Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 17-08-12, 11:05   #715 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Γιώργος Μαζωνάκης: οι ουσίες, το παιδί και η σχέση που επιθυμεί
Ο Γιώργος Μαζωνάκης μίλησε στο «Hello» για την εμπειρία του με τις ουσίες, την επιθυμία-ανάγκη να κάνει μία σχέση αλλά και το ενδεχόμενο απόκτησης παιδιού.
Μιλώντας για τις ερωτικές σχέσεις στη ζωή του, ο δημοφιλής τραγουδιστής παραδέχτηκε ότι «Τώρα σαφώς θα ήθελα μια σχέση στη ζωή μου. Και δεν είναι προτεραιότητα, είναι ανάγκη».
Για το ενδεχόμενο απόκτησης παιδιού: «Ένα παιδί ίσως να ισορροπήσει και πτυχές της δικής μου προσωπικότητας. Απλώς μπαίνεις σε μια λειτουργία αγάπης απέναντι σε αυτό, οπότε εξισορροπείς τα πάθη σου».
Όσο για τις ναρκωτικές ουσίες, ο Γιώργος Μαζωνάκης δήλωσε: «Το “παρασύρομαι” είναι αστείο. Ήταν φάση της ζωής μου, που μέσα από αυτή μπορεί να με βρήκα ή να με έχασα. Ήταν συνδεδεμένη με τον αγώνα που έχω κάνει με τον εαυτό μου: να με μάθω, να με αγαπήσω ή να με φροντίσω, να τσακωθώ ή να τα βρω μαζί μου… Δεν φοβήθηκα τον θάνατο -δεν έφτασα, εξάλλου, σε τέτοιο σημείο- αλλά τον εαυτό μου», λέει και προσθέτει πως απεγκλωβίστηκε όταν έφτασε στα όρια του: «είπα “έφαγα από αυτό το φαγητό και δεν θέλω άλλο”! Τόσο απλά συνέβη».


Άντωνης Νικοπολίδης: «Η χειρότερη στιγμή της ζωής μου!»
Ο Αντώνης Νικοπολίδης μίλησε στο Κυπριακό περιοδικό «Icon» και στο δημοσιογράφο Αλέξανδρο Πρίφτη-με αφορμή το βιβλίο του «ο αγώνας της ζωής μου»-, για την οικογένειά του, τη σχέση με τη σύζυγό του Βάσω, αλλά και τη χειρότερη που βίωσε μέχρι σήμερα.
«Ποτέ δεν κάθισα να μετρήσω πόσες χαρές ή πόσες πίκρες πήρα από τον αθλητισμό», είπε ο Αντώνης Νικοπολίδης και τόνισε: «Η σχέση μου με τον αθλητισμό ήταν σχέση αγάπης, όχι λογιστική. Ό,τι κι αν μου έδωσε, μου έκανε μεγάλο καλό. Μπορώ να σου πω, μάλιστα, ότι περισσότερα μαθαίνεις από τις ήττες σου, παρά από τις νίκες σου. Γιατί μόνο στις ήττες μπορείς να γίνεις καλύτερος, ενώ οι νίκες σε κάνουν να μην βλέπεις καθαρά την πραγματικότητα και να υπερεκτιμάς κάποια πράγματα. Οπότε εκεί έρχονται οι ήττες και με το χαστούκι τους σε ισορροπούν και σε προσγειώνουν», ανέφερε μεταξύ άλλων στη συνέντευξή του.
Ενώ όταν θυμάται τη χειρότερη στιγμή στη ζωή του, συγκινείται και λέει: «Η πορεία μου ποτέ δεν ήταν στρωμένη με ροδοπέταλα-κανείς δεν με περίμενε με ανοιχτές αγκάλες. Για να καταλάβεις, πέρασα ένα πολύ μεγάλο διάστημα στους πάγκους, ως αναπληρωματικός, ή ακόμη και σαν παίκτης δεύτερης και τρίτης επιλογής. Κατέβαλλα πολύ μεγάλη προσπάθεια και πείσμα για να κρατηθώ, ως αθλητής. Όμως, το χειρότερο απ όλα ήταν ο αγώνας με την Τουρκία, μέσα στο Καραϊσκάκη. Αυτό το σκόρ, το 1-4, δεν το ξεπέρασα ποτέ. Δεν μου δημιούργησε μόνο εμένα πρόβλημα, αλλά και στην οικογένειά μου. Επηρέασε πολύ την μετέπειτα ψυχολογική μου κατάσταση. Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ και, φυσικά, όλο αυτό, δεν έμεινε μέσα στο γήπεδο. Ήμουν θλιμμένος και στην καθημερινότητα μου».
Το μεγαλύτερο κεφάλαιο στη ζωή του Αντώνη Νικοπολίδη, είναι αναμφισβήτητα η σύζυγός του, Βάσω. «Αν δεν υπήρχε στη ζωή μου η Βάσω, πιστεύω πως θα ήμουν άλλος άνθρωπος. Η οικογένεια είναι βασικό κομμάτι στην εξέλιξη και στην πορεία ενός αθλητή, αλλά κι ενός απλού ανθρώπου. Ειδικά, στη δική μου περίπτωση, που η γυναίκα μου προέρχεται από το χώρο του αθλητισμού και αντιλαμβάνεται τις δυσκολίες: Το να λείπεις πολλές ώρες τη μέρα από το σπίτι, να στερείσαι, να κουράζεσαι και, όλο αυτό, να γίνεται για πολλά χρόνια. Η γυναίκα μου με στήριξε πολύ και με βοήθησε να ξεπεράσω όλα αυτά τα προβλήματα. Μεγάλωσε την οικογένειά μου, τα παιδιά μου και μου επέτρεψε να προσηλωθώ στο στόχο μου», είπε και δεν παρέλειψε να αναφερθεί στη σχέση που έχει με τα παιδιά του: «Νομίζω ότι είμαι καλός πατέρας. Προσπαθώ για το καλύτερο της οικογένειάς μου αλλά, δεν σου κρύβω ότι, πολλές φορές, είχα τύψεις. Και αυτό στο λέω γιατί ήμουν απών, σε ό,τι αφορά το σπίτι μου. Όχι γιατί δεν ήθελα να συμμετέχω-αλίμονο!-αλλά γιατί είχα πολλές υποχρεώσεις. Όμως σήμερα προσπαθώ να είμαι πολύ καλός πατέρα και να ασχολούμαι κάθε μέρα με τα παιδιά μου. Όλη μέρα είμαστε μαζί. Ό,τι θέλουν τα παιδιά…Ξέρετε τώρα, παιχνίδια, βόλτες από εδώ κι από κει».


Ο Ζακ Γαλιφιανάκης παντρεύτηκε!
Ο Ζακ Γαλιφιανάκης, ο ελληνικής καταγωγής κωμικός που ξεχώρισε μέσα από τον ρόλο του στην ταινία Hangover, παντρεύτηκε την αγαπημένη του σε κλειστή τελετή στο Βανκούβερ του Καναδά.
Ο 42χρονος ηθοποιός παντρεύτηκε την 29χρονη Κουίν Λούμπεργκ μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας: «Έγινε πραγματικά σε πολύ κλειστό κύκλο» λέει πηγή του Us Magazine, το οποίο κατάφερε τελικά να επιβεβαιώσει την είδηση του γάμου, τέσσερις μέρες μετά την πραγματοποίησή του.





Πηγή: yupiii.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση