KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Οι Δύσεις

Οι Δύσεις Τι συμβαίνει στον κόσμο, πάρτε το βούκινό σας κι ελάτε!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 12-03-08, 11:31   #181 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xouanita Εμφάνιση μηνυμάτων
"Σεισμό 8 Ριχτερ και τσαουνάμι στην Ελλάδα προβλέπει το Κεμπριτζ"???
@@ mantoles.... ti kserei h agglia perissotera gia seismous apo oti oi mesogeiakes xwres?? mhn trelathoume... oti malakia tou fanei tou lolostefanh...
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-08, 11:31   #182 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Καλού κακού ας μην ξαναπάμε στο "άρωμα"
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-03-08, 22:22   #183 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

ναι ναι... μια που το πες και αλλη μια που πήγαμε πρίν...
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-03-08, 02:04   #184 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ροζάννα Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλού κακού ας μην ξαναπάμε στο "άρωμα"
looooooool δεν παίζει. Μη σου πω ότι πρέπει να ειμαστε κάθε μέρα εκεί με τη βιντεοκάμερα στο χερι!
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-03-08, 20:52   #185 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

H Γαρμπή είναι έγκυος????????????
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-08, 00:55   #186 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Μέχρι κι αυτή σε πρόλαβε, αντε άντεεεεεε
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-08, 11:03   #187 Αρχή
Alikafros
Bit my...
 
Το avatar του χρήστη Alikafros
 
Εγγραφή: 07-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 734
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Alikafros Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Alikafros Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Alikafros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Mirna Εμφάνιση μηνυμάτων
H Γαρμπή είναι έγκυος????????????
Θα την ρωτήσω σήμερα και θα σου πω!
ντάξει;;;;;;;;;;;;
__________________
http://www.offline-games.gr

 click to show
Ο χρήστης Alikafros δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-08, 18:41   #188 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Alikafros Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα την ρωτήσω σήμερα και θα σου πω!
ντάξει;;;;;;;;;;;;

Εγώ πότε θα γίνω μάνα??????????????????
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-03-08, 23:54   #189 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

ωραίoς ο κάφρος



ps... πολλά υπονοούμενα σου πετάει σε φαντάζεσαι χαζομπαμπάς?
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-08, 14:10   #190 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Μία ενοχλητική θαυμάστρια του Τζον Κιούζακ συνελήφθη επειδή ακολουθούσε παντού τον ηθοποιό, παρ΄ όλο που το δικαστήριο τής το είχε απαγορεύσει πριν από δύο χρόνια. Η Έμιλι Λέδερμαν συνελήφθη στη γειτονιά του Κιούζακ, στη Σάντα Μόνικα, όταν ένας ταξιτζής κάλεσε την αστυνομία γιατί η επιβάτιδά του δεν είχε λεφτά να πληρώσει την κούρσα. Ο ηθοποιός είχε προσφύγει στο δικαστήριο το 2006 επειδή η Λέδερμαν τον ακολουθούσε όπου κι αν πήγαινε. Ο δικαστής τη διέταξε να μην τον πλησιάζει σε απόσταση μικρότερη των 150 μέτρων. Αυτή όμως συνέχισε να παρενοχλεί τον Κιούζακ. «Πετούσε σακούλες με γράμματα, πέτρες και κατσαβίδια στην αυλή μου πάνω από τον φράχτη», λέει ο ηθοποιός. «Με απειλούσε ότι αν δεν τη βοηθήσω θα κάνει κακό στον εαυτό της». Η ίδια ισχυρίζεται πως του έστειλε μόνο δύο γράμματα. Η Λέδερμαν κατηγορείται για παραβίαση της δικαστικής εντολής, παρενόχληση και μικροκλοπές και περιμένει στο κρατητήριο τη νέα απόφαση του δικαστή. Η εγγύηση για την αποφυλάκισή της ορίστηκε στα 100.000€.


Η Έιμι Γουάινχαουζ έχει ξεπεράσει το πρόβλημά της με τα ναρκωτικά και δεν μπαίνει πάλι σε κλινική αποτοξίνωσης. Αυτό λένε οι άνθρωποι της Έιμι, που βγήκαν να απαντήσουν στις φήμες ότι η τραγουδίστρια παίρνει ξανά τον δρόμο για την κλινική. Οι φήμες αυτές κυκλοφόρησαν με κάποιες φωτογραφίες της που την έδειχναν χάλια -και κάθε άλλο παρά το ότι λύθηκαν τα προβλήματά της σε έκαναν να σκεφτείς...
Αυτή η εικόνα, εξήγησε η πλευρά της Έιμι, οφείλεται σε δερματολογική μόλυνση και τίποτε παραπάνω. «Δεν δείχνει ωραία, αλλά δεν είναι τίποτε σοβαρό».
Μάλιστα, λένε, αυτόν τον καιρό δουλεύει στο στούντιο που έχει στο σπίτι, προτού ξεκινήσει κανονικά ηχογραφήσεις και αφοσιωθεί με όλες της τις δυνάμεις στον αγώνα για την αποφυλάκιση του συζύγου της, Μπλέικ Φίλντερ-Σίβιλ.


Χρειάστηκε 19 χρόνια για να καταλάβει πως υπάρχει μεταξύ τους ασυμφωνία χαρακτήρων. Αλλά, μόλις το κατάλαβε, υπέβαλε αίτηση διαζυγίου από τον σύζυγό της Ρόμπιν Ουίλιαμς. Ο λόγος για τη δεύτερη σύζυγο του κωμικού ηθοποιού που έχει βραβευθεί με Όσκαρ και με την οποία είναι παντρεμένος από το 1989. Το ζευγάρι, που έχει δυο παιδιά, ζει χωριστά από τον Δεκέμβριο. Όσο για την επιμέλεια των δύο παιδιών τους, δεν φαίνεται πως θα υπάρξει διένεξη καθώς η κόρη τους είναι 18 ετών, ενώ για τον γιο τους- που είναι 16- η Μάρσα Ουίλιαμς ζητά να μοιραστεί με τον Ρόμπιν την κηδεμονία. Χμμμ... τώρα που την βλέπω... σαν τη γυναίκα του Πασχάλη μου μοιάζει...


Με μαχητικά... «μπουγελώματα» γιορτάζουν στην Ταϊλάνδη την έλευση του παραδοσιακού νέου έτους, γνωστό ως Songkran. Γεγονός, που όμως δημιουργεί κάποια προβληματάκια στις γυναίκες, οι οποίες επιμένουν να μετέχουν «ελαφρώς ενδεδυμένες» στον παραδοσιακό νεροπόλεμο, καθώς πέφτουν θύματα σεξουαλικής παρενόχλησης. Φέτος, οι αρχές ευελπιστούν ότι τα πράγματα θα εξελιχθούν καλύτερα, καθώς έχουν εξασφαλίσει την αμέριστη συνδρομή δημοφιλούς νεανικού γυναικείου συγκροτήματος, στην προσπάθειά τους να πείσουν τις γυναίκες να ντύνονται σεμνότερα. Το δημοφιλές συγκρότημα Gerry Berry, τα κορίτσια του οποίου εμφανίζονται συνήθως με μίνι φούστες και κοντά μπουστάκια, ανέλαβε -όπως ανακοινώθηκε επισήμως- να προωθήσει την κυβερνητική καμπάνια για σεμνότερες εμφανίσεις, στη διάρκεια των εορταστικών εκδηλώσεων από 13-15 Απριλίου. Αντε, και καλά μπουγελώματα!


Τα οδοντο-τατουάζ είναι ήδη γεγονός στις Ηνωμένες Πολιτείες, όπου οι ενδιαφερόμενοι μπορούν ανά πάσα στιγμή να κοσμήσουν την οδοντοστοιχία τους με ό,τι επιθυμούν. Το «καλό» εν προκειμένω είναι ότι αυτού του είδους το τατουάζ δεν εξασφαλίζει μονιμότητα και μπορείς εύκολα να απαλλαγείς, όταν και όποτε αλλάξεις γνώμη. Και αυτό επειδή, στην πραγματικότητα, η σχετική τέχνη εφαρμόζεται σε πορσελάνη, η οποία εν συνεχεία τοποθετείται εν είδει... κάδρου στα δόντια. Οπότε ανά πάσα στιγμή αλλάξεις γνώμη και επιθυμήσεις διαφορετική... θεματολογία μπορείς να απομακρύνεις τη διακοσμημένη πορσελάνη, είτε να την αντικαταστήσεις με άλλη. Η συγκεκριμένη τεχνική μπορεί εντέλει να είναι και ευεργετική: ελλείψει υγιών λευκών δοντιών, προσποιείσαι τον πρωτοποριακό με οδοντο-τατουάζ. Καθόλου άσχημα, δηλαδή.


Κακοήθειες χαρακτήρισαν τις φήμες περί χωρισμού της Άννας Δρούζα και του Θανάση Λάλα οι άνθρωποι του περιβάλλοντός τους. Παρά τα όσα διέρρευσαν στα δημοσιογραφικά γραφεία τις τελευταίες δύο εβδομάδες, το ζευγάρι είναι μαζί και καλά. Όσα διαδίδονται δεν είναι παρά ένα είδος πολέμου που υφίσταται η γνωστή παρουσιάστρια πληρώνοντας για μία ακόμη φορά το τίμημα της επιτυχίας.
Το ζευγάρι είχε μια έντονη διαφωνία κι εκείνος έφυγε από το σπίτι παίρνοντας κάποια πράγματά του. Το μόνο που είχε μπει ανάμεσά τους ήταν η επιτυχία τους και τα συναισθήματα φθόνου που αυτή μπορεί να δημιουργεί.
Η αλήθεια είναι ότι το «Μπορώ», που φέτος μεταδίδεται για πρώτη χρονιά από το κανάλι του Star, ξεκίνησε με μέτρια νούμερα τηλεθέασης, στην πορεία όμως βρέθηκε η συνταγή που ικανοποίησε το νεανικό κοινό του καναλιού. Με συντονισμένες κινήσεις και ευελιξία στη θεματολογία, η ομάδα της Δρούζα κατάφερε να αποκτήσει το δικό της φαν κλαμπ και να διεκδικεί τη δεύτερη θέση στην απογευματινή ζώνη σχεδόν καθημερινά. Τα στελέχη του καναλιού δεν κρύβουν την ικανοποίησή τους για την πορεία του «Μπορώ» και έχουν ήδη ζητήσει την ανανέωση του συμβολαίου από την παρουσιάστρια.
Εκείνη έχει επικεντρώσει τις προσπάθειές της στο να κλείσει τη φετινή σεζόν με τις καλύτερες εντυπώσεις προς το παρόν και ασχολείται διεξοδικά με την εξεύρεση θεμάτων που θα διατηρήσουν την υψηλή τηλεθέαση και θα αρέσουν στον κόσμο.
Το ίδιο απασχολημένος είναι και ο Θανάση Λάλας με την έκδοση της free press εφημερίδας του. Ωστόσο, καταφέρνει να ξεκλέψει χρόνο και να τον αφιερώσει στη σύντροφό του. Και για του λόγου το αληθές, το ζευγάρι πριν από λίγες ημέρες εθεάθη να τρώει στο αγαπημένο του εστιατόριο και έδειχναν πιο ευτυχισμένοι από ποτέ!


Με τις ευλογίες της μέλλουσας πεθεράς του αλλά και με την παρουσία δεκάδων ανδρών ασφαλείας θα πραγματοποιηθεί το γεγονός της χρονιάς: ο γάμος του εθνικού μας σταρ με τον εκλεκτό της καρδιάς του! Το όνομα αυτού, Τζον. Είναι Ελληνοαμερικανός (μιγάς), ετών 28, επιχειρηματίας και Καρκίνος στο ζώδιο. Οι βέρες έχουν ήδη αγοραστεί και ως ημερομηνία έχει οριστεί η 15η Ιουλίου (ημέρα των γενεθλίων του Τζον). Μοναδική λεπτομέρεια; Το μεγάλο «ναι» δεν έχει ακόμη βγει από τα χείλη του παρατηρητή του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, οπότε η τέλεση του μυστηρίου στο δήμο Νέας Ερυθραίας μάλλον θα πρέπει να περιμένει.

«Εδώ και 20 χρόνια έχω δώσει μεγάλους αγώνες προκειμένου να ελευθερωθεί ο δρόμος για τους ιδιαίτερους ανθρώπους σ' αυτή τη ρατσιστική χώρα» λέει ο ίδιος στην «Espresso» και συνεχίζει: «Δέχομαι να σηκώσω το φορτίο προκειμένου να προχωρήσει η Ελλάδα και να γίνει επιτέλους και ουσιαστικά Ευρώπη! Πιστεύω ότι οι ομοφυλόφιλοι πρέπει να έχουν την αποδοχή από κάθε κοινωνία, διότι είναι κομμάτια της φύσης. Οι ετεροφυλόφιλοι δεν ζητούν τη δική μου αποδοχή. Ετσι κι εγώ δεν θα ζητήσω την αποδοχή κανενός! Διότι εγώ έτσι κι αλλιώς δεν είμαι απόλυτα ομοφυλόφιλος. Είμαι αμφισεξουαλικός. Πάω να κάνω ένα γάμο μ’ έναν άντρα που αγαπώ πάρα πολύ. Αν όμως αυτός ο γάμος δεν πάει καλά, μπορεί η επόμενη επιλογή μου να είναι γυναίκα»!

«Ο Τζον είναι χαρισματικός άνθρωπος» λέει ο καταπέλτης Ανδρέας Ευαγγελόπουλος και συνεχίζει: «Δεν είναι λευκός, είναι μιγάς. Η μητέρα του είναι Ελληνίδα και ο πατέρας του Αμερικανός. Είμαστε μαζί τέσσερα χρόνια. Δεν μας έχετε δει όμως σε εξόδους διότι μοιράζει το χρόνο του στην Ελλάδα και την Αμερική. Ασχολείται με ξενοδοχειακές επιχειρήσεις. Είναι 28 χρόνων, Καρκίνος στο ζώδιο και πάμπλουτος».

«Γνωριστήκαμε στη Σαντορίνη, όπου έτυχε να κάνουμε και οι δύο διακοπές. Η χημεία μας έδεσε από την αρχή». Οσο για το ποιος έκανε το πρώτο βήμα; «Εγώ! Πάντως, ο Τζον ήταν αυτός που ήθελε να παντρευτούμε. Από τον πρώτο χρόνο της σχέσης μας μου πρότεινε να πάμε στην Ολλανδία. Εγώ όμως δεν το ήθελα. Περίμενα έως ότου ισχύσουν οι νόμοι περί γάμου ανάμεσα σε ομοφυλόφιλους και στην Ελλάδα. Ηθελα να παντρευτώ στην πατρίδα μου».

- Η οικογένεια του Τζον τι λέει για το γάμο που θα κάνετε;
Ο Τζον δεν έχει αδέλφια. Ο πατέρας του, δυστυχώς, δεν ζει. Η μητέρα του, όμως, με λατρεύει και αυτό για μένα μετράει πολύ. Με παίρνει κάθε μέρα τηλέφωνο. Οταν ακούω τη φράση «παιδί μου» από μια γυναίκα που δεν με έχει γεννήσει και είναι η μητέρα του συντρόφου μου, αισθάνομαι ψυχικά ολοκληρωμένος. Μετά το γάμο θα αγοράσουμε ένα καινούργιο σπίτι στα βόρεια προάστια, που αγαπώ πολύ γιατί εκεί μεγάλωσα. Εχουμε μάλιστα αγοράσει βέρες. Θέλω να παντρευτούμε την ημέρα των γενεθλίων του, στις 15 Ιουλίου. Ο γάμος θα γίνει πιθανότατα στη Νέα Ερυθραία. Δεν θα ήθελα να γίνει χαμός, πάντως, γιατί δεν είμαι προκλητικό άτομο. Είμαι τόσο ενωμένος με αυτό τον άνθρωπο εσωτερικά, που εκείνη τη μέρα απλώς θα υπογράψουμε ένα χαρτί. Θα παραστούν μόνο λίγοι φίλοι, γιατί ο Τζον δεν θέλει προβολή. Ομως θα έχουμε μεγάλη φρουρά. Θα φέρουμε πολλούς σεκιούριτι. Τέλος, θ' ακολουθήσει δεξίωση στο «Grand Resort».
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.