Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 02-07-10, 14:13   #593 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Χλιδάτη πρόσκληση
Δωρεάν σπα και διαμονή σε πολυτελή ξενοδοχεία, δείπνο με τον πρωθυπουργό και ιππασία στην αμμουδιά μπορούν να απολαύσουν όσοι επιθυμούν να επενδύσουν στην Ταϊλάνδη, σύμφωνα με τη νέα πολιτική κατευνασμού πελατών που υιοθετεί η κυβέρνηση της χώρας. Στην προσπάθειά του να πείσει τη διεθνή κοινότητα ότι η Ταϊλάνδη είναι ένα φιλικό μέρος κατάλληλο για δουλειές, παρά τις πρόσφατες αιματηρές αντικυβερνητικές διαδηλώσεις, ο πρωθυπουργός Αμπισίντ Βετζαζίβα προσκάλεσε στελέχη από 150 εταιρείες οι οποίες εισάγουν ταϊλανδικά αγαθά (συνολικά 43 χωρών) σε τετραήμερο ταξίδι αναψυχής, με μεγαλειώδεις εκπλήξεις και όλα πληρωμένα. Το εγχείρημα στοίχισε στο υπουργείο Εμπορίου ποσό ύψους 2,2 εκατομμυρίων δολαρίων, αλλά «δεν είναι τίποτα μπροστά στα κέρδη που θα πάρει σε αντάλλαγμα». Οι παραγγελίες ξένων εταιρειών αναμένεται φέτος να ξεπεράσουν τα 2 δισ. δολάρια.


Ενοχο κινητό
Ποινή φυλάκισης έως και τριών ετών αντιμετωπίζει ένας Γερμανός, 54 ετών, ο οποίος είχε επιλέξει τη φωνή του Αδόλφου Χίτλερ για ήχο κλήσεων στο κινητό του τηλέφωνο και περιφερόταν επιδεικνύοντάς το στον σιδηροδρομικό σταθμό του Αμβούργου, προκαλώντας ταραχή σε περαστικούς και συνεπιβάτες. «Ο ήχος ήταν μια γνήσια ομιλία του Αδόλφου Χίτλερ», επιβεβαίωσε αστυνομική πηγή, προσθέτοντας ότι το κινητό έφερε επίσης μια φωτογραφία του δικτάτορα με φόντο μια σβάστικα. Κατάληξη του ανατριχιαστικού κουδουνίσματος ήταν η στριγκλιά «Ζιγκ Χάιλ», κάτι που φαίνεται ότι ώθησε πάραυτα τους σοκαρισμένους επιβάτες να καλέσουν την αστυνομία. Το κινητό κατασχέθηκε και ο συλληφθείς κατηγορείται για δημόσια επίδειξη ναζιστικών συμβόλων, που έχει απαγορευτεί στη Γερμανία από τα τέλη του Β΄ Παγκοσμίου Πολέμου.


Επεισοδιακή νύχτα έζησε η Μαριάννα Ντούβλη. Το βράδυ της Πέμπτης, η γνωστή πορνοστάρ εμφανίστηκε έξω από γνωστό bar restaurant στην οδό Δηληγιάννη στο Κεφαλάρι. Το εν λόγω μαγαζί αποτελεί το νέο hot spot της κοσμικής Αθήνας και συγκεντρώνει μερικά από τα πιο γνωστά ονόματα του επιχειρηματικού και καλλιτεχνικού χώρου.
Λίγο μετά τη μία τα μεσάνυχτα, η Μαριάννα Ντούβλη, φορώντας ένα κοντό αέρινο μαύρο φόρεμα και γόβες στιλέτο στο ίδιο χρώμα, προσπάθησε να μπει στο μαγαζί που φημίζεται για τη «σκληρή» του πόρτα. Οι άνθρωποι όμως της υποδοχής δεν της επέτρεψαν την είσοδο λέγοντάς της για να μην την προσβάλουν, ότι ο χώρος ήταν κλεισμένος για πάρτι και δεν ήταν στη λίστα των καλεσμένων.
Εκείνη φυσικά αντέδρασε έντονα και δεν δίστασε να καλέσει το διάσημο ποινικολόγο Αλέξη Κούγια, την αστυνομία και φυσικά το Star! Μέσα σε λίγα λεπτά, έφτασαν έξω από το μαγαζί 8 αστυνομικοί και τηλεοπτικό συνεργείο, με τη Μαριάννα Ντούβλη να βρίσκεται γι' άλλη μια φορά στο επίκεντρο της προσοχής!
Οι φήμες μάλιστα λένε πως το προηγούμενο κιόλας βράδυ, στο ίδιο μαγαζί είχαν αρνηθεί την είσοδο στην Τζούλια Αλεξανδράτου.


Σάσα Μπάστα: «Έχω παίξει πάρα πολλές φορές ξύλο με άνδρα»
Έπειτα από μία νυχτερινή έξοδο, η Σάσα Μπάστα, άυπνη, βρέθηκε στο studio του Mad Radio και στην εκπομπή «The Mappes Show» του Σταμάτη Μιτούση και του Δημήτρη Ουγγαρέζου. Η Σάσα μίλησε για το πώς είναι όταν βρίσκεται μέσα σε μία σχέση, για το ότι είναι ελεύθερη τώρα, για την Τζούλια Αλεξανδράτου και τη Μαριάννα Ντούβλη, απάντησε γι' ακόμα μία φορά στην ερώτηση για το αν θα κάνει ροζ DVD, αλλά και για την πιθανότητα να παντρευτεί.
Η Σάσα αυτή την περίοδο, όπως η ίδια εξομολογήθηκε, δεν έχει κάποια σχέση: «Είμαι μόνη μου, δεν έχω σχέση και θέλω κάποιον. Θέλω άνδρα!», είπε και με αυτό αφορμή άρχισε να μιλάει για το πώς είναι όταν βρίσκεται μέσα σε μία σχέση.
«Είμαι άνθρωπος των σχέσεων. Στη ζωή μου είχα 4 σχέσεις: Μία σχέση τριών χρόνων στο Γυμνάσιο, μία όταν τελείωσα το σχολείο με έναν από την Αλεξανδρούπολη και όταν ήρθα στην Αθήνα είχα μία σχέση λίγων μηνών, και έπειτα με τον Λανταβό, τον «βγαλμένο φρυδάκι», είπε η Σάσα και συμπλήρωσε πως όταν βρίσκεται σε μία σχέση είναι πιστή αρκεί ο άλλος να την κρατήσει κοντά του και να της κεντρίζει συνέχεια το ενδιαφέρον. Η Σάσα δεν δίστασε να παραδεχτεί πως έχει πέσει στα πατώματα κλαίγοντας για έναν άνδρα αλλά γενικά είναι «αντράκι»: «Έχω παίξει πάρα πολλές φορές ξύλο με άνδρα. Δεν υπάρχει άνθρωπος με τον οποίο είχα σχέση και δεν τον έχω στείλει στο νοσοκομείο».
Απάντησε όμως και στις φήμες που τη θέλουν να γυρίζει ροζ DVD: «Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω ροζ DVD. Μεγαλώνω τη μητέρα μου και τον αδερφό μου και αν δεν σέβονται εμένα, ας σεβαστούν τη μητέρα μου, που όταν ακούει αυτά πάει στο νοσοκομείο και εγώ πρέπει να ανεβαίνω στην Ξάνθη από την Αθήνα».
Στη συνέχεια της κουβέντας, η Σάσα μίλησε και για την Τζούλια Αλεξανδράτου και την Μαριάννα Ντούβλη: «Βαριέμαι να απαντήσω για την Ντούβλη και την Αλεξανδράτου. Και δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολούνται εκείνες. Η Ντούβλη συγκεκριμένα παίρνει συνέχεια τον κολλητό μου και τον παρακαλάει να με πείσει να της μιλήσω. Τον ρωτάει "γιατί δεν μου μιλάει η Σάσα" και εκείνος της απαντάει "γιατί απλά δεν γουστάρει" αλλά εκείνη επιμένει. Τώρα αυτό παίζει να είναι και αιτία να μου κάνουν μήνυση γιατί ασχολούμαι μαζί τους».


Στη Σκιάθο για διακοπές ο Τομ Κρουζ
Μετά τον Κερτ Ράσελ και τη σύζυγό του Γκόλντι Χόουν, που εδώ και καιρό είναι στη Σκιάθο, έφτασε η στιγμή για να κάνει την απόβασή του στο νησί και άλλο ένα διάσημο ζευγάρι του Χόλιγουντ.
Ο Τομ Κρουζ, η σύζυγός του Κέιτι Χολμς και η κόρη τους Σούρι βρέθηκαν στο νησί των Βόρειων Σποράδων για να ξεκουραστούν από το φορτωμένο πρόγραμμά τους. Επειδή θέλουν να περάσουν τις διακοπές του έτσι όπως έχουν συνηθίσει, δεν μένουν σε κάποιο από τα καταλύματα του νησιού, αλλά προτίμησαν το πολυτελέστατο σκάφος με το οποίο έφτασαν στο νησί.
Το λαμπερό ζευγάρι είχε ακουστεί ότι θα πήγαινε στη Μύκονο για τον γάμο ενός φίλου τους. Ο Τομ Κρουζ και η οικογένειά του βρήκαν όμως την ευκαιρία να δουν και άλλες ομορφιές της χώρας μας, αφού έχουν εκφράσει την αγάπη τους για τα ελληνικά νησιά.
Προχτές το βράδυ ο χολιγουντιανός σταρ μαζί με την παρέα του που είναι στο σκάφος είχε στήσει μια μικρή γιορτή με ποτά, μακριά από τον υπόλοιπο κόσμο. Οταν η ώρα πέρασε, ο Κερτ Ράσελ και η Γκόλντι Χόουν πήγαν και τους πήραν από το σκάφος για να γνωρίσουν λίγο και τη νυχτερινή ζωή του νησιού διασκεδάζοντας σε κάποιο από τα κλαμπάκια. Τα δύο διάσημα ζευγάρια δύσκολα θα περνούσαν απαρατήρητα από τους υπόλοιπους θαμώνες του μαγαζιού, οι οποίοι ήταν πολύ διακριτικοί απέναντί τους...

Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση