Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 10-07-07, 21:46   #26 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Season 2 ----- episode 2

Η παρέα μας έχει ήδη ξεκινήσει το ταξίδι της, προς την πόλη, με ένα και μοναδικό σκοπό. Να βρουν το σπουδαίο και τρανό ντέντεκτιβ, που θα τους βοηθήσει να λύσουν το μυστήριο της εξαφάνισης του αλιγάτορα! Αυτήν την στιγμή βρίσκονται στο αμάξι, με τον Aetonail οδηγό, τον Nidis συνοδηγό και το υπόλοιπο team, στην καρότσα, να κρατάει .... «παρέα» στον ΠΛΑΤΩΝ

Στην καρότσα:

Piggy: Θα φύγεις επιτέλους από πάνω μου, παλιοέντομο?

Stay_close:Πίστεψε με, πολύ θα το ήθελα, αλλά, δυστυχώς για εμένα, δεν έχω που να πάω, βρωμερό γουρούνι, ακόμα και ο Ντουκ, πιο ωραία μύριζε και ας ήταν δώδεκα ημερών πτώμα !

Piggy: Άουτς.... με δάγκωσε!

Stay_closed: Αφού πεινάω!!! Πρέπει όμως να το ομολογήσω, ότι παρά την βρώμα σου, είσαι πεντανόστιμη!

Piggy: Σταμάτα αμέσως βρωμό- έντομο!! Άουτς!!! Τώρα θα δεις!!! (αρχίζει και τρίβεται, όπως συνηθίζει σε τέτοιες περιπτώσεις πάνω στον ΠΛΑΤΩΝ)

Soraver: Ει.... Ει! Τι νομίζεις ότι κάνεις εκεί, δεν φτάνει που σηκώνουμε τον ΠΛΑΤΩΝ, θα έχουμε και εσένα να σκουντάς?

Piggy: Μα αφού με δαγκώνει....

Nickred: Τον σηκώνεις? Γιατί τον σηκώνεις?

Soraver:Γιατί εδώ και δέκα λεπτά προσπαθώ να βγάλω το πόδι μου από κάτω, επειδή κάποιοι βιαστήκανε να τον αφήσουνε!

Piggy: Άουτς.... σταμάταααααααα!

Nickred: Ωχ... συγνώμη! Κάτσε να σε βοηθήσω....Εντάξει?

Soraver:Ναι.... ώπα.... περίμενε λίγο.... κράτα εκεί λιγάκι....

Nickred: Τί είναι? Άντε μην αργείς... και είναι ασήκωτος....

Piggy: Άουτς

ΠΛΑΤΩΝ: Δεν το κατάλαβα αυτό! Υπονοείς ότι είμαι χοντρός?

Soraver: Μισό... μισό, νομίζω ότι βλέπω ένα κασελάκι μπύρες, κάτω από τον ΠΛΑΤΩΝ.... ο Aetonail, φαίνετε πως δεν άδειασε καλά την καρότσα από τις προμήθειες του καφενείου! Χιχιιχιιχιιχι!

Nickred: (Αφήνοντας εκνευρισμένα τον ΠΛΑΤΩΝ κάτω) Ρε δεν πας καλά, είσαι απαράδεκτος!

Piggy: Άουτς

ΠΛΑΤΩΝ: Άουτς

Piggy:Σε δάγκωσε και εσένα?

Nickred: Ωχ.... sorry!

Soraver: Μη.... μη.... μηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!

ΠΛΑΤΩΝ: Αχ... Τουλάχιστον δεν μπορούσατε να με βάλετε όρθιο, να βλέπω και εγώ την διαδρομή, έτσι ξαπλωμένος, δεν αισθάνομαι και τόσο άνετα.... είναι άβολα!

FREEMAN: Δεν είσαι άβολος καλέ....μια χαρά καθόμαστε!

Rozanna: Νίκο.... Νίκο.... Νίκο.... κοίτα.... κοίτα!

Nickred: Τι καλέ?

Rozanna: Να... να.... αυτό!

Nickred: Ποιο?

Rozanna: Αυτό.... αυτό!

Soraver:Αυτοκόλλητο... αυτόνομος... αυτοδίδαχτος... ?

Rozanna: Όχι....

Soraver: Αυτονόητο.... αυτόματος ... αυτόπονος....?

Rozanna: Όχιιιιιιι.......

Soraver: αυτοικανοποίηση...

Rozanna: Όχιιιιιιι .... σταμάτααααααααα..... Νίκοοοοοο πες του! Να...πάει τώρα..... πέρασε!

Soraver:Αυτοκίνητο θα ήτανε!

Εν τω μεταξύ στο μπροστινό μέρος του αμαξιού

Aetonail: Αχ είναι πολύ ωραία να οδηγάς σε τέτοιους δρόμους. Μπορείς να τρέξεις, όσο θες, χωρίς να φοβάσαι....

NIdis: Αχ... ναι πράγματι, είναι απόλαυση, το ταξίδι... και για να σου εξομολογηθώ κάτι, είναι η πρώτη φορά μου, που κάθομαι στην θέση του συνοδηγού... βασικά είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω με αυτοκίνητο!

Aetonail: Να σου εξομολογηθώ και εγώ κάτι (?) .... είναι η πρώτη μου που οδηγάω σε τέτοιους δρόμους και η πρώτη φορά, που πάω στην Πόλη και μου αρέσει πολύ!

Nidis: Ναι πράγματι είναι πάρα πολύ ωραία... κοίτα την θέα.... γαμάτη είναι... αλλά υπάρχει πολύ βρωμιά... κοίτα το παρμπρίζ πως βρωμίζει συνέχεια, έχει πολύ σκόνη φαίνεται!!

Aetonail:Δεν είναι σκόνη ρε... έντομα είναι, που δεν προλαβαίνουν να φύγουν και σκάνε πάνω στο τζάμι.

Nidis: TIIII????? Είσαι ΤΡΕΛΛΟΣ???

Aetonail: ???

Nidis: Ωχ... Πάει κι άλλο.... σταμάτα δολοφόνε....! Αχ δεν μπορώ να βλέπω άλλο..... Παναγία μου.... κάπου να κρυφτώ.... Τι φρίκη είναι αυτή? Κάπου να κρυφτώ.... κάπου να κρυφτώ!

Aetonail: Μα τι έπαθες? Ωχ... τι κάνεις εκεί.... ΜΗ... ΜΗ....φύγε από το αυτί μου.... ΜΗ... φύγε!
(Ο aetonail δυσκολεύετε να οδηγήσει με τον Nidis μέσα στο αυτί του, με αποτέλεσμα το αυτοκίνητο, να πηγαίνει ανεξέλεγκτο με μεγάλη ταχύτητα, στο μεγάλο δρόμο, κάνοντας ζιγκ ζαγκ)

Nickred:Ωχ.... τι έγινε.... γιατί πάμε έτσι....

Rozanna: Αχ θα σκοτωθούμε....

Piggy: Παναγίτσα μου....φοβάμαι.....

ΠΛΑΤΩΝ: Μα τα μάρμαρα της Πόλης..... αν δεν σπάσω σήμερα, δεν θα σπάσω ποτέ!

FREEMAN: Γιουχουυυυυυυυυ!!! Γαμάτα είναι! Κι άλλο.... κι άλλο....

Soraver: Για δες.... το κασελάκι με τις μπύρες.... βγήκε έξω!!! Χιχιχιχιχιχι! Come to Dady.... baby!

(Αφού συνέχισαν για αρκετή ώρα να πηγαίνουν ανεξέλεγκτοι, σε κάποια φάση εμφανίζεται η τροχαία, που προφανώς είχε ειδοποιηθεί, από τους άλλους οδηγούς και σταματάει το τρελό αυτοκίνητο στην άκρη του δρόμου)

Αστυνομικός: Τα χαρτιά σας παρακαλώ.... άδεια και δίπλωμα!

Aetonail: Ω..... οο....ορίστε.... συγνώμη κύριε αστυνομικέ, αλλά μπορώ να σας εξηγήσω.....

Αστυνομικός: Θα μας εξηγήσετε μετά κύριε... προς το παρών κατεβείτε σας παρακαλώ πολύ, να κάνουμε ένα αλκοτέστ.

Soraver: (ακούγοντας για το αλκοτέστ) ΣΤΗΝ ΠΑΝΤΑ.... στην πάντα.... εγώ... ΕΓΩ... εδώ.... (κατεβαίνει από την καρότσα γρήγορα... γρήγορα και πάει προς του αστυνομικούς )

Αστυνομικός: Τι θέλετε κύριε?

Soraver: ΕΓΩ....εδώ.... αλκοτέστ..... εγώ... εδώ! Που είναι?

Αστυνομικός: Τι που είναι κύριε?

Soraver: Τι τι που είναι... τα ποτά κύριε όργανο... που είναι....?

Αστυνομικός: Ποια ποτά κύριε...τι έννοειτε....

Soraver: Μα καλά με κοροϊδεύετε? Εσείς δεν είπατε αλκοτέστ?

Αστυνομικός: Μάλιστα κύριε...για τον οδηγό το είπαμε....

Soraver: Τι δηλαδή? Μόνο ο οδηγός μπορεί να δοκιμάσει τα ποτά? Αυτό είναι άδικο... εμείς δεν κάνει?

Αστυνομικός: Ποια ποτά... μα τι λέτε κύριε...

Soraver: Τι ποια ποτά κύριε... εσείς δεν είπατε αλκοτέστ?

Αστυνομικός: Μάλιστα κύριε το είπαμε για....

Soraver: το αλκοτέστ λοιπόν.... αποτελείτε...από την λέξη .... αλκοόλ και την λέξη « τεστ» που θα πει δοκιμάζω, άρα δοκιμάζω αλκοόλ, και που βρίσκεται το αλκοόλ(?)... στα ποτά. Άρα φέρτε μου τα ποτά να τα δοκιμάσω!

Αστυνομικός: Μα τι λέτε τώρα κύριε... το αλκοτέστ είναι για τον οδηγό.....

Soraver: Α! δεν θα τα πάμε καλά..... συγνώμη κύριε, ανήκετε και στην τροχαία, δεν ξέρετε ότι βάση νόμου, ο οδηγός απαγορεύεται να πιει? Και ενώ προσφέρομαι εγώ να κάνω την δοκιμή που θέλετε, εσείς επιμένετε, να θέλετε να ποτίσετε τον οδηγό μας. Σαν δεν ντρέπεστε λέω εγώ, που τα παίρνεται από τις κάβες και αγνοείτε το νόμο!

Αστυνομικός: Μα κύριε....

Soraver: Τι κύριε και ξε-κύριε.... ή θα μου φέρεται αυτή την στιγμή, να δοκιμάσω τα ποτά, ή θα πάω να πω στον προϊστάμενο σας, ότι σταματάτε στον δρόμο τους οδηγούς και τους ποτίζεται με αλκοόλ!

Αστυνομικός: Μα τι λέτε τώρα κύριε....

Soraver: Ποια είναι τα στοιχεία σου... τι λέει εδώ... α! ο αριθμός σου... για να δουμε... 4763....

Αστυνομικός: (προς τον aetonail) Καλά ... καλά κύριε, πάρτε τα χαρτιά σας και σας παρακαλώ να πηγαίνετε πιο προσεκτικά....

Soraver:....986....

Αστυνομικός: (Μπαίνει μέσα στο περιπολικό γρήγορα, γρήγορα και εξαφανίζεται)

Soraver:.... γαμώτο δεν πρόλαβα να δω τα τρία τελευταία ψηφία.... μήπως είδε κανείς σας τα δύο τελευταία ψηφία? Ακούς εκεί να μην με αφήνει να δοκιμάσω.....

Nickred: (Προς τον FREEMAN) Ειλικρινά ώρες, ώρες αυτό το παιδί με εκπλήσσει!

FREEMAN: Ναι μπράβο του, θέλει πολύ θάρρος αυτό που έκανε...

Nickred: Ναι όντως

FREEMAN: Μα να τα βάζει με διεφθαρμένους αστυνομικούς? Ακούς εκεί να ποτίζουν τους οδηγούς με αλκοόλ?

Soraver: Και δεν είδα καν τι ποτά είχανε!

Nickred: ???

Rozanna: Λοιπόν δεν συνεχίζουμε.... γιατί εγώ βαρέθηκα!

Piggy: Και εγώ!

Nickred: Ναι, ναι πάμε....

Nidis: .....ΟΧΙ!!!! Δεν πάμε πουθενά, με αυτόν τον εξολοθρευτή!!!

Nickred: Μα τι έπαθες εσύ?

Nidis: Εγώ δεν ξαναμπαίνω, μέσα σε αυτό τον δολοφόνο εντόμων! Γυρίζουμε πίσω... και μάλιστα πολύ σιγά!

Nickred: Μα τι έπαθε αυτός???

(Αφού ο aetonail εξηγεί πάνω κάτω, τι ακριβώς συνέβηκε, παίρνουν τον δρόμο της επιστροφής για το χωριό, σχεδόν..... μπουσουλωντας!!! )
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kako_paidi® : 10-07-07 στις 21:59.
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση