Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 08-06-12, 14:46   #1 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Talking Απίστευτο περιστατικό στο μετρό


Αν δεν ήμουνα μπροστά στο σκηνικό και κάποιος άλλος μου διηγούσε την ιστορία, να πω την αλήθεια, δεν θα τον πίστευα. Κι όμως συνέβη!
Πήρα το μετρό από το Σύνταγμα για να κατέβω στη στάση των Αμπελοκήπων. Ξαφνικά ακούω μια φωνή από μία κοπέλα:
- Ε μα επιτέλους το παράκανες, ανώμαλε!

Δεν απευθυνόταν σε μένα -εγώ στεκόμουν μόλις 1,5 μέτρο από αυτήν- αλλά σ' αυτόν που στεκόταν από πίσω της. Η κοπέλα ήταν περίπου 25-28 ετών, πολύ ωραία, λιγερόκορμη, και ο τύπος που στεκόταν πίσω της φαινόταν λίγο μεγαλύτερος -κοντά 30 ετών- αλλά είχε τη φάτσα ανθρώπου που δεν είχε πάει ποτέ του με γυναίκα. Ο τύπος ήταν ατημέλητος, με μαλλιά απεριποίητα και ψιλολαδωμένα, ντύσιμο παντελώς αδιάφορο και πρόσωπο ανθρώπου που κάθεται 25ώρες το 24ωρο στον υπολογιστή χαζεύοντας τσόντες.
Για να μην τα πολυλογώ, ακριβώς πριν βάλει τις φωνές η κοπέλα, δεν είχε πέσει στην αντίληψή μου τίποτα αξιοπερίεργο. Όταν όμως άρχισαν οι φωνές, αυτό που ακολούθησε δεν ήταν και το πιο συνηθισμένο γεγονός που θα μπορούσε να δει κανείς στο μετρό.

Ο τύπος, βλέποντας την κοπέλα να του φωνάζει μπροστά σ' όλο τον κόσμο, άρχισε κι αυτός να φωνάζει:
- Σ' εμένα απευθύνεσαι βρε υστερικιά; Τί σου έκανα;
- Τί μου έκανες; Τολμάς και ρωτάς; Τόση ώρα έχεις κολλήσει πάνω μου και αλλάζω θέση και συνεχίζεις να μου κολλάς!
- Τί λες μωρέ; Είσαι με τα καλά σου; Για σύνελθε! Εσύ είσαι ανώμαλη, όχι εγώ!
- Άντε και γαμήσου ρε μαλάκα! Ε, μαλάκα!
- Να πας να γαμηθείς εσύ μαλακισμένη! Άντε πρωί-πρωί! Βγάλε το δονητή σου από την τσάντα να ηρεμήσεις!
- Θα βγάλω το δονητή και θα τον βάλω στον δικό σου κώλο ρε μαλάκα!

Εντάξει, το θέμα είχε ξεφύγει. Οι γριές είχαν κοκκινίσει και κάτι μανάδες τραβούσανε τα παιδιά τους μακριά κλείνοντάς τους τ' αυτιά. Ο καυγάς είχε ανάψει για τα καλά και κανένας δεν τολμούσε να αναμιχθεί γιατί ήταν σχεδόν σίγουρο ότι θα τον βρίζανε κι αυτόν.
Η κοπέλα κι ο τύπος αντάλλαξαν ότι πιο βρωμερό και πορνοσιχαμερό μπορεί να φανταστεί κανείς. Μέχρι που στη στάση Μέγαρο Μουσικής η κοπέλα κατέβηκε ενώ ο τύπος έμεινε μέσα στο μετρό. Την ώρα που έκλειναν οι πόρτες, η κοπέλα (που ήταν πλέον στην αποβάθρα) γύρισε προς την πόρτα και έκανε κολοδάχτυλο στο νεαρό. Αυτός έξαλλος και μη μπορώντας να βγει, αφού η πόρτα έκλεισε και το μετρό ξεκινούσε, ούρλιαζε μ' όλη του τη δύναμη:
- Πουτάνα! Γαμημένη! Θα σε βρω και θα σκίσω πουτάνα!

Ήταν τόσο οργισμένος που τα σάλια του έπεφταν πάνω στην πόρτα. Στην επόμενη στάση κατέβηκα και δεν ξέρω αν είχε και σόλο συνέχεια. Τουλάχιστον έγινα μάρτυρας μίας στιγμής άξιας να τη διηγείσαι σε μία παρέα με κακόπαιδα...
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση