Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 12-05-11, 01:08   #3 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Για αρχήηηη? Μα άμα είναι καμένο το PSU ή ο διακόπτης, τι θα βοηθήσει να βγάλω τις RAM (και ακόμη κι αν εχουν κάποιο πρόβλημα αυτές, δεν θα έπρεπε να ξεκινάει ένας ανεμιστήρας ή κάτι τέλος πάντων, αντί να παραμένει τελείως ψόφιο?)

Αν δοκιμάσω να τζαμπάρω ( ) το χοντρό καλώδιο με τα 24 παλούκια, υποθέτω θα πρέπει να έχω αποσυνδέσει το σύμπαν πριν, όχι μόνο αυτό το καλώδιο αλλά και όλα όσα πάνε σε σκληρούς, μαλακούς και ενδιάμεσους δίσκους, ε?

Χε χε το πιθανότερο είναι ότι θα κάνω κάποια μαλακία, θα κάψω τον κομπιούτορα για τα καλά, και μετά θα πάρω καινούριον συν ένα από αυτά τα παπαράκια που τους βάζεις έναν εσωτερικό δίσκο και τον κάνουν USB για να πάρω και όσα data και άλλα έχω στον (μοναδικό) εσωτερικό σκληρό. Έπρεπε να είχα αγοράσει δεύτερο εσωτερικό γι' αυτές τις δουλειές, και τώρα ακόμη το σκέφτομαι να πάρω κανένα Τερατάκι, αλλά δεν ξέρω αν έχει όλα τα σιδερικά που χρειάζομαι ή πρέπει να αγοράσω τον εσωτερικο retail, όχι OEM (που είναι φτηνότερος αλλά έρχεται χωρίς καλώδια και είδη κιγκαλερίας)

Ρίχνω πολύ διάβασμα για να μορφωθώ περί τα καλώδια προς το παρόν.
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση