Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 03-11-10, 14:31   #601 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


''Ακόμη με μπερδεύει η αλλαγή φύλου του παιδιού μου''
Αν και έχει περάσει ένας χρόνος από την αλλαγή φύλου της κόρης της, Τσαζ, η Σερ παραδέχεται ότι ακόμη μπερδεύεται όταν μιλά για εκείνη και της απευθύνεται σαν να πρόκειται για γυναίκα.
Όπως δήλωσε σε συνέντευξή της η 64χρονη σταρ, πολλές φορές λέει «αυτή» αντί για «αυτός», όταν μιλά για το παιδί της, που γεννήθηκε κορίτσι, με το όνομα Τσάστιτι και άλλαξε όνομα και φύλο —έγινε άνδρας και ονομάζεται Τσαζ.
Η Σερ παραδέχτηκε ότι είχε δύσκολη σχέση με τον 41χρονο γιο της –καρπός του γάμου της με τον Σόνι Μπόνο- λόγω της μεγάλης της φήμης, αλλά τώρα, όπως λέει, είναι όλα καλά. Η Σερ έχει ακόμη έναν 34χρονο γιο, τον Ελάια, από το γάμο της με τον Γκρεγκ Έλμαν.


Καλομοίρα: Είναι έγκυος;
Οι νέες φωτογραφίες που ανέβασε η Καλομοίρα στον προσωπικό της λογαριασμό στο twitter πυροδότησαν και πάλι τις φήμες για εγκυμοσύνη.
Όπως επισήμανε το δελτίο ειδήσεων του Star, «καμία φωτογραφία δεν είναι ολόσωμη αλλά από το στήθος και πάνω ενώ φαίνεται σα να έχει παχύνει».
Σε επικοινωνία που είχε το κανάλι της Κηφισιάς με την μητέρα της Καλομοίρας, πήρε την εξής απάντηση: «Όχι δεν είναι έγκυος αλλά και να είναι ευχάριστο είναι το γεγονός. Αλλά δεν είναι, θα μου το ʽλεγε».
Τελικά, η 25χρονη τραγουδίστρια διέψευσε τις φήμες.


Οι ένοχες απολαύσεις της Μάρω Λύτρα
Η Ελληνοκαναδέζα τραγουδίστρια «πεθαίνει» για ζαχαρωτά!
- Πάω στο Village Cinemas και αγοράζω τεράστιες σακούλες. Έχω εμμονή με τη ζάχαρη. Και το βράδυ που πάω να ξαπλώσω, παίρνω τη σακούλα με τα ζαχαρωτά μαζί μου!.
Και η μαγειρική;
- Μου αρέσει πολύ να μαγειρεύω. Κάτι που κάνω πολύ ωραία είναι φιλέτο σολομού στο φούρνο με λεμόνι και ρίγανη και από πάνω κάππαρη!
Συνεργασία των ονείρων της:
- Με τον Αντώνη Ρέμο. Ξεφτιλίστηκα όταν πήγα να τον δω... Ανέβηκα στην πίστα και φώναζα ότι τον αγαπάω. Εκείνος έλεγε “Μάρω, ντρέπομαι”.


Φτου (Ξ)ελευθερία
Η Ελευθερία σπούδασε μουσική στο Σάρεϊ, έξω από το Λονδίνο, μέχρι που αποφάσισε να μαζέψει τη βαλίτσα της και να κατέβει Αθήνα για να διαγωνιστεί στο X-Factor 2. Μπορεί να μη βγήκε νικήτρια, αλλά την εντύπωση που ήθελε να κάνει την έκανε.
Είναι φωνάρα που μπορεί να πει τα πάντα, από ελαφρολαϊκό μέχρι ποπ και βαρύ λαϊκό. Πρόσφατα έβαλε άλλο ένα λιθαράκι στη σταδιοδρομία της στη Θεσσαλονίκη, όπου μέχρι πρόσφατα εμφανιζόταν στο πλευρό του Νίκου Βέρτη. Όταν δεν τραγούδαγε, έκανε αυτό που κάνει κάθε άνθρωπος που ζει στη Θεσαλονίκη: το έριχνε στο φαΐ.
- Είχε πολλή πλάκα, φαντάσου ότι έβγαινα και έκανα το πρώτο πρόγραμμα, μετά έτρεχα απέναντι και έτρωγα μια μπουγάτσα κι ύστερα επέστρεφα για το δεύτερo!


Μερικές Σκέψεις Για Τα Χιλιόμετρα Του Πρωθυπουργού
Έτρεξε ο πρωθυπουργός (λίγο από το) Μαραθώνιο. Πράγμα που μου προκάλεσε συναισθήματα ανάμικτα και σκέψεις ανταριασμένες.
Εορτάστηκαν τα 2500 χρόνια από τη Μάχη του Μαραθώνα, γεγονός αναμφίβολα σημαντικό. Αλλά το σημαντικότερο που μένει δεν είναι το ότι οι Έλληνες πιστεύουν πως είναι απευθείας απόγονοι -τύπου δισέγγονα, ας πούμε- ενός λαού που έζησε πριν από δυόμιση χιλιετίες, αλλά το ότι ο πρωθυπουργός της χώρας μας, ο Γιώργος Παπανδρέου, έτρεξε στην κούρσα των δέκα χιλιομέτρων και τερμάτισε, με στιλ αεροδυναμικό και άνεση αξιοθαύμαστη, προκαλώντας βέβαια και κάποια ερωτήματα:
1. Αυτός έτρεξε δέκα χιλιόμετρα. Άρα γυμνάζεται — και γυμνάζεται πολύ, γιατί δεν είναι καθόλου εύκολο να τρέξεις δέκα χιλιόμετρα, δεν ανεβαίνεις τρεις φορές στο διάδρομο και πάμε. Θέλει να χτίσεις πλεμόνια. Και ρωτάω: Εγώ, που δεν προλαβαίνω να γυμναστώ καθόλου, που κουράζομαι όταν πηγαίνω απ' το γραφείο στον καναπέ, πόσο περισσότερο δουλεύω απ' τον πρωθυπουργό της χώρας;
2. Επίσης: Biker shorts; Πόσο σίγουρος μπορεί να είναι ένας άντρας για τον εαυτό του για να φορέσει biker shorts;
3. Τα biker shorts (ας επιμείνουμε) μπορεί να σημαίνουν:
α) Ο πρωθυπουργός δεν έχει κανένα, μα κανένα, στιλιστικό κόμπλεξ (ενδεχόμενο που ενισχύεται απ' το ντοκουμέντο-τσαντάκι μέσης).
β) Ο πρωθυπουργός, κάτι ήθελε να μας δείξει. Κάποια συγκεκριμένα πράγματα.
γ) Ο πρωθυπουργός γιόρταζε ταυτόχρονα και μια γιορτή της άλλης πατρίδας του: Το Halloween.
4. Τι να άκουγε άραγες στα πορτοκαλιά του ακουστικά; Τι έπαιζε το iPod; Το "τρέξε, τρέξε, μικρούλη'';
5. Επειδή οι Έλληνες είμαστε γενικά κακιασμένος λαός, και το ένστικτό μας μας ωθεί αμέσως να πέσουμε να τον φάμε τον άλλο, η κούρσα του πρωθυπουργού αντιμετωπίστηκε με λοιδορίες και δηκτικά σχόλια, και γι' αυτό θέτω το εξής ερώτημα: Πόσα μέτρα (συνεχόμενα) μπορεί να τρέξει ο προηγούμενος πρωθυπουργός;


Η Τζούλια Αλεξανδράτου εκτελεί Χατζιδάκι στα τέσσερα. Μέτρα.
Πριν από λίγες μέρες έκανε πρεμιέρα η Τζούλια Αλεξανδράτου με το «Julia's Show», αυτό, που περιμέναμε όλοι εναγωνίως να το δούμε (να το ακούσουμε όχι και τόσο, ομολογουμένως). Δεν μας απογοήτευσε. Από εκπλήξεις άλλο τίποτα.
Εκεί, λοιπόν, που περιμέναμε όλοι να δούμε την Τζούλια να εμφανίζεται με πολύ λίγα ρούχα, στην έναρξη του show σχεδόν μας απογοήτευσε, αφού εμφανίστηκε με τζινάκι και μαύρο αμάνικο T-shirt ξαπλωμένη πάνω στο πιάνο. Το θέμα όμως δεν είναι οι ενδυματολογικές της επιλογές αλλά το ρεπερτόριο της. Η ξανθιά αοιδός αντί να ερμηνεύσει στην έναρξη του προγράμματος της την πανελλήνια επιτυχία «Στη Χονολουλού» ή έστω το «Στόχος Είναι τα Λεφτά», επέλεξε να ερμηνεύσει το «Χάρτινο το Φεγγαράκι» του Μάνου Χατζιδάκι!




Πηγή: yupi.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση