Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 07-07-07, 18:27   #60 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αλλά ας κλείσουμε αυτήν την παρένθεση και ας επιστρέψουμε πάλι πίσω στο εργαστήρι του c.l.sad.

Στο εργαστήρι του C.l.sad, επικρατούσε άκρα του Τάσου σιγή. (Τάσος ήταν ο μουγγός του διπλανού χωριού).

Panther: ……

Η σιγή συνεχίζετε…..

Σκηνοθέτης: CUUUUT!… Τι έγινε ρε παιδιά θα μιλήσετε καμιά φορά? Ώχ που είναι όλοι? Στέφανοοοοοοοοοοοοο….Στέφανοοοοοοοοοοοο

Στέφανο: Με φωνάξατε κύριε σκηνοθέτα?

Σκηνοθέτης: Μπορείς να μου εξηγήσεις τι συμβαίνει εδώ μέσα? Που είναι όλοι τους?

Στέφανο: …. Έφυγαν κύριε σκηνοθέτα…

Σκηνοθέτης: ΕΦΥΓΑΝ??? Τι θα πει έφυγαν?

Στέφανο: Έφυγαν θα πει…. Έφυγαν!

Σκηνοθέτης: Μα τι πάει να πει έφυγαν…. Και το σήριαλ?

Στέφανο: Ποιο σήριαλ κύριε σκηνοθέτα… από τον Οκτώβριο έχει να παιχτεί καινούργιο επεισόδιο. Βαρεθήκανε να περιμένουνε τα παιδιά και φύγανε. Οι περισσότεροι μάλιστα έχουν πιάσει δουλειά αλλού. Η Christy π.χ έχει παίζει στο «Η ποντικομικρούλα», Η Panther παίζει στο «The wild”, Ο c.l.sad, παίζει στην καινούργια ταινία του Στήβεν Φλίμπερ, το «The arcadians», Ο Backer, παίζει στο «Βέρα στο αυτί»…..

Σκηνοθέτης: Ωχ Θεέ πάει … πάει καταστραφήκαμε …. Πω … πω συμφορά! Καταστράφηκα… πάει η καριέρα μου.

Στέφανο: Πάντως… δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει, αλλά κάποια άτομα από το παλιό καστ, έχουν παραμείνει.

Σκηνοθέτης: Καταστράφ….. σοβαρά? Ωραία … φτιάξε μου μια λίστα, με τα ονόματα τους και πάμε να σώσουμε το σόου!

Στέφανο: Είναι οι….

Σκηνοθέτης γράψτα μου σε ένα χαρτί και δώστα μου….. λοιπόν παιδιά πάμε… φώτα….κάμερα….και τρία… δύο….ένα…. Πάμε….


Ενώ στο εργαστήρι του c.l.sad, επικρατεί ένας ψιλό-πανικός, στην πλατεία του Χωριού ιδιοκτήτη του καφενείου και ιδρυτή, έχουν μαζευτεί ο Nickred, o Freeman, o Soraver, o Nidis, o ΠΛΑΤΩΝ , o stay_close , o koure, o Aetonail, ο Mentoras, η Piggy και η Rozanna και καταστρώνανε σχέδιο, για να πάνε να ψάξουνε για τον εξαφανισμένο aligator21.

Όλες οι συζητήσεις, τα επιχειρήματα και γενικότερα τα στοιχεία που είχαν για την υπόθεση, τους οδηγούσαν στην Πόλη.


Nickred: Παιδιά πρέπει να πάμε, δεν υπάρχει άλλη λύση.

Piggy: Ναι παιδιά συμφωνώ και εγώ με τον Nickred, πρέπει να πάμε στην πόλη, γιατί όσο καθόμαστε εδώ, δεν πρόκειτε να βγάλουμε άκρη.

Soraver: Ναι… Ναι… να πάμε στην πόλη, έχω μάθει ότι έχει πολύ καλά μπαρ εκεί.

ΠΛΑΤΩΝ: Ωραία, αφού αποφασίζουμε όπως βλέπω να πάμε, στην πόλη, θα ζητήσουμε την βοήθεια και ενός ντέντεκτιβ, που βρίσκεται εκεί, λένε πως είναι από τους καλύτερους που υπάρχουν και πως το να βρίσκει χαμένα άτομα, είναι η ειδικότητα του, Παλιότερα λέγετε, ήταν αποκλειστικός συνεργάτης του Χαρδαβέλλα και πως όταν αποφάσισε να σταματήσει την συνεργασία μαζί του, τότε και ο Χαρδαβέλλας, σταμάτησε την εκπομπή.

Nidis: Τι ντέντεκτιβ και βλακείες, μόνοι μας θα τον βρούμε…. Τι δηλαδή… οι παρα πέντε καλύτεροι ήτανε από εμάς? Και στην τελική εσύ που το ξέρεις?

ΠΛΑΤΩΝ: Μου το είπε ένα πουλάκι. Αμ’ τι νόμιζες, μόνο να με κουτσουλάνε ξέρουνε?

Rozanna: Ποιοι παρα πέντε καλέ? Αυτοί με τα αλεξίπτωτα? Α… ώστε ανθρώπους ψάχνουνε, εγώ νόμιζα, πως ήταν απλά ένα άθλημα! Και μάλιστα τους θεωρούσα πολύ ηλίθιους, να διακινδυνεύουν για μια τέτοια ανοησία! Α τους καημένους…. Τους είχα παρεξηγήσει! Αχ! Αισθάνομαι πολύ χάλια τώρα…. Ειμαί κακός άνθρωπός! Μπου…χου…χου ….

Nickred: Σώπα βρε μωρό δεν είσαι….

Rozanna: Δεν είμαι κακός…..

Sovarer: Μπα εγώ έχω την εντύπωση, πως για το άνθρωπος το είπε ο Nickred!

Rozanna: Μίλησε και ο Μακρής….

Soraver: Και εσύ που το ξέρεις με παρακολουθείς όταν πάω στην τουαλέτα?

Rozanna: ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ….. Νικολααααααααακή!!!!!!!!!! Πες του κάτι!

Soraver: Χιχιιιιχιιχιχιχιχιιιχιιιι!!! Αχ δίψασα…. έχει κανείς καμιά μπύρα!

Nickred: Παιδιά σοβαρευτείτε. Λοιπόν… ξεκινάμε… πάμε στην πόλη!
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση