Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 03-03-08, 16:08   #26 Αρχή
a$wto$
Μικρή ζωή-=-Μεγάλα όνειρα
 
Το avatar του χρήστη a$wto$
 
Εγγραφή: 20-07-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.264
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο soraver Εμφάνιση μηνυμάτων
Egw zhleuw tis polleis pou blepw sthn thleorash pou einai polue8nikes, kai tis xwres poue inai polue8nikes. 8elw na zw se ena xwro pou mporw na dw kai na zhsw mazi me pollous diaforetikous politismous, arkei ola auta na ginontai armonika, kai armonika shmainei nomima.
Albano dhmarxo den 8a deis, albanous dhmotikous sumboulous mporei na deis. Sou exwpei pws h geitwneia pou phgaina dhmotiko twra exei ena terastio kthrio pou grafei "Chinatown trading center"?

o ratsismos den maresei, kai o tropos pou oi ratsistes kai oi en8ikolatres xalinagwgoun thn koinh gnwmh, kai to gegonos pws morfwmenoi an8rwpoi peftoun 8umata tous

Twra auto me tous e8nikistes pou prospa8oun 8es alh8eia na to sxoliasw?
To mono pou tous endiaferei einai na diathrhsoun thn ka8arothta ths fulhs tous apo tous allo8rhskous (katoterous), tous alloe8neis(katoterou dna) kai tous a8eous(den a3izoun kan na legontai an8rwpoi).
Η συγκριση γεννα συνηθως την ζηλεια κι αναλογα με τον ανθρωπο μπορει να εξελιχθει σε κατι δημιουργικο ή βλαπτικο...
Παρ'ολο που αρχισα να δυσπιστω απο καιρο για την εικονα και πως "φαινονται" καποια πραγματα και πως "πραγματικα ειναι",σεβομαι την επιθυμια σου αυτη.
Τιποτα δεν αποκλειεται βεβαια αλλα εχω την εντυπωση οτι αυτο που θελεις να ζησεις,στην Ελλαδα δυσκολα θα το βρεις Οχι γιατι ειναι στενομυαλοι οι ανθρωποι εδω απλα γιατι εκπαιδευομαστε μ'αυτο τον τροπο απο μικροι,σ'ολη την ευρωπαικη ηπειρο πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.Και στο Λονδινο αμα πας θα δεις ενα μωσαικο πολιτισμων που ζουν αρμονικοτατα μεταξυ τους.Για ρωτα ομως εναν βρεταννο σε τι υπόληψη εχει εναν πακιστανο... ασχετα που του συμπεριφερεται αψογα.Θελω να πω καλυτερα ας μην εντυπωσιαζομαστε απο την λαμψη του χρυσου που μπορει και να'ναι τελικα χαλκος.
Υπαρχει κι ενα ρητο που λεει "οι ανθρωποι ευκολα ξεχνανε τι τους ειπες,ποτε ομως δεν ξεχνανε πως τους εκανες να νιωσουν".

Τωρα για DNA και Πασχαλιδες ας μην τα πλεξουμε καλυτερα.Καποια πραγματα υπαρχουν ως εχουν και καποιοι προσπαθουν να τα ερμηνευσουν οπως θελουν αυτοι και οπως τους συμφερει.Με μια προσεκτικοτερη και αντικειμενικη ματια ομως φαινεται η φαυλοτητα τους.Φανταζομαι δεν αρνεισαι οτι οι γυναικες εχουν εκ φυσεως λιγοτερη μυικη μαζα και περισσοτερο λιπωδη ιστο απ'οτι οι αντρες... και οτι αυτο οφειλεται σε γονιδιακους παραγοντες....

O ρατσισμος δεν αρεσει και σ'εμενα Σταυρο και ειμαι της αποψης ολοι να εχουμε κοινες ευκαιριες και υποχρεωσεις.Ειμαι της αποψης οτι σαφως δεν ειμαστε ολοι ιδιοι αλλα πρεπει να ειμαστε ισοι και ν'απολαμβανουμε την ιδια ελευθερια και τις ιδιες ευκαιριες στην ζωη.
Εγραψα καπου οτι τασσομαι υπερ των φασιστων και των ακραιων?
Mαλλον φιλε μπερδευτηκες καπου...

Εθνικιστης κανονικα δεν πρεπει να ειναι λεξη ταμπου και δεν σημαινει "Πλεύρης",φασιστας,ακροδεξιος,ρατσιστης,μισανθρωπο ς κι εγω δεν ξερω τι αλλο σκατό...
Οποιος διαβασει λιγακι _ΕΔΩ_ θα καταλαβει αμεσως οτι η εννοια της λεξης εχει αρκετες ερμηνειες στο μυαλο των ανθρωπων.Βεβαια δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο αλλα φαινεται το μπαχαλο.
Χρησιμοποιωντας την λεξη "εθνικιστων" στο προηγουμενο μηνυμα μου το ανεφερα κι εγω δυστυχως με την εννοια του φασιστα (μαλακια μου μεγαλη )

Φανταζομαι παντως οτι κι εσυ Σταυρο δηλωνεις ελληνας κι οχι απλα κατοικος Ελλαδας...
__________________
"Our scars have the power | to remind us that the past | was real"
Hannibal Lecter, -Red Dragon-Movie

- = Click icon __ and listeN = -
 click to show


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη a$wto$ : 03-03-08 στις 16:14.
Ο χρήστης a$wto$ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση