Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 06-01-07, 13:23   #58 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Υπάρχει και μιά τρίτη προσπάθεια απόκτησης του βιβλίου απο την Piggy, η οποία επισκέφτηκε ξανά τον Ιανό, αλλα δέν σας την περιγράφω γιατί περιέχει σκηνές βίας, βρωμολογίας, και έντονου ξεμαλλιασμού, οπότε και την λογοκρίνω με αποτέλεσμα να κοπεί ολόκληρη.

Άς πάμε στην τέταρτη προσπάθεια η οποία και στέφθηκε με επιτυχία

freeman: Οκ. Δέν θέλω μπλεξίματα, προσέξτε με και θα πάνε όλα καλά για όλους μας,
Υπάλληλος: ???
Φ: Θέλω ένα βιβλίο!
Υ: Ναι πολύ καλά κάνετε αγαπητέ μου! Ήρθατε στο κατάλληλο μαγαζί! Πουλάμε βιβλία και θα σας προτείναμε...
Φ: ΟΧΙ !!!
Υ: Άαααα θέλετε κάτι ιστορικό, κάτι σε βιογραφία του Μεταξά; Κάτι σε Ελληνοιταλικό πόλεμο όπου και...
Φ: ΟΧΙ !!! ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ!!
Υ: Λυπάμε κύριέ μου, Δέν γνωρίζω τον τίτλο... "Συγκεκριμένο βιβλίο"..... όχι, μπά, δέν μου έρχεται κάτι... ΙΑΚΩΒΕ!??
Φ: ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ! Δέν θέλω το "Συγκεκριμένο βιβλίο", Θέλω το βιβλίο "Ο Θεραπευτής" που το έγραψε ο Ηλίας Φλωράκης, που είχε γράψει "το μπαράκι του Τσάρλυ"...
Υ: Έχει κάποια συγγένεια με τους "Αγγελους του Τσάρλυ";
Φ: Ε? εεεεε... Απλή συνωνυμία...
Υ: Μισό λεπτό να δώ στο κομπιούτερ...
ΤΑΚ ΤΑΚ ΤΙΚΙΤΙΚΙ ΤΙΚΙ ΤΙΚΙ ΤΑΚΑ ΤΑΚ ΤΑΚ ΤΤΡΡΡΡΡΡΡ ΝΤΙΝ!
Υ: Ναί μάλιστα. Το μπαράκι του Τσάρλυ το έχω. Τον θεραπευτή όμως, όχι.
Φ: Ωραία, μπορώ να παραγγείλω;
Υ: Φυσικά, άν πεινάτε παραγγείλετε αλλα θα φάτε έξω απο το μαγαζί όταν έρθει το φαγητό, εδώ μέσα ξέρετε απαγορεύεται.
Φ: Το ΒΙΒΛΙΟ εννοώ μπορώ να το παραγγείλω.
Υ: Φυσικά! Απο ότι βλέπω το έχουμε στο άλλο μας μαγαζί στο κέντρο. Αύριο το πρωί θα είναι εδώ.
Φ: Ποιό, το μαγαζί;
Υ: Όχι το βιβλίο. Θα φέρω 5-6 αντίτυπα για να έχουμε και εδώ. Περάστε αύριο και θα το έχετε. Βλέπετε είναι καινούριο ακόμα και δέν μοιράστηκε σε όλα τ καταστήματα ακόμα

Αισίως την επομένη, αποκτήσαμε κι εμείς το βιβλίο
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση