Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 28-04-10, 19:26   #10 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή

Φίλε μου Egw καταλαβαίνεις γιατί αυτό το κράτος πάει κατά διαόλου; Σκέψου ότι αυτός ο ηλίθιος (που δεν ξέρει γραμματική, ιστορία, αριθμητική, γεωγραφία κ.λπ., δεν μπορεί να ξεχωρίσει τον Βορρά από το Νότο και την Ανατολή από τη Δύση, δεν μπορεί καν να συντάξει αξιοπρεπώς μία πρόταση) πληρώθηκε για να γράψει αυτές τις και δεν έκανε καν τον κόπο να κάνει μία απλή έρευνα (σαν αυτή που κάνουμε εμείς τζάμπα) για να επαληθεύσει τις πηγές του.
Αν αυτόν τον τύπο τον πολλαπλασιάσεις επί κάτι εκατοντάδες χιλιάδες δημόσιους υπαλλήλους καταλαβαίνεις πως λειτουργεί αυτό το κράτος. Οπωσδήποτε υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις. Αλλά κι αυτές βουλιάζουν μέσα στον ωκεανό της προχειρότητας και του ωχαδελφισμού.

(Και μόνο που σκέφτομαι ότι αυτός είναι μόνιμος και πληρώνεται από τον ελληνικό λαό τρελαίνομαι!). Πάντως -για να μην είμαι και άδικος- χάρη στην ηλιθιότητά του μάς δίνεται η ευκαιρία να ακονίσουμε λιγάκι το μυαλό μας, αλλά και να ψάξουμε και να αποκτήσουμε κάποιες γνώσεις για θέματα που αγνοούσαμε. Προσωπικά το κάνω επειδή... είμαι μαζόχα και μ' αρέσει. Αυτός δεν έχω καταλάβει γιατί το κάνει...
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση