώ. Μια πολύ όμορφη γυναίκα θα δεχτεί προτάσεις, είναι κάτι που συμβαίνει καθημερινά. Αλλά αυτά που ζητάω εγώ δεν τα δίνει ούτε ο πλουσιότερος άντρας στη Γη. Κι αν βρεθεί ο τρελός που θα το κάνει; Ε, τότε, όπως μου έχει πει κάποιος, “Για τόσα λεφτά, ακόμη κι εγώ θα του καθόμουν!”''.


Η Δέσποινα Βανδή μίλησε στη «Real Life» για τη σχέση της με τον Ντέμη Νικολαΐδη και τη σεξουαλική παρενόχληση που δέχτηκε από ένα παλιό αφεντικό της.
Για τη σεξουαλική παρενόχληση που δέχτηκε: «Λίγο καιρό πριν ξεκινήσω το τραγούδι εργαζόμουν ως γραμματέας. Κάποια μέρα, λοιπόν, μου την έπεσε το αφεντικό μου. Κυριολεκτικά σοκαρίστηκα αλλά διατήρησα την ψυχραιμία μου και του έδωσα να καταλάβει με ποια έχει να κάνει. Με αφορμή αυτό θέλω να πω και στα νέα κορίτσια που βγαίνουν στο χώρο μου αλλά και στις υπόλοιπες γυναίκες, αν τους συμβεί κάτι παρόμοιο να το καταγγείλουν. Να ενεργήσουν δυναμικά. Με τα "όχι" χτίζονται οι καριέρες για τις γυναίκες, όχι με τα "ναι"».
Συμβουλεύεται τον Ντέμη για τις επαγγελματικές της κινήσεις: «Όσον αφορά τα τραγούδια και την ηχογράφηση, δεν μπορεί να έχει άποψη γιατί δεν γνωρίζει. Απλά έχει την τύχη να ακούει τα κομμάτια 3-4 μέρες πριν βγουν στην κυκλοφορία και πάντα μου λέει την άποψή του: "Αυτό θα αρέσει στον κόσμο, αυτό θα πετύχει, αυτό δεν μου αρέσει". Κάπως έτσι».
Είναι ακόμα ερωτευμένη με τον Ντέμη Νικολαΐδη; «Η σχέση μας με τον Ντέμη έχει αλλάξει μορφή και έχει μετουσιωθεί σε κάτι πιο έντονο. Μην ξεχνάς ότι είμαστε δυο άνθρωποι που έχουν κάνει και δύο παιδιά. Η σχέση είναι, πλέον, βαθιά αλλά ο έρωτας έχει πάρει μια άλλη μορφή. Υπάρχει, γιατί δεν γίνεται να κρατήσει μια σχέση δίχως έρωτα στηριζόμενη μόνο στην αγάπη. Αυτό που δεν υπάρχει πια είναι το πάθος το τρελό, το παρορμητικό, των πρώτων έξι μηνών».


Προβλήθηκε στον «Όμορφο Κόσμο» η συνέντευξη που έκανε ο Ηλίας Ψινάκης στην Ευγενία Μανωλίδου. Η παρουσιάστρια και μουσικός μίλησε για την εμπειρία της στο «Ελλάδα Έχεις Ταλέντο», την τηλεόραση αλλά και τον «Πρωινό Καφέ» που ποτέ δεν ανέλαβε αν και ήταν ένα βήμα πριν.
Ο Ηλίας Ψινάκης τη ρώτησε αν την ενοχλεί που όλοι τούς κατηγορούν ότι οι «καβγάδες» τους είναι στημένοι. Ο ίδιος παραδέχτηκε ότι ποτέ δεν το διέψευσε γιατί παίζει το «παιχνίδι» των media ενώ η Ευγενία Μανωλίδου απάντησε: «Ό,τι ήταν να μου σπάσει τα νεύρα μού το έσπασε με τη "Στιγμή της Αλήθειας". Στη δουλειά μου ακούω τους πιο έμπειρους και ακολουθώ τις συμβουλές τους. Αν αυτό έχει αποτελέσματα, έχει καλώς».
Για τον «Πρωινό Καφέ»: «Κάποια στιγμή το καλοκαίρι και ενώ είχε τελειώσει η "Στιγμή της Aλήθειας" μου ζητήθηκε να κάνω τον "Πρωινό Καφέ". Φτάσαμε στο παρά πέντε, ήταν όλα έτοιμα και από ευγένεια και τακτ δεν ζήτησα να υπογράψω συμβόλαιο και τέτοια. Θεώρησα πως αφού είχα μιλήσει προφορικά, είχαν πάει όλα καλά. Το έμαθα στο ραδιόφωνο ότι δεν θα το παρουσιάσω. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν ισχύει αυτό που άκουσα. Αυτό που με πείραξε ήταν ότι μου είπαν πως δεν ισχύει, ενώ είχε κανονιστεί να μην το παρουσιάσω. Στην αρχή δεν ήθελα να κάνω πρωινό, κάθισαν με έπεισαν και τελικά άλλαξαν γνώμη».
Τέλος, εξέφρασε τη γνώμη της για τον Ηλία Ψινάκη: «Το να βρίσκομαι κοντά σας όλο αυτό το διάστημα στη διάρκεια των γυρισμάτων ήταν μια τεράστια πρόκληση — πάντα με την καλή έννοια. Τα περισσότερα που 'χω κάνει στη ζωή μου περιέχουν μεγάλο ρίσκο. Ήταν μια μεγάλη πρόκληση εξαιτίας της αντιφατικής προσωπικότητας που έχετε, γιατί δεν ήξερα αν θα μπορούσα να σας χειριστώ. Έκανα ό,τι καλύτερο μπορούσα. Είστε ιδιαιτέρως ευφυής και θα 'πρεπε να 'χατε κάνει τηλεόραση εδώ και χρόνια».


Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση