Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 19-11-06, 08:43   #6 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή

Χα, χα. Πορνό ε? Άμα είναι γαλλικό ή γενικά ευρωπαϊκό ναι. Τα αμερικάνικα δεν μου αρέσουν.

Μου αρέσουν τα ψυχολογικά θρίλερ (π.χ. Mullholand Drive) αλλά και τα αστυνομικά στυλ ''Seven'', ''Συνήθεις Ύποπτοι'' κ.λπ. Επίσης βλέπω ρομαντικές κομεντί (αν και πολλές μοιάζουν μεταξύ τους υπάρχουν κάποιες που ξεχωρίζουν π.χ. ''Serendipity'', "Μια Βραδιά στο Νότινγκ Χιλ''), ταινίες δράσης όπως ''Indiana Jones'', επιστημονικής φαντασίας όπως το ''Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών'', ''Matrix'' (το πρώτο) αλλά και ταινίες όπως το ''Κόκκινο Βιολί'' (από τις πολύ αγαπημένες μου αλλά δεν ξέρω σε ποια κατηγορία κατατάσσεται).
Τέλος, παρακολουθώ με ενδιαφέρον τον ασιατικό και ευρωπαϊκό κινηματογράφο. Ταινίες όπως ''Άνοιξη, Καλοκαίρι, Φθινόπωρο, Χειμώνας και πάλι Άνοιξη'', ''Ιπτάμενα Στιλέτα'', ''Το κορίτσι με το αγγελικό πρόσωπο'', ''Ο Ήρωας'' (παραδείγματα ασιατικού κινηματογράφου) και ''Αντίο Λένιν'', ''Μίλα της'', ''Όλα για τη μητέρα μου'', ''Μη αναστρέψιμος'' κ.α., δεν θα μπορούσαν ποτέ να γυριστούν από αμερικάνους.

Σε γενικές γραμμές, είτε μιλάμε για κινηματογράφο συναισθημάτων και χαρακτήρων είτε για πορνό οι ευρωπαίοι είναι σαφώς καλύτεροι από τους αμερικάνους.
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση