Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 08-11-10, 08:28   #29 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

Φαντάσου αυτό:

ο πατερας μου με τον υποψηφιο-κολητό-πρωην πρόεδρο-πασοκοσυνασπισμένο εξω απο το εκλογικο να με φωνάζουν:

"Ρε Άννα, ποιου την πορτα χτυπάω οταν εχω προβλημα, ρε Άννα; 5 ψηφους του έταξα και δεν ερχεται ουτε η μάνα σου ρε Άννα! Οι σκυλιάρες οι αδερφές σου δεν ήρθαν ούτε από την Αθήνα ρε Άννα! Αμα δεν τον στηρίξουμε εμείς ποιός θα το κάνει; Ρε, το Θανάση ρε, από μικρά παιδιά με ποιού τα παιδιά παίζατε μαζί;"

Εκείνη την ώρα έρχεται ο αλλος υποψήφιος-κολητός-κκες:

"Αφήστε το παιδί ελέυθερο, έχει δικιά του βούληση, έτσι Άννα; Δεν θα του πείτε εσείς τι θα ψηφίσει, έτσι Άννα; Το παιδί θα αγωνιστεί για ένα καλύτερο αύριο, έτσι Άννα; Είδε τα χαΐρια σας τόσα χρόνια και επιτέλους θέλει κάτι διαφορετικό, έτσι Άννα;"

Φαντάσου τώρα, τον έναν να με έχει πιάσει από το 1 χερι και τον άλλον από το άλλο και να τραβάνε για να πάω προς την αγγαλιά τους έξω από το εκλογικό και εκείνη την ώρα να έρχεται ο πρώτος-ξαδερφος-υποψηφιος-νδους:

"Αννα, ξαδερφια ρε Αννα, έτσι;"

Και δε τελειώνει εκεί το ξεφτιλίκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μέσα στο εκλογικό τμήμα, μπαίνω στο παραβάν μη έχοντας ακόμα αποφασίσει, κάθομαι 2-3 λεπτά και ζητάω άδεια από την δικαστικό να βγώ γιατί ήθελα να το σκεφτώ λίγο ακόμα. Το ακούει ο πατέρας μου κι ακούγεται μία κραυγή:

Πατέρας: "Τι να σκεφτείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιις; Το Θανάση, το Θανάση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Δικαστική αντιπρόσωπος: "Σας παρακαλώ κύριε, περάστε ΕΞΩ!"

Ο πατέρας μου βγαίνει έξω και κάθεται ακριβώς έξω από το παράθυρο.

Πατέρας: "Το Θανάση, το Θανάση!"
Αμοιρη Αννα: "Αντε ρε πατέρα παρατα με να τελιώνουμε"
Πατέρας μισος μεσα από το παράθυρο: "Να, εδώ τον γράφει το Θανάση"
Δικαστική αντιπρόσωπος: "Είπα κύριε περάστε ΕΞΩ"
Πατέρας: "Εντάξει καλεεεε, Αννα, το Θανάση"

1΄ αργότερα, εισβολή πατέρα στο εκλογικό:

"Να, εδώ τον έχει τον Θανάση! Αντε ρε Άννα, μην με σκάζεις ρε Άννα, έχω και πίεση ρε Άννα, έχω και την καρδιά μου! Μην με σκάζεις! Το Θανάση"

Δικαστική αντιπρόσωπος: Πετάχτε τον ΕΞΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! Ρε πουλάκι μου, δεν ψηφίζεις να τελειώνουμε; Θα αναγκαστώ να τον βάλω μέσα!

Ε, και ψήφισα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση