KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Επιστημονικά

Επιστημονικά Ουδέν καλόν αμιγές κακού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 24-10-08, 16:53   #61 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

τι πινεις?

 click to show
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-10-08, 16:59   #62 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

εσύ και η ματίνα με την αποία θα μείνετε :farpa::farpa:
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-10-08, 17:05   #63 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

μαλλον ξερω!

επιβεβαιωση ηθελα!

 click to show
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-10-08, 17:17   #64 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

 click to show
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-10-08, 17:44   #65 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο soraver Εμφάνιση μηνυμάτων
ta entiswmata ena paidi ta apokta apo thn prosbolh tou apo ious.

ena brefos anti8eta pou den exei dika tou antiswmata xrhsimopoiei auta ths mamas tou. auta ta pairnei etoima kai kapoia stigmh psofane. apo kei k pera anaptusei ta dika tou, kai apo kei k pera to onomazoume paidi kai oxi brefos.
to ar8ro auto milaei gia paidia. leei pws otan erxontai se epafh me mikrobia apoktoun antiswmata. otan apoktoun polla antiswmata den arrwstainoun eukola argotera.
h ereuna opws grafei egine se efhbous kai oxi se paidia. se auth thn hlikia leei pws arrwstainoun ligotero.
Δεν ωφελεί να προσπαθήσω να σας ανοίξω τα μάτια, όταν έχετε τα αυτιά σας κλειστά!
Εχεις ψάξει το θέμα του θηλασμού? Το θέμα παιδί και αρρώστια? Βρέφος και αντισώματα? Εχεις μιλήσει με μαμάδες? Εχεις μιλήσει με παιδίατρο? Η απλά έκανες μια αναζήτηση στο γούγλη και ό,τι βρήκες μπροστά σου το πόσταρες απλά και μόνο για να μου την πεις και να υπερασπιστείς την τουρτίτσα?

Με τη γέννησή τους τα παιδιά κουβαλούν μαζί τους αντισώματα (είναι αμυντικά όπλα του οργανισμού απέναντι στις ασθένειες) εναντίον πολλών ασθενειών, τα οποία πήραν από τη μητέρα τους. Αν μάλιστα το βρέφος θηλάζει τότε θα συνεχίσει να παίρνει αντισώματα από τη μητέρα μέσω του γάλακτος. Τα αντισώματα όμως αυτά δεν έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής, για αυτό θα πρέπει να διεγείρουμε εμείς την παραγωγή αντισωμάτων με τα εμβόλια.

Με τα εμβόλια εισάγουμε στον οργανισμό τον ίδιο τον μικροοργανισμό (ιό ή μικρόβιο) νεκρό ή εξασθενημένο, ή αντιγόνο ("κομμάτι") από τον μικροοργανισμό. Με τον τρόπο αυτό διεγείρουμε τον οργανισμό να παράγει δικά του αντισώματα τα οποία κατευθύνονται εναντίον του συγκεκριμένου μικροοργανισμού. Έτσι εάν στο μέλλον προσπαθήσει να μπει στον οργανισμό του παιδιού ο συγκεκριμένος μικροοργανισμός, τα αντισώματα που ήδη υπάρχουν θα τον εξουδετερώσουν και το παιδί σας δε θα αρρωστήσει.

Είδες? Ξέρω κι εγώ να αντιγράφω.
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-08, 07:01   #66 Αρχή
Γλεπητούρα
unidentified pig
 
Το avatar του χρήστη Γλεπητούρα
 
Εγγραφή: 29-10-2008
Περιοχή: around..
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 267
Send a message via Skype™ to Γλεπητούρα
Προεπιλογή

Αυτο που λες ειναι πολυ σωστο και ειναι ας πουμε ο "τεχνητος τροπος" να αποκτησουν αντισωματα τα βρεφη...Τον παλιοτερο καιρο ομως που δεν υπηρχαν εμβολια...(δεν ξερω για τις δικες σας αλλα η δικη μου μαμα δεν εμβολιαστηκε ποτε...) , πως αποκτουσαν αντισωματα τα βρεφη?
Ασε που ειχε και περισσοτερες αρρωστιες απ'οτι σημμερα...

Και για το θεμα του νηπιαγωγειου διαφωνω...εχει πολλα περισσοτερα να κερδισει ενα παιδι απο το νηπιαγωγειο παρα να μενει σπιτι συνεχεια με τη μανα του...Δεν τα λεω απλα θεωρητικα...τα λεω εκ πειρας βλεποντας και απο την κορη μου ,αλλα ειχα δουλεψει και ως βοηθος νηπιαγωγου καποια χρονια στο νηπιαγωγειο της νονας μου... Φυσικα αυτα ισχυουν (κατ'εμε παντα ) αφου κλεισει ενος χρονου το παιδακι και το ιδανικοτερο ειναι να περπαταει κιολας...
__________________
 click to show

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γλεπητούρα : 18-12-08 στις 07:17.
Ο χρήστης Γλεπητούρα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-08, 12:43   #67 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Mirna Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ωφελεί να προσπαθήσω να σας ανοίξω τα μάτια, όταν έχετε τα αυτιά σας κλειστά!
Εχεις ψάξει το θέμα του θηλασμού? Το θέμα παιδί και αρρώστια? Βρέφος και αντισώματα? Εχεις μιλήσει με μαμάδες? Εχεις μιλήσει με παιδίατρο? Η απλά έκανες μια αναζήτηση στο γούγλη και ό,τι βρήκες μπροστά σου το πόσταρες απλά και μόνο για να μου την πεις και να υπερασπιστείς την τουρτίτσα?

