KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες

Αταξίες Ενός κακού παιδιού μύρια έπονται!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 01-02-07, 20:16   #21 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Μα εδώ τη Ροζάννα την ψήφισα στον πρώτο γύρο και δεν έγινε τίποτε που να μου αλλάξει γνώμη, αντίθετα οι υποψίες μου ενισχύθηκαν από το ότι ο freeman που την υποστήριζε αποδείχτηκε δολοφόνος ενώ ο Nidis_ που κάρφωσε κι αυτήν και τον freeman ήταν το πρώτο τους θύμα πράγμα που με κάνει να πιστεύω πως ήταν ο ρουφιάνος. Άρα πώς μπορώ να αλλάξω ψήφο σ' αυτό το γύρο?

Η Piggy δεν συμπεριφέρεται σαν ένοχη. Γράφει παραπάνω "δεν με νοιάζει αν με πιστεύεται ή όχι". Έτσι γράφουν μόνο όσοι έχουν ήσυχη τη συνείδησή τους. Άλλωστε υποστηρίζει την αθωότητα της Ροζάννας, πράγμα που δεν την συμφέρει. (Βέβαια το επιχείρημά της δεν στέκει, γιατί ο freeman δεν θα μπορούσε να γράψει "Ψηφίστε όποιον άλλο θέλετε εκτός από τη Ροζάννα", έπρεπε να φανεί ότι υποστηρίζει και κάποιον άλλο, αλλά αυτό είναι άσχετο).

Τώρα αν έχω άδικο για τη Ροζάννα μπορεί ο άλλος δολοφόνος να είναι ο Nickred ή εσύ. Αλλά δεν μπορώ να βρω κανένα ενοχοποιητικό στοιχείο, εκτός αν βγάζετε και σεις τα φρύδια σας.

Όσο για τις υποψίες σου και την εξήγηση που τους δίνεις, αν ήταν σωστές τι θα με ενδιέφερε ποιος θα έφευγε? Όποιος αθώος και να φύγει για τον εναπομείναντα δολοφόνο είναι το ίδιο. Οπότε τον άλλο δολοφόνο τον συμφέρει να λουφάξει και να προσπαθήσει να μας κάνει να τον ξεχάσουμε - να, όπως κάνει η Ροζάννα τώρα - και στο τέλος να ψηφίσει ανάλογα με το πού φυσάει ο άνεμος ώστε να γλυτώσει το τομάρι του.
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-02-07, 20:26   #22 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Πειράζει που είμαι μοιραία, πειράααααααααζει????
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-02-07, 21:25   #23 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

to na tragoudas mas peirazei.
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-02-07, 21:43   #24 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

Καταρχήν και μόνο που δεν με υποπτέυεσαι, ή έστω δεν βρίσκεις στοιχεία εναντίων μου με βάζει σε υποψίες!!! Μου φαίνεται λίγο αδιανόητο!

Δεύτερο.....

Στο προηγούμενο μου ποστ, είπα, ότι γνωρίζω και σε θεωρώ έξυπνο άνθρωπο κατ' εικόνα και κατ' όμοιωση μου.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Egw Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Piggy δεν συμπεριφέρεται σαν ένοχη. Γράφει παραπάνω "δεν με νοιάζει αν με πιστεύεται ή όχι". Έτσι γράφουν μόνο όσοι έχουν ήσυχη τη συνείδησή τους.
Τώρα γιατί θέλεις να το πάρω πίσω? Λέγοντας μου, ότι παραδέχεσαι, ότι αυτή η δικαιολογία της piggy αρκεί για να σε πείσει, ιδιαίτερα σε ένα παιχνίδι, που ο δολοφόνος πρέπει να κάνει τα πάντα για να βγάλει τις υποψίες από πάνω του....τι να πω.... με βάζεις εσύ σε υποψίες και με αφήνει έκπληκτο, δεν περίμενα, να πέσεις σε μια τόσο εύκολη παγίδα.

Ειλικρινά θα έπαιρνα όρκο ότι είσαι εσύ ο άλλος δολοφόνος, αν δεν είχε βγει ο freeman.

