KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Το στέκι των χούλιγκανς

Το στέκι των χούλιγκανς Μισό να φωνάξω τα MAT

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 22-08-08, 16:20   #1 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή «Γήπεδο μέχρι τον Μάη και μετά μπορώ να φύγω ανακουφισμένος» είπε ο Νικολαΐδης

Εως τον Μάιο, το τέλος δηλαδή της φετινής αγωνιστικής περιόδου, θα παραμείνει στην πρεδρία της ΑΕΚ ο Ντέμης Νικολαΐδης, όπως είπε σε έκτακτη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε, μετά τη δημοσιοποίηση της προθεσής του να αποχωρήσει. Ωστόσο τόνισε ότι δεν θα άφηνε την ΑΕΚ νωρίτερα από το 2009, ενώ ξεκαθάρισε ότι η «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ δεν πωλείται.

Η τοποθέτηση του Ντέμη Νικολαΐδη:

«Έκανα γνωστό στους μετόχους ότι δεν θέλω να συνεχίσω μετά τον Μάιο και θα δούμε τί θα κάνουμε. Οι στόχοι που είχαμε βάλει και θυμάμαι γιατί τους είχα γράψει σε ένα χαρτί στην Ισπανία ήταν: να εξυγιάνουμε την ομάδα, πράγμα που το καταφέραμε, δεύτερος στόχος το προπονητικό κέντρο που το καταφέραμε (έχει εξαγοραστεί χώρος), και τρίτος στόχος το γήπεδο, ο πιο δύσκολος.

Από τις αρχές του καλοκαιρού είχα βεβαιότητα για το προπονητικό. Πίστευα και πιστεύω ότι θα προχωρήσει μέσα στη σεζόν το θέμα του γηπέδου. Υπάρχει καλή συνεργασία με την Πολιτεία. Μέχρι το Μάη θα έχουμε τελειώσει.

Οπότε τελειώνοντας με αυτά τα πράγματα, είπα πως ήθελα μετά τον Μάη να αποχωρήσω. Δεν πιστεύω πως έκανα κακό στην ΑΕΚ αυτά τα 4 χρόνια. Αν τελειώσει και με το γήπεδο θα φύγω ανακουφισμένος. Δεν σκέφτομαι να παραιτηθώ τώρα.

Από την αρχή έλεγα ότι στόχος ήταν τα 30.000 διαρκείας αλλά δεν τον πέτυχα, και μπήκαμε στην 5η σεζόν μου. Ποτέ δεν κάνει λάθος ο κόσμος. Δεν αξίζει να γράφετε κάποια πράγματα για αυτούς τους μετόχους. Είμαι πολύ τυχερός που έχω δίπλα μου τέτοιους καλούς, έντιμους ανθρώπους που ενδιαφέρονται για το ποδόσφαιρο.

Το προπονητικό δεν θα τελείωνε ποτέ αν δεν υπήρχε ο κύριος Νοτιάς. Αποφασίσαμε όλοι μαζί και ο ίδιος να δώσουμε χρήματα εκεί και όχι για ποδοσφαιριστές, γιατί είναι πιο σημαντικό.

Αν είχα πείσει τον κόσμο να είναι πιο ενεργός θα ήταν πιο δύσκολο για μένα να αποχωρήσω. Έχω πολλά να σας πω αλλά θα μου κάνετε ερωτήσεις, οπότε θα σας καλύψω μέσω απαντήσεων».

http://www.in.gr/sports/article.asp?...ntityID=930704
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-08-08, 16:21   #2 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

Λυπημένος δήλωσε ο Κανελλόπουλος για την απόφαση Νικολαΐδη


O Tάκης Κανελλόπουλος, αντιπρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ, αφού δήλωσε λυπημένος για την απόφσδη του Ντέμη Νικολαΐδη να αποχωρήσει τον Μάιο, άφησε ένα παράθυρο για την παραμονή του νυην προέδρου της «Ένωσης», έστω και μέσα από κάποιο άλλο πόστο.

«Με λυπεί η απόφασή του Ντέμη Νικολαϊδή, αλλά τον καταλαβαίνω και θα μείνει για πάντα πολυ αγαπητός φίλος, και θα είμαι δίπλα του. Είναι μια από τις κορυφαίες προσωπικότητες που πέρασαν ποτέ από την ΑΕΚ και δεν είναι δυνατόν να πάψει να σχετίζεται με αυτή.

Να ξεκαθαρίσουμε πως η ΑΕΚ έχει διοίκηση που θα μείνει αναλοίωτη μέχρι το Μαϊο. Έχουμε χρέος να συνεχίσουμε το έργο που ξεκινήσαμε και να πορευτούμε με βαση τα οράματα που έχουμε ως ΑΕΚτσήδες. Μια ΑΕΚ με ήθος και αξιοπρέπεια, μια ΑΕΚ που θα παλεύει να κάνει το ελληνικό ποδόσφαιρο να μοιάζει περισσότερο ευρωπαϊκό.

Θέλω να τονίσω ότι όλοι εμείς που ξεκινήσαμε το 2004 δεν το κάναμε για να γίνουμε πλούσιοι ούτε να διεκδικήσουμε αξιώματα. Το κάναμε για να βγάλουμε την ΑΕΚ από την κατάντια στην οποία είχε έρθει. Δεν μπορούμε να επιτρέψουμε να γυρίσει η ΑΕΚ στο βούρκο του παρελθόντος.

Είναι ώρα συσπείρωσης. Καλλιεργείται ένα κλίμα διχόνοιας στην ΑΕΚ που θυμίζει άλλες εποχές. Εποχές που προσβάλουν όλους και μας έκαναν περίγελο στους οπαδούς όλων των άλλων ομάδων. Χρειαζόμαστε τη βοήθεια όλων των φιλάθλων για να μην επιστρέψουμε σε αυτές τις λυπηρές εποχές.

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς ο Ντέμης Νικολαϊδης θα αποχωρήσει το Μάιο από τη προεδρία και εμείς πρέπει να δουλέψουμε για να αναπληρώσουμε το κενό. Άλλο μέτοχος, άλλο διοίκηση άλλο αξιώματα. Όλα αυτά θα τα δούμε στην πορεία».

http://www.in.gr/sports/article.asp?...3&lngDtrID=246
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.