KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 16-08-07, 12:34   #521 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

Τι επεισοδιαρα ητανα αυτη ρε? ΟΟΟΟΟΛΛΕΕΕΕΕ
να σου πω ο Πλατωνας τι ρολο βαραει .. τι βιβλιο ηταν αυτο που διαβαζε? μπας και την ειδε αρχαιος ιστορικος βιβλιογραφος? αντε μη τα σπασω ολα ...αυτος 8α μας κανει κουμαντο τη ζωή?
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-08-07, 12:36   #522 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

Σερχανουλα μου μη στεναχωριεσαι ..θα πας κοντα στον αγαπημενο σου , αλλωστε ο λακκος ηταν γαι δυο ....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ
ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΡΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ..?πραγματικα ανατριχιασα ακου εκει εσκαβε γυμνος το λακο του! απαπααππαπαπαπαπαππαπα στανταρ παιζει Ναυαρινο ΤΕΛΟΣ
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-08-07, 13:22   #523 Αρχή
Argonauths
Ναύς των ονείρων
 
Το avatar του χρήστη Argonauths
 
Εγγραφή: 12-06-2006
Περιοχή: Βόλος
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 523
Προεπιλογή

Xa'i'nte xa'i'nteeeeeeeeeee brhkame kefalia kai arxisame na koboume san fetes pswmiou!!!!

__________________
 click to show
Ο χρήστης Argonauths δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-08-07, 13:23   #524 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

Ναι ρε τι το περασε?
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-08-07, 00:41   #525 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Η Ματίνα συνέρχεται απο την λιποθυμία. Ανοίγοντας τα μάτια προσπαθεί να συνειδητοποιήσει το πού βρίσκεται. Βλέπει τον γνώριμο πλέον σκοτεινό ουρανό, Την μουχλιασμένη ατμόσφαιρα, την καταραμένη ομίχλη. Σηκώνεται απο το εδαφος και κοιτάει τριγύρω. Η Σερχανούλα λείπει. Βλέπει τον τάφο πιό πέρα και αρχίζει να θυμάται... Εκεί ο γιγάντιος δαίμονας σκότωσε τον Νίδι. Πλησιάζει προς τον τάφο και βλέπει μέσα. Είναι πολύ βαθύς. Τουλάχιστον πέντε μέτρα βάθος. Διακρίνει το κεφάλι του Νίδι. το σώμα και τα μέλη του Νίδι μαζί με το κεφάλι όλα στοιβασμένα σε έναν σωρό. ακρωτηριασμένα.

Ματίνα: ΠΟΙΟΣ ΔΙΑΟΛΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ! ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ! ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΙΙΙΙΙΣ! ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!

---

Η Πίγκυ βρίσκεται στο σπίτι του Μέντορα. Υπάρχει μία ενοχλητική ησυχία σε αυτό οτο σπίτι. Δέν υπάρχει ούτε ένα έντομο, καθόλου σκόνη. Παρά το οτι έχει έντονα τα σημάδια της εγκατάλειψης, δέν υπάρχει πουθενα σκόνη. Ούτε θόρυβος. Σάν να έχει μιά εντελώς άλλη ατμόσφαιρα εδώ μέσα. Ή καλύτερα... σάν να μήν ανήκει στο σύνολο... σάν να μήν ανηκει πουθενά...

Αγνωστος: Τί ψάχνεις;
Ένας ηλικιωμένος άντρας με μπαστούνι και ξεφτισμένα ρούχα περνάει έξω απο το σπίτι του Μέντορα και βλέπει την Πίγκυ μέσα.
Πίγκυ: Ψάχνω τον Μέντορα. Ξέρετε πού μπορώ να τον βρώ;
Αγνωστος: Φύγε...
Πίγκυ: Ωρίστε; Σας λέω πως ψάχνω τον Μέντορα!
Άγνωστος: Γιατί ψάχνεις κάποιον Μέντορα; Δέν φοβάσαι τον Κέρβερο;
Πίγκυ: Τί μου λέτε; Ποιός είναι αυτος ο Κέρβερος; Εγώ ψάχνω τον Μέντορα, μου έχει πεί οτι μένει εδώ και οτι μπορώ να τον βρίσκω εδώ!
Άγνωστος: Άν έχεις συναντήσει τον Μέντορα όπως λές... τότε σίγουρα θα έχεις νιώσει το κόκκινο βλεμμα του Κενταυρου...
Ο ηλικιωμένος έστρεψε το κεφάλι του μπροστά και με βαριές κινήσεις άρχισε να απομακρύνεται.

---

Η Ματίνα με όση δύναμη της έχει απομείνει τρέχει προς τον δρόμο του γυρισμού. Θυμάται πως απο αυτό τον δρόμο είχαν φτάσει με την Σερχανούλα εδώ που φτάσανε. Τα πόδια της τρέμουνε. Το σόκ και η κούραση κάνουν τα πόδια της να μήν μπορούν να κινηθούν άλλο. σταματάει και πέφτει στα γόνατα ενώ ξεσπάει σε κλάμματα και σπασμούς. Τα δάκρυα πνίγουν τα μάτια της όταν ξαφνικά ακούει σθεναρα απο το βάθος παιδικά γέλια. Στρέφει το κεφάλι της προς τα δεξιά. Σκουπίζει τα μάτια της απο τα δάκρυα και βλέπει την γνώριμη πλέον αυλή, όπου όταν ήταν με την Σερχανούλα είχαν συναντήσει το κοριτσάκι που το κοράκι του είχε βγάλει τα μάτια. Ξαναφέρνει στον νού της την σκηνή οπου τα κορίτσια είχαν ορμήξει επάνω στο πληγωμένο κορίτσι και το έτρωγαν.
Τώρα βλέπει αυτή την αυλή και μέσα της βρίσκονται τέσσερα πέντε κορίτσια, όλα ίδιο ντύσιμο μεταξύ τους, όπως και τοτε...
Τα κορίτσια είναι πιασμένα χέρι χέρι και σχηματίζουν έναν κύκλο, ενώ γυρίζουν χοροπηδηχτά γύρω γύρω. Μέσα απο τα παιδικά γέλια ακούγεται και ένα τραγουδάκι.
"Η ΜΙΚΡΗΗΗ ΕΛΕΕΕΕΕΝΗ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙΙΙΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΟΙ ΦΙΛΕΝΑΔΕΕΣ ΤΗΣ!"
Στην μέση γονατιστή βρίσκεται μιά κοπέλα. Φαίνεται να κλαίει, τα χέρια της καλύπτουν το πρόσωπό της. Η Ματίνα κοιτάει προσεκτικά πλέον. Αυτό το κορίτσι είναι γνωστό... είναι η Σερχανούλα!
Τραβάει τον σουγιά της απο την τσέπη της και αρχίζει να τσιρίζει και να φωνάζει! Σάν ξαφνικά να βρήκε όλη την χαμένη της δύναμη, πετάγεται επάνω και με ανοιγμένο τον σουγιά τρέχει προς την αυλόπορτα.
Ματίνα: ΦΥΓΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΦΥΓΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΛΙΩΣΩΩΩΩ!
Δίνει ένα σάλτο και πηδάει την καγκελόπορτα. Τα κορίτσια που παίζανε πλέον απο την αναστάτωση έχουν σκορπίσει τρέχοντας εδώ και εκεί μεχρι που εξαφανίστηκαν στον ορίζοντα.

Σερχανούλα: ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ! ΜΑΤΙΝΑ! ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ!
Ματίνα: ΣΕ ΕΣΩΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ! ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ;
Σερχανούλα: ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΙΛΑΣ ΜΑΤΙΝΑ! ΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΤΟΝ ΣΟΥΓΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙΣ! ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ!
Ματινα: Αυτά τα μαλακισμένα τριγύρω σου! Θα σε τρώγανε! Τα έδιωξα!
Σερχανούλα: Ματίνα ήμουν μόνη μου εδώ τόση ώρα και εκλαιγα γιατί νόμιζα οτι σε έχασα! Νόμιζα οτι έπαθες κάτι! Ήμουν μόνη μου!
Ματίνα: Δέν έπρεπε να με παρατήσεις και να φύγεις όταν λιποθύμησα Σερχανούλα!
Σερχανούλα: Μα τί λες; Μαζί ήμασταν όταν κουραστήκαμε απο την ανάβαση και είπαμε να μπούμε μέσα σε αυτή την αυλή και να ξαποστάσουμε. Ξαπλώσαμε και μας πήρε ο ύπνος. Και όταν ξύπνησα δέν σε βρήκα δίπλα μου! Νόμιζα οτι κατι σου συνέβη! Οτι χάθηκες! Μήν με ξαναφήσεις ποτέ μόνη μου σε αυτό το κωλομέρος Ματίνα! Εμπρος πάμε να συνεχίσουμε! Πρέπει να βρούμε τον Νίδι!
Ματίνα: Ο Νίδις είναι νεκρός! Ήμασταν μπροστά όταν είδαμε το τέρας να σκοτώνει τον Νίδι!
Σερχανούλα: Ματίνα τί λες! Κόψε το κακόγουστο αστείο! Τί έχεις πάθει;
Ματίνα: Ρε σύ τί δέν θυμάσαι; Θα με βγάλεις τρελή;

Η Ματίνα τραβάει άρων άρων απο το μανίκι την Σερχανούλα και κατευθύνονται προς τον τάφο. Η Σερχανούλα δύσπιστη ώς προς την εξέλιξη των γεγονότων, κάνει δύο βήματα για να κοιτάξει μέσα στον τάφο, έπειτα απο την υπόδειξη της Ματίνας.
Σερχανούλα: ΜΑΤΙΝΑ ΤΟ ΧΟΝΤΡΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ! Ο ΤΑΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟΣ!
Η Σερχανούλα θυμωμένη με την Ματίνα γυρίζει προς το μέρος της ωστε να την αρχίσει στο βρίσιμο, αλλα πρίν προλάβει καλά καλά να γυρίσει, βλέπει με την άκρη του ματιού της την Ματίνα να έχει σηκώσει μιά μεγάλη σανίδα με καρφιά και να το σκάει με δυναμη πάνω στο πρόσωπο της Σερχανούλας. Εκείνη πρίν να καταλάβει τί συνέβη νιώθει έναν οξύ πόνο στο προσωπο και γεμίζουν τα μάτια της με αίμα. Την ίδια στιγμή νιώθει μιά ώθηση και πόνο στην κοιλιά της και πέφτει μέσα στον τάφο. Ξαπλωμένη πλέον στον τάφο δέν νιώθει το σώμα της, δέν μπορεί να κουνηθεί. Το μόνο που νιώθει είναι η γεύση αίματος στο στόμα της να πλυμιρίζει και οξύ πόνο στα μάτια της. Ίσα που διακρίνει ψηλά, στο άνοιγμα του τάφου το κεφάλι της Ματίνας να την κοιτάει μέσα στον λάκο. Έπειτα χάνει τις αισθήσεις της...
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-08-07, 23:59   #526 Αρχή
fofoka
flamingo lol
 
Το avatar του χρήστη fofoka
 
Εγγραφή: 25-05-2007
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

πολύ αιμοβόρο...έχω περιέργεια θα ζήσει κανείς στο τέλος??
Ο χρήστης fofoka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-08-07, 03:01   #527 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

Γιατί η Ματίνα βρίζει συνέχεια άραγε??
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-08-07, 16:34   #528 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

Δώσε κι άλλο στο λαό σου!!! Τέλειο!!!!!!
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-08-07, 17:37   #529 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

εγώ αρχίζω και τον φοβάμαι για να γράψει κάτι τέτοιο είναι θεόμουρλος HEEEEEEEEEEELPPP
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-08-07, 18:00   #530 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

etsi etsi gia na psofate enas enas
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.