KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κομπλεξισμοί

Κομπλεξισμοί Των φρονίμων τα παιδιά κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 09-09-06, 01:39   #1 Αρχή
MpiskotoTeras
Gourounaki
 
Το avatar του χρήστη MpiskotoTeras
 
Εγγραφή: 07-07-2006
Μηνύματα: 12
Talking Ρυτίδες

χρόνος; πάλι καλά που δε τον μετράω με το κινέζικο σύστημα..γιατί το τι αλόγα..τι γαϊδούρα...τι πιθήκι..τι κατσίκα κατά το ελληνικό είχα να αντιμετωπίσω μπροστά στον καθρέφτη δε λέγεται! ε όχι χρυσά μου..δεν θα τον αφήσω να με ρίξει αμαχητί! Τσίτωμα; Τσίτωμα!! Μποτοξάκι; μποτοξάκι! Σιλικονίτσα; πρησμένες χειλούμπες; άλλως τσιμπκχειλα; ε τέτοια ..τι να κάνουμε...τα πάντα για την ομορφιά...γιατί όπως είπε και ο ουάιλντ σε δική μου ελεύθερη μετάφραση της μετάφρασης της ανάμνησης που έχω: η ομορφιά είναι παρεξηγημένη έννοια...ενέχει μέσα της τη σοφία...είναι πιο σοφή από τις σοφίες αφού αυτή δε χρειάζεται καν εξήγηση..γι' αυτό και μόνο πρέπει να τη θαυμάζουμε :Ρ (με κατέστρεψε το παλιοβιβλίο..τι τα θέλω και τα διαβάζω ανά τετράσεκτο έτος..αφού με χαλάνε!)

στην έφερα
Ο χρήστης MpiskotoTeras δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-09-06, 02:06   #2 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

iou, goustara mia sofia palia, alla htan xontroula, oute ritidoules eixe oute kut... xmmm kutaritida 8a eixe, den 8a xe? gunaika tou shmera einai... anyway OXI AGAPH MOU den xreiazetai na bazeis ap auta ta pws ta lene den 8umamai panw stis ritide ssou. astes na fainontai, dixnoun proswpo doulemeno, gnwsh empeiries, epeiries lew! akou kei foustanos k katakouzinos k pws ton elegan den 8umamai...
ta pragmata einai opws ta elege h frigka.... 4-2-3... oso eisai sta 2 einai kala, ki epeidh den pane polla xronia apo tote pou mphkes, koita na ta xareis k na afhseis k tis xaradres na xaroun th dikia tous poria... den einai ikanes na sou xalasoun ton irmo ('h to seirmo? poio apo ta 2 einai sunexhs grammh?) ouf xa8hka pali... kleinw to tab k paw sto epomeno na dw ti link anoi3a

ax ti ka8omai k kanw stis 2 to prwi piwmenos an8rwpos.....
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-09-06, 10:44   #3 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή

«Ενεσούλες» Βotox, υαλουρονικό οξύ, «κορδονάκια», προσθετική στήθους, λιπογλυπτική. Η ομορφιά θέλει θυσίες...


Η κυρία Ντίνα Γεωργουλάκου είναι γενική διευθύντρια στην εταιρεία καλλυντικών Les Naturelles στον Νέο Κόσμο. Ακολουθεί απόσπασμα από συνέντευξή της στον δημοσιογράφο Σταύρο Θεοδωράκη που θα δημοσιευθούν στα σημερινά ''ΝΕΑ''.

Την πρώτη επέμβαση πότε την κάνατε;
- Πριν από 10 χρόνια, στα 33 μου. Βέβαια, από τα 16 μου χρησιμοποιώ καλλυντικά. Έτσι ήταν και η μητέρα μου, η οποία πρόσφατα έκανε λίφτινγκ. Ξεκίνησα λοιπόν με λίγες ενεσούλες


Botox;
- Botox και υαλουρονικό οξύ. Είχα ήδη κάνει και κάποια ελαφριά χημικά πίλινγκ.
Όλα αυτά για να σβήσετε τις ρυτίδες;
- Οι ρυτίδες δεν σβήνονται. Το botox απλά περιορίζει τις συσπάσεις, έτσι δεν τσαλακώνει πια το δέρμα.

Είναι άσχημες οι ρυτίδες στους ανθρώπους;
- Οι λίγες ίσως να μην είναι. Όταν όμως εδραιώνονται οι ρυτίδες έκφρασης σε ένα γυναικείο πρόσωπο ή σε ένα ανδρικό, είναι ωραίες; Έκανα λοιπόν τις ενεσούλες. Έχουν στοιχεία που υπάρχουν στην επιδερμίδα αλλά που μειώνονται σιγά σιγά. Πριν από 5 χρόνια είχα βάλει και τα λεγόμενα «κορδονάκια».
«Κορδονάκια»; Με βρίσκετε αδιάβαστο.
- Είναι μια πολύ απλή διαδικασία. Εγώ έβαλα μόνο τρία από τη μια πλευρά και τρία από την άλλη, γιατί αυτά χρειαζόμουν. Δεν φαίνονται πουθενά, δεν υπάρχουν τομές και βοηθούν το μυϊκό σύστημα του προσώπου να μην υποστεί χαλάρωση Όταν έβαλα τα κορδονάκια, όλοι μου έλεγαν, «κάτι έχεις κάνει, ξεκουράστηκες, είσαι πιο φρέσκια, πιο ανανεωμένη».



Botox, «κορδονάκια», πλαστική στήθους φαντάζομαι.
- Πρόσθεση σιλικόνης στο στήθος έκανα πριν από δέκα χρόνια. Δεν έκανα ανόρθωση γιατί είχα πολύ μικρό στήθος. Έβαλα βέβαια το συμπαγές υλικό, που και κάτι να συμβεί είναι σταθερό. Έκανα μια πολύ μικρή τομή, ακριβώς κάτω από το στήθος. Και γυμνή να είμαι δεν φαίνεται.

Ο σύζυγός σας τι δουλειά κάνει;
- Υδραυλικός
Του αρέσει που ανανεώνεστε συνεχώς;
- Βεβαίως, αν και όταν του είπα ότι θέλω να φτιάξω το στήθος μου, μου είπε εγώ σε αγαπάω έτσι όπως είσαι
Εσείς όμως το φτιάξατε
- Ναι, γιατί πάντα είχα όνειρο να φτιάξω το στήθος μου. Στα νιάτα μου είχα μικρό στήθος, αλλά ήταν και σφριγηλό. Όταν έκανα τον γιο μου, ήμουν μικρή, θήλασα και τρεις μήνες και επανήλθε. Όταν όμως έκανα την κόρη, το στήθος μου άδειασε. Και το στήθος σε μια γυναίκα σημαίνει πάρα πολλά, άσχετα εάν είναι το επάγγελμά της να το δείχνει ή όχι.
Σας δίνει αυτοπεποίθηση;
- Μα, καθημερινά βομβαρδιζόμαστε από τέλεια πρότυπα. Γυναίκες με πλούσια στήθη. Μπορεί να έχει μια γυναίκα ένα μικρό άδειο στήθος και να νιώθει ευχαριστημένη;

Πότε βάψατε για πρώτη φορά τα μαλλιά σας;
- Στα 17, 18 μου. Έκανα βέβαια από πολύ νωρίς ανταύγειες.

Ριζική αποτρίχωση έχετε κάνει;
- Κάποια στιγμή ξεκίνησα στο μπικίνι, αλλά δεν μπορούσα να περιμένω την τρίχα να μεγαλώνει γιατί έχω και αυτό το πρόβλημα, δεν θα με δεις ποτέ με τρίχες.

Στο πρόσωπό σας έχετε πειράξει τίποτε άλλο;
- Πριν από δύο χρόνια έκανα βλεφαροπλαστική Έκανα μόνο στο πάνω μέρος, γιατί μόνο εκεί το χρειαζόμουν, δεν είχε αλλοιωθεί το κάτω βλέφαρο, γιατί χρησιμοποιώ και πάρα πολλά προϊόντα. Έχω κάνει και ένα soft laser, το οποίο ενεργοποιεί το κολλαγόνο.
Ένα ένα μού τα λέτε.
- Μα, δεν τα θυμάμαι και όλα. Δεν τα θεωρώ κάτι το ξεχωριστό. Είναι μέρος της καθημερινότητάς μου. Α! Έχω κάνει και λιποαναρρόφηση. Το ξέχασα, ήταν λίγο πριν από το στήθος μου.
Λιποαναρρόφηση; Γιατί, ήσασταν ποτέ παχουλή;
- Ήμουν πάντα πολύ αδύνατη, αυτή τη στιγμή είμαι 51 - 52 κιλά με 1,62 ύψος, βέβαια πάντα φοράω τακούνια και φαίνομαι πιο ψηλή. Είχα όμως λίγα ψωμάκια στα πλάγια. Όσο πιο αδύνατη ήμουν, τόσο πιο πολύ αυτά φαινόντουσαν. Τα έβγαλα λοιπόν με τη μέθοδο της λιπογλυπτικής.
Λιπογλυπτική;
- Ναι, είναι μια καλύτερη εκδοχή της λιποαναρρόφησης. Κάθε γυναίκα πρέπει να προσέχει πολύ πού πάει. Εγώ όλα αυτά τα χρόνια εμπιστεύομαι τον κ. Λύρα. Εκεί έστειλα και τη μητέρα μου για να κάνει ολικό λίφτινγκ. Είχε πάρει κιλά, είχε χάσει κιλά, οπότε είχε υποστεί μια πολύ μεγάλη χαλάρωση το πρόσωπό της.


«Δεν φοβάμαι τον χρόνο. Δεν ξυπνάω το πρωί, λέγοντας "ωχ, θα γεράσω". Και δεν πάω στον γιατρό λέγοντας "κάνε με να φαίνομαι 25"» λέει η Ντίνα Γεωργουλάκου. Δεξιά με τον γιο της και την κόρη της, που αν της ζητήσει να κάνει κάποια επέμβαση θα την ενθαρρύνει.

Οι γυναίκες που έρχονται εδώ τι σας ζητάνε συνήθως;
- Αυτό που ζητούσαν πάντα. Το ελιξήριο της νιότης και της ομορφιάς. Δυστυχώς όμως οι Ελληνίδες έρχονται μόλις αποκτήσουν κίνητρο.
Τι εννοείτε κίνητρο, κάποια νέα ερωτική σχέση;
- Οι περισσότερες γυναίκες έρχονται σε ένα κέντρο αισθητικής, όταν φάνε το «κέρατο» και θέλουν να κερδίσουν ξανά τον άντρα τους ή όταν θέλουν να κατακτήσουν έναν άλλο άντρα.

Σας ενδιαφέρουν τα βλέμματα των ανδρών;
- Πάντα μας αρέσει να αρέσουμε. Εάν πω ότι δεν μου αρέσει να αρέσω στους άλλους άνδρες θα είμαι ψεύτρα.

Με ρόμπα εμφανίζεστε ποτέ μπροστά στον σύζυγό σας;
- Έχω ωραία κιμονό για το σπίτι, δεν κοιμάμαι με νυχτικιές και ρόμπες, κοιμάμαι μόνο με το εσώρουχό μου.

Και μέσα στο σπίτι φοράτε τακούνι;
- Ναι, φοράω παντόφλα με τακούνι, έχουν συνηθίσει πια τα πόδια μου.
Απεριποίητη δηλαδή δεν εμφανίζεσθε ποτέ;
- Θα τύχει να εμφανιστώ και απεριποίητη. Δηλαδή, με μαζεμένα πάνω τα μαλλιά μου, γιατί είμαι νοικοκυρά. Ξυπνάω στις 7.30 και μαγειρεύω γιατί είναι ένδειξη αγάπης προς την οικογένειά μου να βρίσκουν μαγειρεμένο σπιτικό φαγητό. Σήμερα ας πούμε τους έχω φτιάξει γεμιστά.
Και μετά το μαγείρεμα πάτε κομμωτήριο;
- Πάω στο κομμωτήριο γιατί φοράω extension, αλλά συνήθως τα φτιάχνω μόνη μου, γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου. Όπως και τα νύχια μου τα φτιάχνω μόνη μου. Η καλύτερή μου πάντως είναι να γεμίσω την μπανιέρα μου, να βάλω και αιθέρια έλαια να χαλαρώσω, να κάνω τις μάσκες μου, να περιποιηθώ το πρόσωπό μου... Να νιώσω θετικά.

Κάποιες εργαζόμενες γυναίκες θα αναρωτιούνται πώς χωράτε όλα αυτά σε ένα 24ωρο, συν τη δουλειά, συν την οικογένεια;
- Μέχρι τις 8.30 έχω μαγειρέψει και έχω πιει τον καφέ μου Από τις 8.30 μέχρι τις 9.30 κάνω μπάνιο, απαραιτήτως κάθε πρωί και κάθε βράδυ, φτιάχνω τα μαλλιά μου, βάφομαι και φεύγω. Μια ώρα κρατούν όλα αυτά. Ξυπνήστε με, δώστε μου ραντεβού και θα δείτε ότι σε μια ώρα εγώ θα είμαι έτοιμη.


Με τον σύζυγό της, όταν ήταν ακόμη καστανή και δεν είχε κάνει καμία επέμβαση, ούτε προσθετική στήθους.
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-09-06, 11:27   #4 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

Αυτά είναι... Δεν την ρώτησε αν έχει κάνει ποτέ εξωσυζυγική σχέση (όχι πως θα απαντούσε αλλά καλο θα ήταν να ξέραμε)... Πάντως το αποτέλεσμα όντως πολύ θεαματικό.. πολύ ωραία γυναίκα..
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-09-06, 14:13   #5 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

mpliax
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-09-06, 20:46   #6 Αρχή
mad
primera killer
 
Το avatar του χρήστη mad
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Περιοχή: mprosta ap'to primera tou soraver
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Και σε μένα αρέσει λόσφι! ...και η κόρη καλή είναι... ασ'τον αργό να λέει ό,τι θέλει!
Υ.Γ.: Άλλοι κάνουν μόντες στ'αμάξια τους κι άλλοι τις κάνουν πάνω τους... όπως έχει πει κι ένας έμπειρος του τομέα, "tuning is art!"
Ο χρήστης mad δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-11-07, 11:17   #7 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

βλεπετε καπου καμια φωτογραφια της? γιατι εγω δε βλεπω
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.