Με τη γέννησή τους τα παιδιά κουβαλούν μαζί τους αντισώματα (είναι αμυντικά όπλα του οργανισμού απέναντι στις ασθένειες) εναντίον πολλών ασθενειών, τα οποία πήραν από τη μητέρα τους. Αν μάλιστα το βρέφος θηλάζει τότε θα συνεχίσει να παίρνει αντισώματα από τη μητέρα μέσω του γάλακτος. Τα αντισώματα όμως αυτά δεν έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής, για αυτό θα πρέπει να διεγείρουμε εμείς την παραγωγή αντισωμάτων με τα εμβόλια.

Με τα εμβόλια εισάγουμε στον οργανισμό τον ίδιο τον μικροοργανισμό (ιό ή μικρόβιο) νεκρό ή εξασθενημένο, ή αντιγόνο ("κομμάτι") από τον μικροοργανισμό. Με τον τρόπο αυτό διεγείρουμε τον οργανισμό να παράγει δικά του αντισώματα τα οποία κατευθύνονται εναντίον του συγκεκριμένου μικροοργανισμού. Έτσι εάν στο μέλλον προσπαθήσει να μπει στον οργανισμό του παιδιού ο συγκεκριμένος μικροοργανισμός, τα αντισώματα που ήδη υπάρχουν θα τον εξουδετερώσουν και το παιδί σας δε θα αρρωστήσει.

Είδες? Ξέρω κι εγώ να αντιγράφω.
katse giati auto egw twra to da
a) mh me kathgoreis pws uperaspizomai thn pastoula
b) mhn me kathgoreis pws antigrafw. otan to kanw grafw apo pou to phra. sto sxoleio mas ema8an 5 pragmata. auta 8umamai k auta lew.
d) sunh8ws 3ekiname na milame gia paidia k oxi gia brefh otan peripou stamatane to 8ulasmo, kai epimenw to ar8ro elege gia paidia oxi gia brefh.
e) oso gia to anoigma twn matiwn, meta apo toses wres suzhthsewn pou exoume ri3ei pws mporeis na to les?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-08, 14:08   #68 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο soraver Εμφάνιση μηνυμάτων
katse giati auto egw twra to da
a) mh me kathgoreis pws uperaspizomai thn pastoula
b) mhn me kathgoreis pws antigrafw. otan to kanw grafw apo pou to phra. sto sxoleio mas ema8an 5 pragmata. auta 8umamai k auta lew.
d) sunh8ws 3ekiname na milame gia paidia k oxi gia brefh otan peripou stamatane to 8ulasmo, kai epimenw to ar8ro elege gia paidia oxi gia brefh.
e) oso gia to anoigma twn matiwn, meta apo toses wres suzhthsewn pou exoume ri3ei pws mporeis na to les?
Τζουτζούκο...

α) Τρελή είμαι, ό,τι θέλω θα κάνω!
β) Εγώ δεν έχω βγάλει το σχολείο, ούτε κι έχω μάθει γράμματα πολλά, ξέρω όμως 1+1 κάνουν 2 κι ότι τα φωνήεντα είναι 7
γ) Που είναι το γ οέο? Πήγες κατευθείαν στο δ
δ) Εγώ κατάλαβα ότι λέει για βρέφη και όχι για παιδιά. Τραβάς κάνα ζόρι?
ε) Μα μόνο σε σένα θα μπορούσα να το πω γιατί είσαι ο τζουτζούκος μας Εξάλλου μιλούσαν οι ορμόνες της εγκυμοσύνης! Και μη μου κολλάς γιατί τώρα θα μιλήσουν οι ορμόνες της λοχείας και θα κλαίω! :mirna-klamata: Θες να κλαίω??????? :mirna-klamata:
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-08, 14:10   #69 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

oxi!

mhn klapseis!:8:

den 8a to anteksw!:14:
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-08, 16:29   #70 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Mirna Εμφάνιση μηνυμάτων
Τζουτζούκο...

α) Τρελή είμαι, ό,τι θέλω θα κάνω!
β) Εγώ δεν έχω βγάλει το σχολείο, ούτε κι έχω μάθει γράμματα πολλά, ξέρω όμως 1+1 κάνουν 2 κι ότι τα φωνήεντα είναι 7
γ) Που είναι το γ οέο? Πήγες κατευθείαν στο δ
δ) Εγώ κατάλαβα ότι λέει για βρέφη και όχι για παιδιά. Τραβάς κάνα ζόρι?
ε) Μα μόνο σε σένα θα μπορούσα να το πω γιατί είσαι ο τζουτζούκος μας Εξάλλου μιλούσαν οι ορμόνες της εγκυμοσύνης! Και μη μου κολλάς γιατί τώρα θα μιλήσουν οι ορμόνες της λοχείας και θα κλαίω! :mirna-klamata: Θες να κλαίω??????? :mirna-klamata:
:*
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.