Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 16-05-11, 04:14   #27 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

το pc κάνει beep όταν το ανοίγεις?

Βρε τιποτε λέμε δεν δουλεύειιιιι... είναι τελείως ψόφιο. Ούτε μπίπ ούτε αχ ούτε κιχ ούτε κλικ ούτε τίποτε. Το μόνο πράγμα που είναι ζωντανό είναι ένα μικροσκοπικό πράσινο λαμπάκι στο πίσω μέρος του τροφό, το οποίο όμως ανάβει μόλις το βάζω στην πρίζα, πριν ακουμπήσω το διακόπτη.

τώρα να το πας για επισκευή & να δώσεις ~50 για τόσο παλιό μηχάνημα...
Μακάρι να ήταν μόνο τόσο. ('Αλλωστε αν άλλαζα το PSU τόσο δεν θα έδινα περίπου?). Αλλά χρεώνουν ένα κάρο λεφτά. Θα δω αν κανείς συνάδελφος σκαμπάζει από τέτοια, πιο άσχετοι από μένα αποκλείεται να είναι. Αλλά φοβάμαι ότι θα πρέπει να αρχίσω να κοιτάω για καινούριο κομπιούτερ, και όσο σκέφτομαι πόσο μπελάς είναι να το φτιάξεις όπως θέλεις, να πετάξεις τα σκουπίδια που του έχουν, κλπ κλπ. με πιάνει ίλιγγος.

Βέβαια θα κάνω και αυτά τα διάφορα που συνιστά ο σορ... ψόφιο είναι, χειρότερα δεν μπορεί να το κάνω (αρκεί να μην χαλάσω το σκληρό, γιατί θα πάρω και παπαράκι να βάλω το σκληρό και να τον χρησιμοποιώ για εξωτερικό, γιατί έχω data μέσα του. Όχι πολλά, όχι σπουδαία, αλλά τα θέλω).

Λοιπόν, αποσύνδεσα τα πάντα εκτός από το CD-ROM (δηλαδή ακόμη και το κιτρινόμαυρο Ρ7 που πάει από τροφό στη μαμά ήταν αποσυνδεμένο, ας μην είναι εξάρτημα αυτό) και το πορτάκι δεν ανοίγει.

Να ρωτήσω τον τύπο του ΙΤ μας μήπως έχει να μου δανείσει κανένα κατάλληλο τροφό να δω αν με εκείνο δουλεύει? Τον βλέπω πότε-πότε στην καφετερία. Τι είδος τροφοδοτικό έχω? Μπορείτε να δείτε από τις φωτό που έστειλα? Με έχει τρελλάνει το *#&%$, θέλω να πω δούλευε μια χαρά, και ξαφνικά ψόφησε τελείως.

xwris sklhro, apo kartes an exeis mono vga, kai pas na to 3ekinhseis

M' αρέσει που κάνεις και χιούμορ. Πού ξέρω εγώ αν έχω κάρτες, και τι είναι ένα vga? δηλαδή ξέρω τι θα πει VGA, δεν ξέρω τι είναι κάρτα VGA.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Egw : 16-05-11 στις 04:38.
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση