Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 23-10-06, 11:44   #7 Αρχή
c.l.sad
Περαστικός
 
Το avatar του χρήστη c.l.sad
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: Neverland
Ηλικία: 51
Μηνύματα: 161
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην c.l.sad
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Freeman
Τα μεγάλα κανάλια είναι πνιγμένα στις σειρές. Οπότε μάλλον θα υπάρχει μεγάλη ουρά, χρόνος αναμονής, και όσο εμφανίζονται "διάσημοι" σεναριογράφοι, όλο και θα σου "κλέβουν" την δουλειά... Θα πρότεινα να ξεκινήσεις με κάποιο μικρό κανάλι (π.χ. ανερχόμενο ΣΚΑΙ με άδειο προς το παρόν πρόγραμμα που πρέπει να γεμίσει κάποια στιγμή), ή κάποια "καμμένη" μεταμεσονύκτια προβολή (π.χ. γερμανικό νούμερο της tv lol). Και όταν θα έχει απήχηση (που θα έχει... λόγο προτωτυπίας σίγουρα) τότε θε σε κυνηγάνε τα κανάλια αντί εσύ αυτά.
1ον. Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Εγώ σαν σεναριογράφος απλά βρίσκω μια εταιρεία τηλεοπτικών παραγωγών που να της αρέσει η πρότασή μου. Αυτοί μετά προωθούν το σενάριο στα κανάλια και όποιο τσιμπήσει.
2ον. Δεν θα ξεκινούσα ποτέ με μικρό κανάλι (πχ τοπικής εμβέλειας), όπως και δεν ξεκίνησα ποτέ με μικρό εκδοτικό. Αυτές οι κινήσεις μπορεί να είναι καλές για άλλους. Εμένα δεν με ικανοποιούν. Τα μικρά πράγματα (όταν θέλεις να φτάσεις ψιλά) σε φθείρουν και σε αποπροσανατολίζουν γιατί δίνεις βάση σε αυτό που κάνεις εκείνην την στιγμή. Δεν πορώ τα μικρά βήματα (δυστυχώς).
Εξάλλου, όπως έλεγα παλιά "Ότι περνάει από μπροστά σου δεν είναι ευκαιρία" και μια ατάκα που άκουσα "Τα ΟΧΙ είναι που σου κάνουν το όνομα στην καριέρα"

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Freeman
Βλέπε x-files όταν προτωξεκινήσανε στην Ελλάδα...
Μην μπερδεύεις την αγορά σειρών από το εξωτερικό με τις ελληνικές παραγωγές. Διαφορετικό παιχνίδι.
__________________
Here Lies Uncle Deadly, Phantom of The Muppet Show.
In life he enjoyed lurking about the theatre.

Ilias Florakis@My Space
Project KALHMERA
Photos
Ο χρήστης c.l.sad δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση