Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 21-10-08, 15:42   #59 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Xouanita Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλά έμπα και στη θέση της 40άρας που τα'χει φτιάξει στη ζωή της με μια καραβιά ανευθυνους-ακατάλληλους, που στο τέλος σκέφτεται "σιγά μην μου κάτσει τώρα ο καλός!"
Και παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους (ή όπου αλλού ) προκειμένου να μην παρέλθει η γόνιμη ηλικία τους και το χάσουν το τρένο οριστικά. Ειναι ένα θέμα!
Για μένα αυτό είναι εγωιστικό!
Ενα παιδί καλό είναι να μεγαλώνει σε ένα υγιές περιβάλλον και με τους 2 γονείς! Οσο κι αν προσπαθήσει η μαμά να γίνει και μπαμπάς, το κενό του μπαμπά θα υπάρχει πάντα!

Είχα ρωτήσει και μια θεία μου γεροντοκόρη, αν είχε σκεφτεί ποτέ να κάνει ένα παιδί. Και μου απάντησε "ναι μου πέρασε από το μυαλό, αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα ήταν πολύ εγωιστικό για να καλύψω εγώ την δική μου ματαιοδοξία της μητέρας που μεγαλώνει μόνη της ένα παιδί, αυτό το παιδί να μεγαλώσει χωρίς πατέρα και να αντιμετωπίσει κι ένα σωρό προβλήματα είτε στο σχολείο είτε δεν ξέρω που αλλού" Και με βρίσκει σύμφωνη!

Αντε γιατί πολύ τα έχουμε χέσει όλα! Με την απελευθέρωση! Που είναι ρε η έννοια της οικογένειας? Η εγώ μεγάλωσα με άλλα πρότυπα ή ζω σε λάθος εποχή!
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση