KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Επιστημονικά

Επιστημονικά Ουδέν καλόν αμιγές κακού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 26-11-08, 18:22   #71 Αρχή
Γλεπητούρα
unidentified pig
 
Το avatar του χρήστη Γλεπητούρα
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Περιοχή: around..
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 267
Send a message via Skype™ to Γλεπητούρα
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Xouanita Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, το ιδανικό ποιο ειναι το ξερουμε όλοι. Οικογένεια με 2 γονεις, που να αγαπιούνται μεταξυ τους και να μεγαλώσουν μαζί με αγάπη τα παιδάκια τους.

Το τι ΘΑ ΗΘΕΛΑ να μου συμβει το ξερω. Το τι θα μου συμβεί στην πράξη δεν το ξέρω.
και ασφαλώς δεν είμαι σε θέση να αφορίσω συμπεριφορές, αν δεν έχω βρεθεί στη θέση κάποιων ανθρώπων.
Υπάρχουν άπειρες παραλλαγες αυτού που ονειρευόμαστε για τον εαυτό μας, άπειρα πράγματα που θα μπορούσαν να πάνε στραβα. Αλλες πάνε και παντρεύοναι για τα φράγκα και σιχαίνονται τους ανδρες τους, και τα παιδιά τα μεγαλώνουν οι νταντάδες. Καλύτερες ειναι αυτες?
Με την ίδια λογική που κάποια δεν πρέπει να παντρευτεί "αναγκαστικά" κάποιον με τον οποίο κατα λάθος έμεινε έγκυος για να κρατησει το μωρο, έτσι και κάποια μπορεί να σταθεί απίστευτα καλή μανα για ενα παιδί που μεγαλώνει μόνη της.

Το τέλειο θα ήταν να ειχε στον πλάι της έναν καλό πατέρα για το παιδί τους ή έστω εναν άνθρωπο που θα αγαπάει πάρα πολύ.
Αλλά η ζωή δεν μας δίνει πάντα το τέλειο. Οταν και ΑΝ βρεθω σ' εκείνη τη θέση, μπορεί κι εγώ να γίνω "εγωίστρια", επειδή πιστεύω πως μπορώ να γινω καλή μανα και να δώσω πολλή αγάπη στο παιδι μου.


Δεν κρίνω αυστηρά για να μην το "λουστω" κάποτε και κριμα που δεν ειμαι σε θέση να μιλάω εκ του ασφαλούς, έχοντας 2-3 παιδάκια ηδη Τοτε θα έλεγα "μονη μου να μεγαλώσω παιδί? απαπαπα! δεν ειναι ωραια αυτά τα πράγματα!"

Μη σου πω με πηραν και τα ζουμια...Μπραβο κορη!
Ο χρήστης Γλεπητούρα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.