KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Ο κακός ο μύλος όλα τα αλέθει

Ο κακός ο μύλος όλα τα αλέθει Τα περί ανέμων...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 01-04-07, 16:56   #1 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Angry ΠΑΡΑΠΟΝΑ

Αγαπητοί συμφορουμίτες μετά από πολύωρη συζήτηση με την Ροζαννα κατέληξα ότι θέλω να αποχωρίσω από τα Kakapaidia.gr αν και είναι ένα forum το οποίο αγάπησα πάρα πολύ (καθότι το καλοκαίρι απέκτησα γραμμή νετ και είναι το πρώτο που γνώρισα από τον αδερφό μου) πιστεύω ότι δεν έχει δοθεί η κατάλληλη προσοχή από πολλά άτομα εδώ μέσα και για αυτό το λόγο δεν μπορεί να προσελκύσει ούτε να κρατήσει τα νέα και παλιά μέλη του.
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 17:19   #2 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Και δεν είσαι η μόνη, πιγκούλα, που χει τα παράπονα...Έχει περάσει κι απ το μυαλό μου η ίδια σκέψη κ μεταξύ μας, δε νομίζω ότι θα στεναχωρηθεί κ κανείς, αν συμβεί κάτι τέτοιο.
Έχω την εντύπωση ότι η παρουσία μας εδώ έιναι μάλλον αδιάφορη, αυτό φαίνεται κ απ το γεγονός ότι δεν υπάρχουν κατηγορίες σχετικές με γυναίκες. Αλλά βέβαια...εμείς, ως άτομα, δεν προκαλούμε τον ενθουσιασμό που προκαλούν άλλα γυναικεία μέλη με την έλευσή τους...Κ πώς να προκαλούμε ενθουσιασμό όταν είμαστε χαμηλής νοημοσύνης, όπως μαρτυρούν οι συνεχείς υπαινιγμοί κάποιων μελών εδω μέσα??(Ακόμα θυμάμαι το μυροβόλο να εύχεται "χρόνια πολλά στο χαζό του φόρουμ" τα χριστούγεννα!)
Καλός ο χαβαλές...καλά κ τα αστεία, αλλά όλα έχουν τα όριά τους. Μερικά αστεία, αν είναι αστεία..., είναι το λιγότερο χοντροκομμένα, ειδικά όταν αφορούν θέματα που πονάνε τον άλλο...
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 17:47   #3 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Αυτό πάλι τί είναι?

Πιγκούλα συγνώμη κιόλας αλλά δεν καταλαβαίνω τί προσοχή ακριβώς ζητάς και τί ακριβώς εννοείς... Ισα - ίσα, εγώ που είχα να μπω κι αρκετό καιρό στο φόρουμ, διαπίστωσα ότι σε έχουν καλοδεχτεί και έχεις μπει στην παρέα.

Οσον αφορά εσένα Χριστινάκι, στο είπα και στο ξαναλέω! Οταν κάνεις πλάκα, να είσαι έτοιμη να δεχτείς και την πλάκα που θα σου κάνουν!!! Αν δεν μπορείς να δεχτείς την πλάκα, τότε να μην κάνεις ούτε εσύ! Και στην τελική, όλοι μπαίνουν εδώ για να περάσουν λίγα λεπτά (μπορεί και ώρες) ευχάριστα και κανείς δεν μπαίνει ή μένει με το ζόρι...
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 17:52   #4 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Μίρνα, συμφωνώ αλλά δε νομίζω ότι εγώ έκανα ποτέ πλάκα που να θίγει ή να πληγώνει τον άλλο! Ίσως το γεγονός ότι έχεις να μπεις καιρό, να μη σε βοηθάει να μας καταλάβεις.Καλύτερα να εκφράζεις άποψη, όταν έχεις γνώση των πραγμάτων...όποιος είναι έξω απ το χορό.........
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 18:13   #5 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Το ότι δεν απαντάω σε τόπικ, δεν σημαίνει ότι δεν βλέπω ή ότι δεν μπαίνω στο φόρουμ.

Είτε μπαίνω λοιπόν συχνά είτε όχι στο φόρουμ, τίποτα και κανένας δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα να λέω ελεύθερα την άποψή μου, όποτε εγώ νομίζω ότι θέλω να την πω και με όποιον τρόπο διαλέξω να την πω, ειδικά για άτομα που γνωρίζω και έχουμε μοιραστεί αρκετά πράγματα ... Μου φαίνεται ότι κάποιοι παραείναι εγωκεντρικοί και αναζητούν "προσοχή"... Καλύτερα λοιπόν, αυτήν την "προσοχή" να την αναζητήσουν στον έξω, αληθινό κόσμο και να βγάλουν εκεί την εγωπάθειά τους και όχι μέσα σε μια κοινότητα που σκοπό έχει την διασκέδαση και μόνο...
__________________
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 18:13   #6 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

Δεν έχω παράπονο από αυτή την άποψη τα παιδιά με δέχτηκαν πάρα πολύ καλά αλλά δεν είναι μόνο αυτό σε ένα forum. Κάθομαι φτιάχνω post και με πειράζει που δεν συμμετέχουν π.χ ο αδερφός μου όταν θυμηθεί θα μπει, του είπα πριν πόση ώρα να μπει να δει κάτι (αυτό το post) και με έγραψε(βέβαια δεν ξέρει περί τίνος πρόκειται.) από την άλλη συμφωνώ και με την Ροζαννα καλύτερα να εκφράζεις άποψη, όταν έχεις γνώση των πραγμάτων
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 18:27   #7 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Μίρνα, άραξε! Κανείς δε σου απαγόρεψε να πεις οτιδήποτε, όμως μπαίνοντας μια φορά το μήνα δεν μπορείς να χεις σαφή εικόνα του τι συμβαίνει!
Αν έκανες κ εσύ τόπικ, έχοντας όλη την καλή διάθεση να συμμετέχεις, οπωσδήποτε θα σε ενοχλούσε να μην υπάρχει ανταπόκριση απ τους άλλους, δεν είναι θέμα εγωπάθειας!!!
Όπως αν σε αποκαλούσαν "νυμφομανή"----> candy lover, κ σ ενοχλούσε πάλι δε θα ήταν θέμα εγωπάθειας το να υπερασπιστείς τον εαυτό σου..
'Η το να σε λένε "δημόσιο κίνδυνο", όταν έχεις το άγχος για τις εξετάσεις οδήγησης, κ να σε ενοχλεί!
Δε βλάπτει να αναλογιζόμαστε κ λίγο τη θέση του άλλου, δε νομίζεις????????!
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 18:28   #8 Αρχή
Mirna
Η όμορφη
 
Το avatar του χρήστη Mirna
 
Εγγραφή: 22-07-2006
Περιοχή: Χαλκίδα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 638
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mirna
Προεπιλογή

Piggy δεν σε ξέρω και δεν με ξέρεις σωστά? Οπότε σε παρακαλώ, σταμάτα κι εσύ αυτήν την πιπίλα με την "άποψη" διότι είμαι πολύ πιο παλιό μέλος από σένα και αυτό σημαίνει ότι ξέρω κάποια πραγματάκια περισσότερα από ότι εσύ. Οσο για το ότι κάνεις κάποια τόπικ και δεν συμμετέχει κανείς, δεν νομίζω να είσαι ο μόνος χρήστης που γίνεται αυτό! Με την λογική αυτή, και εγώ θα πρέπει να κάνω παράπονα για τόπικς που δεν γίνονται, όπως πχ δεν είδα πουθενά τόπικ για τα δικά μου γενέθλια.

Και κάνω έντιτ γιατί τώρα είδα και την απάντηση της Ροζάννας.
Σαφή εικόνα δεν μπορεί να έχει ο οποισδήποτε, όταν συζητιούνται πράγματα σε chat και msn. Οτι γίνεται μέσα στο φόρουμ νομίζω ότι μπορεί να το δει ο οποιοσδήποτε και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. Και στο ξαναλέω! Μην κάνεις πλάκα αν δεν μπορείς να δεχτείς πλάκα! Επειδή για το νυμφομανής αναφέρεσαι στον soraver, νομίζω ότι κι εσύ πολλές φορές του έχεις κάνει πλάκα!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mirna : 01-04-07 στις 18:33.
Ο χρήστης Mirna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 18:29   #9 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Ελάτε ελάτε! Το πήρα χαμπάρι!!!

ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! xexexe
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-07, 18:32   #10 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

loipon egw logo tis imeras...den tha apanthsw se ayto to topic simera, alla apo ayrio, tha ekfrasw tin apopsi mou, mias kai ayrio an synexistei, tha shmainei, pws einai pragmati sovaro kai oxi apla gia to "kalo mina".

Pros to parwn eyxomai se olous kalo mina.....kai ta leme stin poreia!
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.