KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κομπλεξισμοί

Κομπλεξισμοί Των φρονίμων τα παιδιά κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 11-10-07, 17:50   #21 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Το "if you can't beat them, join them" φαντάζομαι το έχετε ακουστά. Δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο να εφαρμόζουν τέτοια τεχνική ώστε να σε έχουν από κοντά. Επίσης, δεν θα μου φαινόταν καθόλου παράξενο να προσπαθούν και καλά να είναι φίλοι σου ώστε να σου "πάρουν" λόγια. Η να είναι δίπλα σου απλά για να πάρουν είδηση με την μία πιθανό λάθος που θα κάνεις.Η να τους έχει πάρει μυρωδιά κάνα μεγάλο κεφάλι και στο παίζουν φίλοι για να μην τους κατηγορήσεις και να πεις "αυτοί αποκλείεται" Η πολύ απλά βάλανε κάποιον άλλον στο στόχαστρο και προσπαθούν να σε πάρουν με το μέρος τους. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιατί όπως μου είπε κάποτε κάποιος αν προσπαθήσεις να πέσεις στο επίπεδο ενός βλαμμένου το σίγουρο είναι ότι θα σε νικήσει Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να παραμείνεις όσο περισσότερο μπορείς μακριά! Οχι πολλά πολλά, ευγενικές αρνήσεις για καφέ και προσκλήσεις, γενικότερα μην προσπαθήσεις να μπεις στην λογική να καταλάβεις γιατί κάνανε ότι κάνανε και γιατί κάνουν ότι κάνουν. Το να τους σπάσεις τα μούτρα θα ήταν μια ικανοποίηση της στιγμής, αλλά η δική τους ικανοποίηση θα ήταν ότι δεν θα είχες στοιχεία χειροπιαστά να αποδείξεις τα λεγόμενά σου και εσύ θα έβγαινες ο φταίχτης. Το να μιλήσεις σε κάποιους ανωτέρους, δεν σου έχει περάσει από το μυαλό?
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-07, 19:03   #22 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

aytoi einai oi anwteroi mou
(exw milisei kai se kapoius anwterous, alla dystyxws, oloi oi anwteroi einai mia "parea" kai den mporeis na tous valeis na fagwthoune metaksy tous)
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-07, 19:46   #23 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Ε τότε θα τα παρατήσεις όλα και θα έρθεις να δουλέψεις στο Αλιβέρι να σε εχω και κοντά μου! Και θα είμαι η κολλητή σου, να σε ζαλίζω, να σε ρωτάω συνέχεια τί έχεις, εσύ να μη μου λες, εγώ να νευριάζω και να περνάμε ζάχαρη
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.