Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 26-08-09, 12:55   #1025 Αρχή
md1032
χοντρομαλάκας
 
Το avatar του χρήστη md1032
 
Εγγραφή: 07-09-2006
Περιοχή: Μούχλας & Σαπίλας γωνία
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 2.939
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην md1032
Προεπιλογή

Σε ένα σχολείο με πλουσιόπαιδα βάζει η δασκάλα άσκηση για τη χρήση του επιρρήματος "προφανώς" στις προτάσεις.
Ξεκινάει η Ζέτα, κόρη βιομήχανου:
- Προχθές στη δεξίωση, δοκίμασα τα ορεκτικά και ήταν πολύ αλμυρά. Προφανώς το χαβιάρι δεν ήταν καλής ποιότητας.
- Μπράβο Ζέτα, λέει η δασκάλα και δίνει το λόγο στον Αρθούρο.

- Το Σάββατο κατεβήκαμε στο γκαράζ και είδα μόνο τη Bugatti και τη Bentley. Προφανώς ο μπαμπάς είχε πάει βόλτα με τη Rolls Royce.

Σειρά της Έλενας:
- Το καλοκαίρι πήγαμε κρουαζιέρα με τη μεγάλη μας θαλαμηγό. Προφανώς το μικρότερο σκάφος έμεινε στην ιδιωτική μαρίνα μας.

-Μπράβο Ελενίτσα, λέει η δασκάλα και αναγκαστικά δίνει το λόγο και στον Τοτό:

- Το καλοκαίρι που ήμουν στο χωριό, είδα τη γιαγιά να αρπάζει τη Financial Times του μπαμπά από το τραπέζι και να τρέχει προς το βουνό. Προφανώς την έπιασε κόψιμο.

------------------------------------------------------------

οδηγός στην έρημο και ενω οδηγούσε το αυτοκίνητο επι 4-5 ώρες αυτό χαλάει...

τι να κανει..ξεμένει ωρες, μονος και αβοήθητος..

Ξαφνικά βλεπει απο μακριά ενα κάτασπρο αλογο να τον πλησιάζει...

Σκέφτεται αυτος.. "ωραία, απ τη ζεστη τα έχασα τελείως"

Τον πλησιζει και αλλο το άλογο και του λέει "αμε πέρα περα, θα στο φτιάξω εγω τ αμαξι"

Ο οδηγος τα έχει χαμένα, ουτε καν μιλάει...Πράγματι μετα απο 3 λεπτά του λεει το αλογο "για δοκίμασε τωρα να βάλεις μπροστά"...

Μπαίνει στ αμαξι ο οδηγός, ολα τελεια! το αμαξι ξεκίνησε παλι..

Με την εμπειρία που ειχε βιώσει, φτάνει στο πρωτο bar μετα απο 2-3 ωρες, λεει στο μπαρμαν "βαλε το πιο δυνατό ποτο που εχεις, διπλό"

Ρωτάει ο barman, μα τι εγινε σε βλεπω ανήσυχο..

"Ασε ρε συ, ερχόμουν απ την ερημο και μου χάλασε τ αμαξι..εκει που ημουν απογοητευμένος έρχεται ενα αλογο και μου μίλησε!!! αληθεια στο λεω, δεν κανω πλακα, μου ειπε μάλιστα οτι ξερει απο αυτοκίνητα και θα μου φτιάξει!!!!"

Τον διακόπτει τοτε ο barman και του λεει "μισό λεπτο, ηταν άσπρο η μαύρο τ άλογο"

Λεει εκείνος " μα εχει σημασια;;"

λεει ο barman, "και βέβαια εχει, γιατι ειναι ενα μαύρο άλογο και λεει πως ξέρει αλλα @@ ξέρει."

-----------------------------------------------------------


Γιαγια έχει τρελή βαρηκοΐα δεν καταλαβαινει σχεδον τιποτα απο τις συζητησεις.

Είναι λοιπόν παρέα με την κορη της. Της λεει η γιαγια " Αμε παιδι μου να πας να κοψεις τα αγγουρια και τις ντοματες απο τον περβολι"

Λεει η κορη, "ΝΤΑΞΕΙ ΓΙΑΓΙΑ, ΠΑΩ."

Πράγματι λοιπον, πηγε και τα εκοψε, ολα καλα. Εκείνη τη στιγμη φτάνει μια αλλη χωριατοπούλα και λεει στην κορη "ασε, ειμαι να σκάσω, και τα αγγουριά και οι ντομάτες φετος ειναι χάλια, δε λενε τιποτα"

Η κοπελια μολις ειχε γυρίσει απ τον κηπο της λεει "εμεις τέτοιο πρόβλημα δεν εχουμε, πηγα πριν στον περβόλι και εκοψα ενα αγγούρι τοοοοοοοοοσο (δείχνει το μήκος με το χέρια της), για τις ντομάτες;;; δε σου λεω τίποτα, τοοοοσες, (σχηματίζει ενα κυκλο με τις παλάμες της).

τότε πετάγεται η κουφή γιαγιά "ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΗ ΜΟΥ, ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ"
__________________


A pessimist is what an optimist calls a realist

The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised.

The more things change, the more they stay the same...

BEWARE EXPLICIT CONTENT BELOW!
 click to show

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη md1032 : 26-08-09 στις 12:58.
Ο χρήστης md1032 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση