Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 30-09-08, 16:06   #8 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maRtina Εμφάνιση μηνυμάτων
Παν μετρον αριστον έλεγαν και πολυ καλα καλα τα ελεγαν !
Δεν εχω κανενα προβλημα με την διπλο-τριπλο ταριφα , 1 μπροστα -δυο πισω και εφοσον βολευει το δρομολογιο γιατι οχι?και ο ταριφας να βγαλει το μεροκαματο του και εγω να φτασω στον προορισμο μου .Και γιατι να μην βγαλει τριπλο μεροκαματο απο μια μονο κουρσα αμα ειναι τσακαλι και το κυνηγαει δηλαδη? και απο την αλλη γιατι να με χαλαει αμα φορτωσει και αλλα δυο ατομα απο τη στιγμη που δεν θα παρεκλινει απο τον προορισμο μου? ΝΕΜΑ ΠΡΟΜΠΛΕΜΑ!
Εκνευριζομαι μαζι τους οταν ακολουθουν γραμμες αστικων ε ναι ρε φιλε δεν θα σε δωσω μινιμουμ 6 ευρω για να με πας απο εκει που θα πηγαινα με το bus και μονο με 0,50,Ναι ρε φιλε δεν θα σε δωσω 6 ευρω για να με κανεις βολτα στα περιξ Ναι ρε φιλε δε σε πληρωνω για να με κανεις παστη σαρδελα μαζι με αλλους πεντε μεσα στο αυτοκινητο σου , ταξι εχεις δεν εχεις μινι bus,Ναι ρε φιλε θα μαλωσουμε αν καπνιζεις μεσα στα μουτρα μου , και ναι ρε φιλε θα μαλωσουμε αν βριζεις σαν δαιμονισμενος πρωινιατικα !
Απο την αλλη σκοπια παλι ειναι και οι πελατες ...εχει τυχει να μπω σε κουρσα που ειναι ηδη πελατης μεσα και να ειναι κατι ψωριαρες ψυλομητες ντεμεκ γκομενες ή και αντρες ακομα που απο το υφος τους και μονο καταλαβαινεις πως νομιζουν οτι μετακινιουνται με τον προσωπικο τους σοφερ , με την προσωπικη τους limo looooooooooooooooooooooooooool
δεν εχω προβλημα αν μου πει να πααρει και καποιον αλλον που βολεβει η κουρσα, αλλα εχω μεγαλο προβλημα οταν σταματαει καθε 10 μετρα την ωρα που βιαζομαι (και γι αυτο εχω παρει ταξι κι οχι λεωφορειο) για να δει αν πηγαινει κατα εκει!

αν ηθελα συχνες στασεις, γιατι να παρω ταξι!



Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Xouanita Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ στα Χανιά συνήθως ρωτάνε "θέλετε να πάρουμε και δευτερο άτομο αν πηγαίνει προς τα κει που πάμε?" και ποτέ δεν τους λέω όχι.
Μαλιστα στο αεροδρόμιο, που συνήθως βγαινω πρώτη-πρωτη αν δεν έχω αποσκευές, λέω στον ταρίφα απο μόνη μου "αν θελετε περιμένουμε λίγο, αν βολεύεται και κανεις άλλος", γιατί καταλαβαίνω ότι ίσως κάποιοι επιβάτες όταν βγουν δεν θα βρουν ΤΑΞΙ και τους λυπαμαι.
σωστα! αρκει να ειναι ευγενικος και να ρωτησει!

κι εγω να εχω την ευχερια να του πω ναι ή οχι αναλογα με το αν βιαζομαι η οχι!
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση