Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 05-12-08, 10:23   #2 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

Δεν λέω, μια από τις προϋποθέσεις για να υφίσταται μια σχέση ειναι ο αμοιβαιος θαυμασμος. Το να κοιτάζεις τον άλλον και να λες "πωπωωω τι τυχερή/ος που είμαι που τον/την έχω!"

Η αιτία που εκείνη σε θαυμαζε ήταν η δυναμη και το χρημα, ενω θα μπορούσε να σε θαυμάζει για πολλούς λόγους ακομα (για το χαρακτήρα σου, τη συμπεριφορά σου απέναντί της, την προσωπικότητά σου... για πολλά). Ετσι όταν δεν ησουν πια ο "λεφτάς" της σχέσης, ο λόγος που κρατούσε αναμμένη τη δική της φλόγα εσβησε.

Σ' αυτές τις περιπτώσεις λέμε αυτό που είπε ο κολλητός μου για την πρώην του "ο θεός να την έχει καλά που με παρατησε!!!", γιατί ειναι καλύτερο που την ξεφορτώθηκες νωρίς

Αλλά τίθεται ενα θεμα κάπου εδω. Ο άντρας ειναι "χρησιμος" μονο όταν μπορεί να μας "καβατζώσει" οικονομικά? Μονο όταν προσφέρει την οικονομική ασφάλεια του "βρε αδελφέ, αν βαρεθώ εγώ να δουλεύω, θα δουλέψει μονο εκείνος κι εγώ θα καθομαι σπίτι να λιμάρω τα νύχια μου"? Προς όσους και όσες το πιστευουν αυτό, έχω να πω πως όχι, άλλα ειναι τα σπουδαία!!!

Υ.Γ. Καλή της τύχη με τον επόμενο προϊστάμενο . Αλήθεια μάθαμε που πήγε μετά? Γιατί δεν τολμώ να φανταστώ καν πως ο επόμενος ανήκει στη γενιά των 700 ευρω
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση