KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κομπλεξισμοί

Κομπλεξισμοί Των φρονίμων τα παιδιά κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 05-10-07, 15:26   #1 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Talking Η πρώτη μου φορά στο κρεβάτι

Προχθές έκανα μία βόλτα στην Ηλιουπόλεως να χαζέψω για κάτι επιπλάκια για το σπίτι. Ασυναίσθητα κοντοστάθηκα σε μία γωνιακή πολυκατοικία. Θυμήθηκα ότι πριν 20 χρόνια σ’ ένα διαμέρισμα αυτής της πολυκατοικίας ήταν η πρώτη φορά που έκανα έρωτα. Χαμογέλασα λίγο και αυτό ήταν το ‘‘καύσιμο’’ για ένα μικρό ταξίδι πίσω στο χρόνο...

Ήταν καλοκαίρι του 1987 Είχα τελειώσει το λύκειο, φαντάρος δεν είχα πάει ακόμα, δουλειά δεν είχα και ήμουν ολίγον ρέμπελος. Το καλοκαίρι εκείνο φάνταζε (και ήταν) ξένοιαστο. Με την παρέα που έκανα τότε, πηγαίναμε για μεταμεσονύχτια μπάνια στο Λαγονήσι και γενικά το γλεντάγαμε, ξενυχτάγαμε και περνούσαμε ανέμελα, μακριά από διαβάσματα ή άλλες σκοτούρες.


Σ’ αυτή την παρέα, λοιπόν, ήταν και η Μ. Την Μ. δεν την είχα δει ποτέ ερωτικά παρά το γεγονός ότι ξεχώριζε στην παρέα. Δεν την έβλεπα ερωτικά κυρίως επειδή ήταν 3 χρόνια μεγαλύτερή μου, είχε ήδη έναν σοβαρό δεσμό (ήταν αρραβωνιασμένη και πήγαινε για γάμο) κι επειδή, παρά το γεγονός ότι ήταν δεσμευμένη, της την έπεφταν όλοι. Εγώ δεν μπήκα καν στο ‘‘παιχνίδι’’. Ακόμα και να ήθελα δεν είχα καμία ελπίδα επιτυχίας. Ήμουν ο μικρότερος της παρέας, όλοι οι υπόλοιποι άντρες ήταν τακτοποιημένοι (είχαν εκπληρώσει τις θητείες τους, δουλεύανε και ήτανε οικονομικά ανεξάρτητοι, είχαν αυτοκίνητο, ό,τι δηλαδή δεν είχα εγώ).

Μία ωραία μέρα του Ιουλίου λοιπόν, ένας φίλος (ο Γ.) από την παρέα μας καλεί για ένα τριήμερο στο Αλεποχώρι. Ο Γ., η Μ. κι εγώ θα κοιμόμασταν στο σπίτι του Γ. ώστε νωρίς το πρωί να φεύγαμε απευθείας για το Αλεποχώρι. Πράγματι, πέσαμε για ύπνο στρωματσάδα. Κάποια στιγμή μέσα στη νύχτα, κι ενώ εγώ κοιμόμουν, ένιωθα κάτι να με γαργαλάει στο χέρι. Όπως ήμουνα μέσα στη θολούρα του ύπνου δεν έδωσα σημασία. Ήμουνα σ’ εκείνη τη φάση που δεν μπορείς να ξεχωρίσεις την πραγματικότητα από ένα όνειρο. Κάποια στιγμή ανοίγω τα μάτια μου και τι βλέπω! Τη Μ. να μου χαϊδεύει το χέρι. Δεν ήξερα τι να κάνω. Όπως ήμουνα γερμένος στο πλάι, την κοιτάω με απορία του στυλ ‘‘Τι κάνεις εκεί; Τρελλάθηκες;’’.

Δεν πρόλαβα. Μέσα σε κλάσματα δευτερολέπτου, μου δίνει μια σπρωξιά έτσι που βρέθηκα ξαπλωμένος ανάσκελα, εκείνη ανεβαίνει πάνω μου, μου σκίζει τη φανέλα (!), κατεβάζει το σορτσάκι μου κι όλα αυτά ενώ στο ίδιο στρώμα κοιμόταν ο Γ.!


Δεν πολυκατάλαβα τι έγινε. Η Μ. βρισκόταν σε παροξυσμό. Μέχρι τότε δεν είχα πάει με γυναίκα και αυτό με άγχωνε. Όμως δεν το φανταζόμουνα κι έτσι! Πολλοί άντρες φαντασιώνονταν μια τέτοια εμπειρία, αλλά εγώ ήμουν εκεί και τη ζούσα! Και μάλιστα με τη Μ.! Είχε απίστευτο σώμα, τέλειες αναλογίες, κι ενώ όλα τα λιγούρια ‘‘έπεφταν’’ πάνω της, εγώ ήμουν ο εκλεκτός. Εγώ που δεν έκανα καμία απολύτως προσπάθεια να την κερδίσω. Ίσως να ήταν κι αυτός ο λόγος. Ποιος ξέρει... Περίεργα πλάσματα οι γυναίκες...

Από την άλλη, και δεδομένου ότι ήταν αρραβωνιασμένη, δεν έπρεπε να το πω σε κανέναν. Αλλά και να το έλεγα, ποιός θα με πίστευε; Εκείνο το καλοκαίρι βγάζαμε τα μάτια μας σε καθημερινή βάση. Ο αρραβωνιαστικός της δεν πήρε χαμπάρι τίποτα. Δούλευε σερβιτόρος στην ‘‘Αυτοκίνηση’’ και κατά συνέπεια δεν ήταν ποτέ στις βόλτες τις παρέας. Γεγονός που εγώ κι η Μ. εκμεταλλευτήκαμε στο έπακρο. Στήναμε κρυφά ραντεβού ώστε να μη μας δει κανείς, και όταν είμασταν με παρέα υποκρινόμασταν τους φίλους ενώ εκείνη με χάιδευε με τα πόδια της κάτω από το τραπέζι.

Μου το ξεκαθάρισε όμως: ‘‘ Κοίτα να δεις, εγώ τον Β. δεν τον αφήνω. Σε βλέπω σαν μια καλοκαιρινή περιπέτεια Όπως καταλαβαίνεις μόλις μπει ο Σεπτέμβρης δεν θα μπορούμε να συνεχίσουμε’’.


Όχι ότι με πείραζε ιδιαίτερα. Δεν είχα να χάσω τίποτα. Το αποτέλεσμα όμως ήτανε να συνεχίσουμε να το κάνουμε και τον Σεπτέμβρη και τον Οκτώβρη, μέχρι που τελικά αποφάσισε να χωρίσει τον Β. και να μείνει με μένα! Έτσι ξεκίνησε μία σχέση που κράτησε τελικά δύο χρόνια και πέρασε δια πυρός και σιδήρου... Γιατί αυτό που δεν είχα συνειδητοποιήσει ακόμα ήτανε το πόσο ζηλιάρα ήτανε. Συνέβησαν απίστευτα πράγματα στα δύο χρόνια που ακολούθησαν. Μέχρι που με κεράτωσε όταν ήμουνα φαντάρος οπότε και χωρίσαμε Έπειτα κεράτωσε κι αυτόν με τον οποίο με κεράτωσε. Γίναμε ζούγκλα με τα αρσενικά ζώα (όλα κερατοφόρα) και την Μ. στη μέση

Κοίταξα ξανά την πολυκατοικία. Ξαναχαμογέλασα και συνέχισα το δρόμο μου
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 15:41   #2 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 01-09-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

Eprepei na to perimeneis.. Fanhke kopela pou den metanionei gia tpt..
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 15:42   #3 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Μπράβο της.
Ωραία ιστοριούλα..
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 15:44   #4 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή


άξια άξια
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 15:47   #5 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 01-09-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ροζάννα Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο της.
Ωραία ιστοριούλα..
Mpravo ths gia ton eauto ths kai an den thn noiazei gia tous allous nai.. Makari na mporousame na eimaste etsi kai na mas noiazei mono h parth mas.. Tous allous den tous skefthke omos.. Den ksero gia ton Platon alla kapoios apo olouus autous mporei na htan pragmatika eroteumenos mazi ths..
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 15:50   #6 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Και γιατί να τους σκεφτεί δλδ?
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 15:55   #7 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 01-09-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ροζάννα Εμφάνιση μηνυμάτων
Και γιατί να τους σκεφτεί δλδ?
oraia erothsh.. eprepe na sou tuxei kanas allos kai oxi o nikolakhs na sou ta foraei kai na eleges oloi oi antres einai gourounia kai malakes kai tote 8a katalavaines giati
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 15:56   #8 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Κ τώρα το λέω
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 15:58   #9 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

όπα κάτσε stay_closako εδώ ο Πλάτων ήξερε με τι άτομο έμπλεκε απο την αρχή γιατί αφού το έκανε μία φορά δεν υπήρχε περίπτωση να μην το ξανακάνει οπότε σε αυτή την περίπτωση ποιος φταίει ? στο κάτω κάτω του εξηγήθηκε απο την αρχή
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-10-07, 16:03   #10 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 01-09-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

piggy to eipa kai ego ti atomo htan.. o Platon an phgaine mono gia to koko kala ekane kai phge alla ap'oti vlepeis krathse mia sxesh kai eno htan strato.. kai pali an thn eixe gia opote evgaine ekso kai pali kala ekane.. merikes fores nomizeis pos o allos erxetai mazi sou giati se vlepei ksexoristo kai mporei na allaksei mazi sou (malakies).. kai mhn skeftesai mono ton platon skepsou ton arravoniastiko pou den hksere tpt..
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.