KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κομπλεξισμοί

Κομπλεξισμοί Των φρονίμων τα παιδιά κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 20-08-07, 14:01   #1 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Angry This is... Spata!

Ξημερώματα Κυριακής στα Σπάτα. Είμαι με την Εύη και μόλις έχουμε φύγει από το σπίτι ενός φιλικού μας ζευγαριού που μας έκανε το τραπέζι. Οι δρόμοι είναι άδειοι. Καθώς είμαστε στο δρόμο της επιστροφής βλέπω από μακριά το φανάρι να ανάβει κίτρινο. Κόβω ταχύτητα και όταν ανάβει κόκκινο έχω ήδη σταματήσει.
Όπως είμαι σταματημένος κοιτάω από τον καθρέφτη μου και διακρίνω ένα αυτοκίνητο να έρχεται από πίσω με ιλιγγιώδη ταχύτητα. Λέω από μέσα μου: ‘‘Καλά, δεν βλέπει το φανάρι ότι είναι κόκκινο;’’. Σε κλάσματα δευτερολέπτου κάνει έναν ελιγμό, περνάει από δίπλα μου αδιαφορώντας για το κόκκινο και, περνώντας απέναντι, μου ρίχνει και μια μούντζα!!!

Κοιτάω το φανάρι, κοιτάω την Εύη και αναρωτιέμαι γιατί με μούντζωσε. Μου λέει η Εύη: ‘‘Προφανώς, επειδή οι δρόμοι είναι άδειοι, αυτός έκρινε ότι έπρεπε να περάσεις με το κόκκινο’’.
Μπα! Δεν το ήξερα ότι ο Κ.Ο.Κ. ισχύει μόνο τις πρωινές ώρες και ότι τις νυχτερινές ισχύει ο νόμος της ζούγκλας.
Όταν άναψε το πράσινο, ο ασυνείδητος μαλάκας (συγνώμη, ο οδηγός ήθελα να πω) είχε ήδη εξαφανιστεί και ήταν πλέον αδύνατον να τον ρωτήσω γιατί πέρασε με κόκκινο χωρίς καν να κοιτάξει τον άλλον δρόμο, και γιατί με μούντζωσε.
Φαντάζομαι όμως ότι θα μου έλεγε ‘‘This is Spata!’’ και με μιας θα αισθανόμουν ως σύγχρονος Ξέρξης κι αυτός ως ανυπότακτος Λεωνίδας.
Μπας και χάσαμε το μέτρο; Αλλά, μήπως το είχαμε ποτέ για να το χάσουμε; Απλά σκέφτομαι ότι αν ερχόταν άλλο αυτοκίνητο, που θα περνούσε αμέριμνο με πράσινο, θα είχαμε θρηνήσει θύματα. Σκέφτομαι ότι θα σκοτωνόταν κι αυτός ο μαλάκας (συγνώμη, ο ασυνείδητος οδηγός ήθελα να πω), και την άλλη μέρα θα τον έκλαιγε η οικογένειά του, ίσως και να το έδειχναν στις ειδήσεις ως άλλο ένα θανατηφόρο τροχαίο, αλλά εγώ μέσα μου -και δεν ντρέπομαι που το λέω- θα χαιρόμουν!
Ναι, θα χαιρόμουν! Γιατί να στεναχωρηθώ για το κάθε ρεμάλι, για τον κάθε κομπλεξικό που παίζει με τις ζωές των άλλων; Για τη δική του ζωή χέστηκα, δικιά του είναι ό,τι θέλει ας την κάνει (δεν πάει και στο διάολο καλύτερα; ). Του έδωσε, όμως, κανείς το δικαίωμα να παίζει και με τη δικιά μου ζωή ή με τη ζωή της κοπελιάς μου;
Όχι, όχι. Δεν θα κλάψω, δεν θα στεναχωρηθώ και δεκάρα δεν θα δώσω γι’ αυτούς που σκοτώνονται επειδή ήθελαν να το παίξουν τζάμπα μάγκες. Στεναχωριέμαι μόνο για τις άμοιρες ψυχές των ανθρώπων που πήραν στο λαιμό τους που από μία στιγμή ξενασιάς και χαράς βρίσκονται ξαφνικά στον άλλον κόσμο και τα παγωμένα πια χείλη τους να νεκροφιλούνται από τους ζωντανούς.
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-07, 14:11   #2 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

το ΜΑΛΑΚΑΣ είναι η κατάλληλη λέξη δεν χρειάζονται οι παρενθέσεις γιατί αυτό ακριβώς τον αντιπροσωπεύει . Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική αυτών των ανθρώπων πως την έχουν δει, νομίζουν ότι επειδή έχουν τον έλεγχο του τιμονιού τους θα μπορέσει και ο άλλος ο αμέριμνος οδηγός να αντιδράσει ανάλογα? πόσο μάλλον που ήταν και νύχτα, λίγο κουρασμένος να ήταν ο άλλος ο καημένος, λίγο νυσταγμένος η αφηρημένος θα τον είχε κόψει στα δύο
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-07, 14:35   #3 Αρχή
Argonauths
Ναύς των ονείρων
 
Το avatar του χρήστη Argonauths
 
Εγγραφή: 12-06-2006
Περιοχή: Βόλος
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 523
Προεπιλογή

Tetoia atoma prepei na tous afaire8ei to diplwma.

Tromokrates ths asfaltou!!!!
__________________
 click to show
Ο χρήστης Argonauths δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-07, 14:40   #4 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Έχουμε γεμίσει απο δαύτους.
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-08-07, 00:49   #5 Αρχή
fofoka
flamingo lol
 
Το avatar του χρήστη fofoka
 
Εγγραφή: 25-05-2007
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

για τα σίδερα ειναι!!παίρνουν στο λαιμό τουσ αθώους...
Ο χρήστης fofoka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-08-07, 19:08   #6 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

υποτίθεται ο δρόμος έχει κάμερες κλπ.. οπότε μπορείς να πας στα αρμόδια τμήματα και να το θείξεις

όσο για το γεγονός... ευτυχώς δεν έγινε τπτ χειρότερο..

keep the good driving
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-08-07, 10:41   #7 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

Αρμόδιος?? lol...υπάρχει και ένα καλό με τον τοτό.... χεχε... Υπάρχει περίπτωση να βγάλεις άκρη με δημόσιο? Η μόνη λύση είναι bereta με μονόβολο....
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-08-07, 17:03   #8 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

του πστ..λες να μην το βρεις? βέβαια θα λιάζει το κορμί του τέτοιες μέρες..
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.