Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 11-06-08, 21:45   #1 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή Μου συνέβη σήμερα...

Στο παρόν τοπικ μπορούμε να καταγράφουμε τα περιστατικά που συνέβησαν στη διάρκεια της ημέρας μας και μας προξένησαν εντύπωση, μας σημάδεψαν , είναι απ αυτά που λέμε "Πλάκα μας κάνουν;" . Δεν ξέρω αν καταλάβατε, αλλα πάω να σας διηγηθώ Kαθήστε


Είμαστε το απόγευμα με το Νικολή αραχτοί σε παραλιακή ιν καφετέρια στο πιο "πασαρέλα" σημείο στα Χανιά, στο Κουμ Καπί. Παραγγέλνουμε μακαρονάδες(διότι είναι λαουντζ καφέ-ρεστοραν), η δική μου πολύ πικάντικη, του Νικολάκη ψιλοκαλή Mετά απο ώρα κι ενώ βρισκόμαστε περίπου στο στάδιο της χώνεψης, έρχεται ένα σκυλάκι.
Μην έχοντας βάλει μυαλό απ το προηγούμενο πάθημά μου(που με είχε δαγκώσει ντε, το ξεχάσατε; ), αρχίζω να ταίζω το σκύλο με τα κομματάκια κοτόπουλου που είχε το δικό μου, πολύ πικάντικο επαναλαμβάνω, πιάτο.
Τρώει το σκυλάκι, τριγυρίζει απο δω, τριγυρίζει απο κει, κάθεται στη μέση της καφετέριας ώσπου έρχεται ο σερβιτόρος και τον διώχνει.
Δεν περνάνε 2 δευτερόλεπτα και βλέπουμε καταμεσής να υπάρχουν 2 σημεία όπου ο σκύλος είχε κάνει εμετόοοοοοο

"Δεν το πιστεύω, πού τα βρήκε;" λέει ο σερβ. και του λέω χαμηλόφωνα "εγώ του τα δωσα"
Ν ανοίιιιιιιιξει η γηη να με καταπιειιιιιιιιιιι
Mε αγριοκοιταξε λιγάακι, με βλέμμα τύπου "Τι έκανες μωρη βλαμμένη και θα τα μαζεύω εγώ τώρα;;"

Πάει μέσα, φέρνει σκούπα κ φαράσι, μαζεύει τη μια εξαγωγή, δεν προλαβαίνει να πάει να καθαρίσει τη δεύτερη και εμφανίζεται ο σκύλος, σκύβει κ την τρώειιιιιιι, μπλιαααααααααααααααααααααααχχ

Και το σχόλιο του Νικολή "Τα καθάρισε μόνος του"


Αυτάααααααααααααααααααα
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση