KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 05-06-07, 01:08   #111 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Τα παιδιά ξαπλώνουν στα δωμάτιά τους και ετοιμάζονται να κοιμηθούν. Ο ύπνος ήρθε γρήγορα καθώς η κούραση των παιδιών απο το ταξίδι ήταν μεγάλη.

"-Έλα, πάρε αυτό το κλειδί.
-Δέν μπορώ! Δέν μπορώ να το πιάσω, δέν έχει ύλη!
-Πρέπει να το πάρεις, είναι τόσο υπέροχα εδώ, έλα μαζί μας Πίγκυ!!"

Η Πίγκυ ξυπνάει στην μέση της νύχτας ιδρωμένη. Έμεινε για λίγο ακίνητη να ηρεμήσει, όταν μιά σκιά απο τις τρύπες του παντζουριού κάλεσαν το βλέμμα της έξω απο το δωμάτιο. Κατάφερε να δεί δύο κόκκινες σάν φωτιά χάντρες για λίγα δευτερόλεπτα, έπειτα εξαφανίστηκαν.
Η Πίγκυ άρχισε να ξυπνάει έντρομη τα υπόλοιπα κορίτσια του δωματίου. Έπειτα όλες έτρεξαν στο δωμάτιο των αγοριών.

ΜΠΑΜ ΜΠΟΥΜ ΜΠΑΜ! Βαρούσε την πόρτα.

Freeman: Τί έγινε! Ηρεμήστε! Τί έγινε!
Piggy: Φεύγω, δέν κάθομαι άλλο εδώ, ΦΕΥΓΩ!
Soraver: Να ξημερώσει πρώτα;
Piggy: ΤΩΡΑ!

Η παρέα κατέβηκε κάτω άρων άρων. Ο Σοραβερ φορτωμένος με τα μπαγκάζια παραλίγο να μετρούσε τις σκάλες με τα μούτρα. Πήγαν όλοι να φορτώσουν το FP εκτός απο τον Φρίμαν οπου πήγε στον άνθρωπο με τα σωληνάκια να πληρώσει.

freeman: Καλησπέρα σας, ή μάλλον καλημέρα. Φεύγουμε, θέλω να σας πληρώσω.
Koure: Μα είναι νύχτα ακομα, ψιθύρισε ο Koure.
Freeman: Ναί ξέρω, μας αρέσει να ταξιδεύουμε απο πολύ νωρίς ωστε να μήν μας πετύχει η ντάλα ήλιου, είπε ο Φρίμαν με αμήχανο χαμόγελο.
Να σας ρωτήσω κάτι; Το Silent Hill κατα πού είναι;
Koure: Δέν υπάρχει τέτοιο μέρος.
Freeman: Μα μας έδωσε έναν οδηγό ο τύπος του Α14.
Koure: Δέν μένει κανείς στο Α14 εδώ και μιά βδομάδα. Θέλει επισκευές.

Ο Φρίμαν με παγωμένο χαμόγελο και μιά ανατριχίλα επιβιβάστηκε στο FP.

Η παρέα ξεκινάει για τον επόμενο προορισμό.

Nidis: Ο άνθρωπος που συνάντησα έξω στο μπαλκόνι...
Soraver: Αυτόν τον είδαμε με τον Φρίμαν να μας κοιτάει ύπουλα όταν ήμασταν κάτω και ξεφορτώναμε τις αποσκευές.
Freeman: Δέν υπήρξε αυτός ο άνθρωπος. Στο Α14 ο ξενοδόχος λέει οτι δέν νοικιάζει κανείς εδώ και καιρό.
Nidis: Μα μίλησα μαζί του, λέγεται Μέντορας, μου έδωσε αυτόν τον οδηγό!
Piggy: Δέν είμαι καλά! Θα λιποθυμήσω!
Serxanoula: Η Πίγκυ είδε ένα όνειρο πρίν, γιαυτό ξύπνησε και φύγαμε άρρων άρρων.
Matina: Βασικά δέν έφταιγε το όνειρο, αλλα αυτό που είδε στο μπαλκόνι. Είδε δύο κόκκινα μάτια, σίγουρα ΟΧΙ ανθρώπινα...

Nidis: Ψυχραιμία παιδιά. Έχω στα χέρια μου έναν οδηγό για ένα μέρος που λέγεται Silent Hill...
Freeman: Το οποίο ο ξενοδόχος λέει οτι δέν υπάρχει.
Serxanoula: Η αλήθεια είναι οτι ο συγκεκριμένος ξενοδόχος δέν μου φάνηκε και πολύ πολυταξιδεμένος. Φαίνεται χρόνια καθηλωμένος στα σωληνάκια του...
Matina: Το βιβλίο υπάρχει όμως, ορίστε, (η Ματίνα τραβάει το βιβλίο απο τα χέρια του Nidi)
Nidis: Σαφώς υπάρχει, μίλησα μαζί με τον τύπο που μου το έδωσε.
Serxanoula: Στο κάτω κάτω ο τάδε Μέντορας που ήταν στο Α14 μπορεί να μπήκε στην ζούλα. Ούτως η άλλως σιγά μήν τον έπαιρνε χαμπάρι ο Koures στην κατάστασή του.

Soraver: Οκ φτάνει με ζαλίσατε. Οδηγάω αυτή την στιγμή. Πιγκυ δέν μας λές το όνειρο που είδες;
Piggy: Βασικά δεν πολυκατάλαβα. Ήταν σάν κάτι το αέρινο. Μιά μορφή που είχε απλώσει το χέρι της και μου προσέφερε ένα κλειδί. Πήγαινα να το πιάσω αλλα δέν μπορούσα γιατί και αυτό το κλειδί ήταν επίσης αέρινο.
Freeman: Δέν μπορεί η σάρκα να πιάσει αέρα.
Piggy: Όσο προσπαθούσα να πιάσω το κλειδί και αγχωνόμουν, τόσο απομακρύνονταν η μορφή και τόσο πιό πολύ με καλούσε απεγνωσμένα να την πλησιάσω κι άλλο, να πάρω το κλειδί... όταν τελικά ξύπνησα, και το βλέμα μου έπεσε έξω απο το παράθυρο... ιιιιχχχ ανατρίχιασα cary:

Σε λίγες ώρες θα ξημέρωνε, τα παιδιά παρέμεναν κουρασμένα και άρχισαν σιγά σιγά ένα ένα να χαλαρώνουν και να αποκοιμούνται στο FP. Ο μόνος που έπρεπε να μείνει άγρυπνος ήταν ο οδηγός, ο Σοραβέρος. Τα μάτια όμως τα ένιωθε τόσο βαριά, ήθελε να ξεκουραστεί, είχε ανάγκη να ξεκουραστεί, έπρεπε να κοιμηθεί κι αυτός για λίγο, χρειαζόταν να πάρει δυνάμεις.... τα μάτια βαραίνουν, νύχτα, καιρός μουντός, δρόμος γλιστερός...
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-07, 08:29   #112 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

kala giati den ebala to fp ston automato???
kai dld gia enan efialth ths piggy shkw8hkjame k fugame???? polu ta xatiria ths kaneis...
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-07, 23:07   #113 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

αν δεν τα κάνει έχει επιπτώσεις

δεν ήταν απλώς εφιάλτης έχω προαίσθημα εγώ
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-07, 09:09   #114 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

allhg malakia k touth... 3upnhses prin sou parei thn psuxh kai usixasoume
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-07, 12:09   #115 Αρχή
Nidis_
Hakuna Matata
 
Το avatar του χρήστη Nidis_
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Salllloniki
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.290
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Nidis_ Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Nidis_ Send a message via Skype™ to Nidis_
Προεπιλογή

xmmmm

Soraver prosexe otan odigeis...
Nystazoooooo
Ο χρήστης Nidis_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-07, 22:48   #116 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

σοραβερούλι ξέρω ότι καταβάθος μ'αγαπάς, αλλά πολύ βάθος βρε αδερφέ
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-06-07, 00:30   #117 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Πλάτων: Καλημέρα αγάπη μου
Χουανίτα: Καλημέρα μωρό μου! Έχω έτοιμο πρωινό θα έρθεις να φάς;
Πλάτων: Μμμμμ ναι θα φάω λίγο γρήγορα γιατί έχω πάλι ταξίδι. Πώς ήταν η μέρα σου στην δουλειά σήμερα; Προσαρμόζεσαι;
Χουανίτα: Ναί δέν έχω παράπονο. Είναι λίγο περίεργος ο κόσμος εδώ στις μικρές πόλεις αλλα πού θα πάει!



Ο Σόραβερ σκέφτεται πως πρέπει να σταματήσει, δέν μπορεί να οδηγήσει άλλο έτσι με τέτοια κούραση και νύστα. Ναί, θα σταματήσει, αλλα σκέφτεται πως δέν είναι κακό να κλείσει λίγο τα μάτια του μέχρι να σταματήσει, έτσι, τόσο λίγο, για μερικά δευτερόλεπτα και μετά θα σταματήσει...


Η Ματίνα ένιωσε τα πόδια της κρύα. Το πρόσωπό της βρεγμένο, "η βροχή" σκέφτηκε! Είναι νερό της βροχής που σκάει στο πρόσωπό μου! Μα...!
Κοιτάει τριγύρω της, βλέπει τους υπόλοιπους αναίσθητους μεσα στο αυτοκίνητο. Εκείνη ξαπλωμένη έξω, επάνω στο χώμα, ένιωθε την λίμνη απο το βρόχινο νερό στην κοιλιά της. Καταλαβαίνει τί συνέβη, σέρνεται προς το μέρος οπου το αυτοκίνητο ήταν αναποδογυρισμένο επάνω στις λάσπες. Κοιτάζοντας μέσα βλέπει τον Σόραβερ και την Πίγκυ να μιλάνε, η έκφρασή τους είχε πόνο.

Ματίνα: ΠΑΙΔΙΑΑΑ! ΠΑΙΔΙΑΑΑ!!
Πίγγυ: Ματίνα... Βοήθεια, άνοιξε τις πόρτες!

Το τζάμια του FP ήτνα πλέον σπασμένα. Ο Σοραβερ καταφέρνει να βγεί έξω απο το παράθυρο του οδηγού. Με την ΜΑτίνα καταφέρνουν και ανοίγουν τις δύο πόρτες δεξιά. Τραβάνε τους υπόλοιπου έξω απο το αναποδογυρισμένο όχημα.

Νιδις: Τί...μα τί συνέβη;
Σοραβερ: Ηρέμησε, όλα θα πανε καλά,
Νίδις: Σε...Η Σε....ρχανούλα;
Ματίνα: Είναι καλά, είναι καλά,

Η ΜΑτίνα και ο Σόραβερ περιποιούνται πρόχειρα τα παιδιά και προσφέρουν τις πρώτες βοήθειες.

Ματίνα: Ο Φρίμαν παιδιά! Ο Φρίμαν δέν κουνιέται! Δέν ξέρω άν αναπνέιει!!

Η Πίγκυ και η Σερχανούλα αρχίζουν να κλαίνε φοβισμένες, ενώ ο Σόραβερ, η Ματίνα και ο Νίδις παρότι πληγωμένος στρέφονται στον Φρίμαν.

Ματίνα:
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ! Η ΜΑτίνα τρέμει.

Ο Σόραβερ κοιτάει τριγύρω, δέν υπάρχει τίποτα παρα μόνο μιά νταλίκα, μιά νταλίκα με πράσινες-κίτρινες ρίγες σταματημένη έχοντας αλάρμ. Ο Σόραβερ τρέχει προς την νταλίκα, πηγαίνει στην μεριά του οδηγού αλλα δέν υπάρχει κανείς στο κάθισμα. Μοιάζει άδεια, ψάχνει να βρεί το φαρμακείο απο την νταλίκα, έχει γάζες και διάφορα χρήσιμα συμπράγκαλα για τέτοιες στιγμές. Βρίσκει το φαρμακείο και επιστρέφει στο FP ψάχνοντας για το κινητό του, Πουθενά το κινητό, τα υπόλοιπα παιδιά τσεκάρουν τα κινητά τους, αλλα όλα ήταν χαλασμένα απο νερά εκτός του Νίδι οπου όμως δέν είχε καθόλου σήμα.

Ματίνα: Τί κάνουμε; λέει κλαίγοντας; Τί θα κάνουμε;
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-06-07, 02:08   #118 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

krima re to fp.... oute na enhlikio8ei den prolabe....
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-06-07, 10:16   #119 Αρχή
koure
skroutz
 
Το avatar του χρήστη koure
 
Εγγραφή: 03-09-2006
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 566
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην koure Send a message via Skype™ to koure
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Freeman
Το τζάμια του FP ήταν πλέον σπασμένα. Ο Σοραβερ καταφέρνει να βγεί έξω απο το παράθυρο του οδηγού.
re pws to kataferes ayto? Xeli moy esy!!!!
__________________




Ο χρήστης koure δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-06-07, 11:27   #120 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή

Για να δούμε, για να δούμε. Έχουμε αγωνία!
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.