Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 24-10-06, 02:29   #4 Αρχή
md1032
χοντρομαλάκας
 
Το avatar του χρήστη md1032
 
Εγγραφή: 07-09-2006
Περιοχή: Μούχλας & Σαπίλας γωνία
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 2.939
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην md1032
Προεπιλογή

Ύστερα από 6+ χρόνια μόνιμης κατάθλιψης/μελαγχολίας αποφάσισα πριν από 1 1/2 μήνα να πάω σε ψυχίατρο.

Αυτήν την στιγμή είμαι με φαρμακευτική αγωγή [ladose+zanax] και ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ
ΝΙΩΘΩ
καλυτέρα.Το σημαντικό είναι να πάρει κάποιος την ΜΕΓΑΛΗ απόφαση να βοηθήσει τον εαυτό του [δλδ να ξεκινήσει επισκέψεις σε ειδικούς γιατρούς. Οι φίλοι όσο καλοί και να είναι δεν μπορούν να βοηθήσουν όσο ένας ειδικός/έμπειρος γιατρός].

Βέβαια κανείς δεν μου εγγυάται ότι δεν θα ξανά-ξυπνήσει αυτός ο "δαίμονας" αλλά θέλω να προσπαθώ να τον κοντρολάρω όσο μπορώ.

Το στοίχημα που έχω βάλει με τον εαυτό μου είναι ότι δεν θέλω να χαλιέμαι για μαλάκες ανθρώπους και ειδικότερα για μαλακισμένες/ηλίθιες/ανώριμες γυναίκες [που στην τελική αυτές ήταν η βασική πηγή του κακού για μένα].

Όσο αφορά την φαρμακευτική αγωγή, επειδή είδα από πολλά άτομα μια αρνητική αντίδραση όταν ανάφερα ότι παίρνω φάρμακα, γιατί δεχόμαστε defacto τα φάρμακα που μας δίνει ο παθολόγος όταν πχ μας πονάει το στομάχι και δεν δεχόμαστε τα φάρμακα του ψυχίατρου? Στην τελική εάν το πάμε ρεαλιστικά ΟΛΑ είναι χημικές αντιδράσεις του εγκεφάλου μας και η κατάθλιψη [για μένα] είναι μια "προβληματική" κατάσταση του εγκεφάλου μας.

Anyway οποίος θέλει more info εδώ είμαστε

Material Defender 1032

PS.
http://www.e-psychology.gr/
__________________


A pessimist is what an optimist calls a realist

The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised.

The more things change, the more they stay the same...

BEWARE EXPLICIT CONTENT BELOW!
 click to show
Ο χρήστης md1032 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση