Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 23-06-11, 06:28   #10 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Τώρα για το δεύτερο λένε, ή ίσως στη μασχάλη του (δηλαδή όχι ακριβώς μασχάλη, αφού μιλάμε για πόδι, όχι για χέρι, αλλά πώς να το πω? Περίνεο? Αρχίδια? (δεν έχει). Οι περιπτώσεις είναι ένα κοντά στο Νέο Μαρμαρά ή στη Γερακινή. Για Μαρμαρά όχι το Πόρτο Καρράς, δεν το αντέχει το βαλάντιό μου (εγώ κερνάω), λένε για το Lagomandra Beach. Έχω κάποιες επιφυλάξεις (μοιάζουν να ρέπουν προς αισχροκέρδεια, αφού χρεώνουν 15 ευρά τη μέρα το internet, ενώ αλλού το έχουν τζάμπα, και στο δήθεν "all inclusive" χρεώνουν ένα σωρό πράματα, π.χ. το νεράκι που θα πιεις. Και μια πελάτισσα στο trip advisor έλεγε ότι όταν μία μαμά πήρε φαΐ από την τραπεζαρία (που απαγορεύεται) να ταΐσει το μικρό της που έπαιζε έξω, την πήρε στο κυνήγι η ιδιοκτήτρια βρίζοντάς την και προσπαθώντας να την κάνει να επιστρέψει το φαγητό! Άσε που βραδυνό σερβίρουν 7-9, λες και είναι κατασκήνωση.

Η άλλη περίπτωση είναι στη Γερακινή, σε σπίτι ανθρώπων που τα έχουν αγοράσει για να τα χρησιμοποιούν οι ίδιοι αλλά τα νοικιάζουν την περίοδο που δεν μένουν εκεί.

Αυτοκίνητο θα υπάρχει, αλλά δεν ξέρω πόσο όρεξη θα υπάρχει στη λοιπή παρέα για μεγάλα ταξίδια (εμένα με πιάνει ίλιγγος στη σκέψη του ταξιδιού Αθήνα - Χαλκ). Θα δούμε. Πάντως αυτό με το καράβι στο Άγιο Όρος λέω να το κάνουμε, ανάλογα βέβαια και πόσο κοστίζει. Μην ξεχνάς ότι μπορεί η Ελλάδα νε κοντεύει να καταστρέψει οικονομικά την Ευρώπη, αλλά το δολλάριο σε σχέση με το ευρώ εξακολουθεί να είναι πολύ πεσμένο, οπότε αν κάνεις τις τιμές δολλάρια κοντεύει η Lagomandra Beach να κάνει όσο ένα Χίλτον εδώ.
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση