KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > [ΕΝΤόΣ] Σπίτι μου, σπιτάκι μου!!

[ΕΝΤόΣ] Σπίτι μου, σπιτάκι μου!! DVD, TV, επιτραπέζια, κηπουρική, διατροφή, σπιτικές συνήθειες και γενικά ό,τι γεμίζει τις ώρες μας στο σπίτι

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 05-06-11, 17:22   #1 Αρχή
symbolgr
Παριζακι
 
Το avatar του χρήστη symbolgr
 
Εγγραφή: 08-05-2011
Περιοχή: Νικαια
Μηνύματα: 98
Smile Μανιταρια πορτομπελο γεμισμενα

Σουπερ καλοκαιρινος μεζες! Λιγο αμαρτωλος βεβαια αλλα γινεται με πολλες παραλλαγες για λιγοτερες τυψεις! Τα μανιταρια Πορτομπελο ειναι τα μεγαλα μανιταρια που αμα κοψεις τα ποδαρακια τους και τα σκαψεις λιιιιιιγο γινονται σαν κουπακια. Φυσικα οπως ολα τα μανιταρια ετσι κι αυτα δεν θελουν πλυσιμο. Βαλτα σε ταψι και γεμισε τα με ψιλοκομμενο μπεικον, ντοματα, διαφορα τυρια και λιγο φρεσκο βασικο. Αλατακι-πιπερακι και λιιιγο λαδακι. Ψησιμο στους 180 μεχρι να βγαλουν τα μανιταρια τα ζουμακια τους - γιαμι- και λιωσουν τα τυρια ομορφα ομορφα. Ιδανικη προταση για τα αγορακια που δεν ξερουν να μαγειρευουν αλλα θελουν να εντυπωσιασουν την κοπελα τους!!! Τωρα, αν θα το ηθελες πιο ελαφρυ, θα μπορουσες να βαλεις ζαμπονακι βραστης γλου γλου (γαλοπουλα) και αντι για μιξη αμαρτωλων τυριων, ανθοτυρο ή τυρι κρεμα light. Φυσικα τα αρωματικα ειναι στην κριση του καθενος και ολα τα γουστα χωρανε! Αν παλι εισαι λιγο γουρουνακι μερικες φορες, δοκιμασε να βαλεις αντι για μπεικον, προσουτο ή παστουρμα ή να το εμπλουτισεις με κρεμα γαλακτος. Προσωπικη μου αποψη, δοκιμασε την απλη βερσιον για να καταλαβαινεις ολες τις γευσεις ακι να μην πηξει ο ουρανισκος! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑ!
__________________
Τριχες baby, τριχες...
Ο χρήστης symbolgr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.