Μα ΣΑΦΩΣ και η Piggy είναι ο άλλος δολοφόνος. Είναι φως φανάρι, οι δικαιολογίες που λέει, δείχνουν, πως χρησιμοποιεί την γυναικεία της πονηριά, για να μας παραπλανήσει, ότι και καλά δεν έχει καταλάβει τίποτα!
Στο προηγούμενο παιχνίδι όμως καταλάβαινε....ή έστω προσπαθούσε, ενώ σε αυτό δεν την ενδιαφέρει να καταλάβει, γιατί έτσι και αλλιώς ξέρει τον ρόλο της και δεν χρειάζεται να ψάχνει για το ποιος είναι ποιος!!!
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-07, 00:32   #25 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

καλα τα λέει
μπέρδεμα η ιστορία
αλλα΄συνεχίζω να υποστηρίζω την άποψή μου..δε ξέρω γιατί
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-07, 00:48   #26 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Γιατί είσαι ξεροκέφαλος
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-07, 01:45   #27 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Μα φυσικά υποπτεύομαι και τους άλλους τρεις σας αλλά πώς να κατηγορήσω τώρα κάποιον άλλο αφού είμαι πολύ πιο σίγουρος για την ενοχή της Ροζάννας και περισσεύει ένας μόνο δολοφόνος? Άλλωστε αν θυμάμαι καλά ο μόνος που έδειξε ξεκάθαρα δύο ύποπτους μεταξύ των οποίων τον εγκληματία freeman ήταν ο αδικοχαμένος Nidis_ άρα εκείνος μόνο μπορούσε να είναι ο ρουφιάνος. Δέστε πόσες φορές μας προειδοποίησε για τη Ροζάννα! Τουλάχιστον 5 Nidi_λώσεις στυλ "Λοιπόν εγώ συνεχίζω να πιστεύω πως η Ροζάννα είναι δολοφόνος..." είδα. Πώς να αγνοήσω τέτοια απελπισμένη φωνή που τώρα πια έρχεται πέρα από τον τάφο?

Επί της διαδικασίας: τι γίνεται αν ισοψηφίσουν δυο?
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-07, 14:47   #28 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

Τελικά έχω μια μικρή υποψία ότι άλλος ήταν τελικά ο καταδότης και όχι ο nidakos
Πρέπει να κάτσω να το ψάξω καλύτερα γιατί ο άνθρωπος μπορεί να προσπαθεί να μας βοηθήσει κι εμείς κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου.

Ροζαννούλα εσύ γιατί δεν μας λες ποιόν θεωρείς ύποπτο? ΥΠΟΠΤOΝ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Piggy : 03-02-07 στις 00:54.
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-07, 19:17   #29 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

Esy piggy min milas, arketa exeis lerwmeni tin fwlia sou.

Theie pali me mperdeyeis kai ayto exei san synepeia, na "magnitizeis" kai tin psifo mou. Mou ypostirizeis oti nidis itan o roufianos, epeidh edwse mono dyo atoma.

Kai erwtw, les na einai toso xazos o nidis, kai na ithele na fanerwsei apo tin arxi poioi einai oi dolofonoi, idiaitera vevaia, apo tin stigmi pou o roufianos, den apokalyptetai, otan pethanei?

Den nomizw!!!

O nidis efere to paixnidi sto forum, pragma pou shmainei, oti an kai den tou to mathane na to paizei swsta , toulaxiston estw kai se aythn thn "lathos" ekdosi, kserei na to paizei arketa kala!

Kai epeidh kai egw exw kapoia empeiria sto game....tin swsti vevaia ... an imouna roufianos, se kamia periptwsh, den tha edina, oute tha enantionomouna kai me tous dyo dolofonous, taytoxrona, oute kan se dyo synexomenous gyrous, gia na mhn me katalavoyne kai me fane nyxta! Afou tha eprepe na parameinw mesa sto paixnidi, gia na voithisw ta thymata, na vroun tous alithinous dolofonous.

Opote kai o nidis, den nomizw na eprate antitheta, giati prwton ayto den eggeite stin ideologia tou paixnidiou, to toso eykolo kseskepasma, deyteron... giati den einai toso xazos, oso fainetai kai triton giati einai empeiros paixtis opote den prokeite na epefte se tetoio sfalma.

Esy eksakoloutheis na mou prospatheis na vreis sigouro "thyma" stirizomenos stin pithani gnwmi twn allwn kai malista ypostirizontas tin,

Παράθεση:
Άρα υποψιάζομαι ότι ο Nidis_ ήταν ο ρουφιάνος (όπως έγραψε και η Piggy, "ο nidis προσπαθεί να μας βοηθήσει γιατί έχει δώσει μόνο δύο άτομα μέχρι τώρα"), .........
etsi wste akousia, na thn pareis me to meros sou, gia na exeis sigourous psifous!!!


Theie den mas ta les katholou kala kai eilikrina, exw arxisei kai kleinw pio polu pros ta esena, para stin piggy, to "paizei", na ta exei xamena!
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-02-07, 01:06   #30 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

Ένσταση που πήγε η ελευθερία του λόγου?
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.