KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κομπλεξισμοί

Κομπλεξισμοί Των φρονίμων τα παιδιά κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 08-10-07, 00:00   #11 Αρχή
fofoka
flamingo lol
 
Το avatar του χρήστη fofoka
 
Εγγραφή: 25-05-2007
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

θα συμφωνήσω με τους παραπάνω!!! αυτοί δεν πρόκειται να αλλάξουν. εσυ κρατήσου στο ύψος σου γιατί όπως λέει και μια παροιμία"θα γυρίσει ο τροχός θα γ.......και ο φτωχός" αυτή η ώρα δεν θα αργήσει!!!υπομονή
Ο χρήστης fofoka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-10-07, 00:24   #12 Αρχή
mesoua?
Gourounaros
 
Το avatar του χρήστη mesoua?
 
Εγγραφή: 09-09-2007
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 270
Προεπιλογή

Λοιπόν! Το θέμα νομίζω ότι συζητήθηκε από όλες τις πλευρές! Δεν έχω να πώ τίποτα λιγότερο και ίσως τίποτα περισσότερο! Ξέρεις τι πρέπει να κάνεις από εδώ και πέρα! Πρέπει να δείξεις πάρα πολύ μεγάλη υπομονή και αυτοσυγκράτηση (είναι δύσκολο και πάντα θα είναι)! Δεν σε ξέρω οπότε το μόνο που μπορώ να πώ είναι : Μακάρι να τα καταφέρεις!
Να θυμάσαι όμως ότι ο κάθε τέτοιος κύριος δεν αλλάζει , ότι και να κάνεις! Ξέρει να κρύβεται και να προσαρμόζετε σε όλες τις καταστάσεις! Πάντα θα επιβιώνει!Οπότε όσες δυνάμεις σου έχουν απομείνει, φρόντισε να τις χρησιμοποιήσεις για να προστατέψεις τον εαυτό σου και όχι για να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας!
Όσο για το αν πρέπει να τους γράφεις: Πρέπει !Αλλά δεν θα το κάνεις !Γιατί αν μπορούσες να το κάνεις, δεν θα είχες φτάσει σε αυτό το σημείο.....
Μάθε λοιπόν να παλεύεις πάντα με αυτό το........"μειονέκτημα ή πλεονέκτημα "
Καλό κουράγιο΄...............
Ο χρήστης mesoua? δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-10-07, 19:48   #13 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

Λοιπόν καταρχήν ευχαριστώ, πρώτα για το ενδιαφέρον σας και μετά για τις απαντήσεις σας!!!

Είπαμε δεν πεθαίνω, μια χαρά είμαι και τώρα που βρήκα και συμπαράσταση και τουλάχιστον δεν είμαι μόνος που του έχει τύχει αυτό, ακόμα καλύτερα.

Σκέφτομαι σοβαρά, να χρησιμοποιήσω την τακτική του "καθρέφτη", δηλαδή να αρχίσω να συμπεριφέρομαι με τον ίδιο τρόπο. Τουλάχιστον μέσα στην προσποίηση, μπορεί να μου ξεφύγει και να περνάω και καλά.

Τεσπα.... ευχαριστώ και πάλι!
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-10-07, 10:22   #14 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

Levnidako krata gera re ....mesa sth douleia sou mi dineis dikaiomata kai kane oti kalitero mporeis sigoura 8a antamif8eis.....alla sth 8esi sou ekeinon ton sigkekrimeno karioli pou xereis oti "sou thn ekane" 8a plirona 2 alvanous na tou spasoun ta podia ....
giati oso kai na elega oti 8a perasei 8a perasei ola 8a pane kala , kai mono pou 8a ton eblepa se ka8imerini basi kai 8a ixera th mou ekane ayth i poutana 8a lisaza
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-10-07, 19:58   #15 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ένας από αυτούς ήταν η αιτία που έξορίστηκα από την Χίο και μάλιστα έκανε και μετέπειτα προσπάθειες, να με διώξει και από την εταιρία, και τώρα τον συναντώ και μου συμπεριφέρεται, σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Μου κάνει πλάκα, μου μιλάει, με προσκαλεί για καφέ, έρχετε και κάθετε δίπλα μου, σαν να μην έχει συμβεί ποτέ τίποτα.
χμμ..θα μπορέσεις να τους ρωτησεις γι'αυτό? γιατί το κάνει?θα ναι πολύ δύσκολη η απάντηση όσο και η θέση του?

για μενα θα κολλαγε...πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά μας θα ναι...
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-10-07, 22:55   #16 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Nickred, αν τον ρωτούσε θα έπaιρνε την απάντηση ότι όλα είναι στη φαντασία του kakou_paidiou και ότι αυτός πάντα τον εκτιμούσε και δεν καταλαβαίνει γιατί το kako_paidi νομίζει διαφορετικά.... και μετά, πίσω από την πλάτη του θα έλεγε "Καλό παιδί το kako_paidi αλλά δεν έχει το θάρρος να αναλαμβάνει την ευθύνη των λαθών του και κατηγορεί άλλους γι' αυτά".

Αυτοί που πετυχαίνουν στα πισώπλατα μαχαιρώματα είναι ακριβώς εκείνοι που μπορούν να συμπεριφέρονται σαν να μην τρέχει τίποτε. Μόνο στις ταινίες οι κακοί μοιάζουν με το Δήμο Σταρένιο και τους καταλαβαίνεις από την πρώτη ματιά.

Τα λεφτά πρέπει βεβαίως να τα διεκδικησεις, παριστάνοντας κι εσύ ότι πιστεύεις ότι πρόκειται για λογιστικό λάθος. Αυτά είναι κάτι που δεν μπορούν αντικειμενικά να το καλύψουν ή αρνηθούν.

Αλλά απέναντι στα καθίκια πρέπει να παραμένεις ψύχραιμος και χαμογελαστός κι ας βράζεις από μέσα σου. Και φρόντιζε πάντα να έχεις καλυμμένα τα νώτα σου, να κρατάς αντίγραφα, να επιδιώκεις οποιεσδήποτε οδηγίες ή υποδείξεις να τις παίρνεις γραπτά - χωρίς φυσικά να πεις ανοιχτά γιατί. Δίκιο έχει μόνο αυτός που μπορεί να το αποδείξει.

Welcome to the world of adults...
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-10-07, 23:59   #17 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

ναι δεν εχεις αδικο...αλλα εξαρταται το ατομο ετσι? όταν εχεις το δικιο σου και πας καπως επιθετικα ο άλλος θα μείνει μ@λ@κ@ς..δεν ήξερε τι τον περίμενε..εντάξει, δε σημαίνει ότι θα βγάλεις κάποια άκρη..αλλα θα ξέρει ο άλλος τι έχει απέναντί του
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-07, 11:03   #18 Αρχή
mesoua?
Gourounaros
 
Το avatar του χρήστη mesoua?
 
Εγγραφή: 09-09-2007
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 270
Προεπιλογή

Δεν ξέρω αν με παίρνει να μιλήσω αλλά συμφωνώ με τον Ego! Ο μ@λ@κας ξέρει πολύ καλά τι να περιμένει από κάθε κατάσταση! Αυτή είναι και η "δουλειά "του εξάλου, το "hobby" του, η ευχαρίστιση του!
Παράθεση:
Δίκιο έχει μόνο αυτός που μπορεί να το αποδείξει.
Αυτό και αν είναι σωστό!!!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης mesoua? δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-07, 11:14   #19 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Έτσι είναι.
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-07, 12:27   #20 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Egw Εμφάνιση μηνυμάτων

Αλλά απέναντι στα καθίκια πρέπει να παραμένεις ψύχραιμος και χαμογελαστός κι ας βράζεις από μέσα σου. Και φρόντιζε πάντα να έχεις καλυμμένα τα νώτα σου, να κρατάς αντίγραφα, να επιδιώκεις οποιεσδήποτε οδηγίες ή υποδείξεις να τις παίρνεις γραπτά - χωρίς φυσικά να πεις ανοιχτά γιατί. Δίκιο έχει μόνο αυτός που μπορεί να το αποδείξει.

Welcome to the world of adults...
πολύ σωστό
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.