KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κυτίο παραπόνων και βελτιώσεων

Κυτίο παραπόνων και βελτιώσεων στου κουφού την πόρτα...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 10-10-06, 13:23   #1 Αρχή
c.l.sad
Περαστικός
 
Το avatar του χρήστη c.l.sad
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: Neverland
Ηλικία: 51
Μηνύματα: 161
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην c.l.sad
Προεπιλογή Windows Desktop Background

Δουλεύω στα Vista τώρα. Βελτιώσανε και αλλάξανε τόσα πράγματα, αλλά ...

είναι δυνατόν να έχουν τέτοιες εικόνες για φόντο; Λιβάδια, βουνά, φύση, θάλασσα και φοίνικες; Δεν μάθανε τόσα χρόνια ότι αυτές οι εικόνες βλάπτουν σοβαρά την υγεία των εργαζομένων και προκαλούν την αντιπαραγωγικότητα; Είναι δυνατόν τόσα χρόνια να μην έμαθαν ότι όταν εγώ κάθομαι στην πόλη, σε ένα γραφείο, έχοντας χιλιάδες σελίδες να γράψω και να διορθώσω, κουρασμένος από το ξενύχτι (γιατί είχα δουλειά στον υπολογιστή!!!) να έχουν τέτοιες εικόνες;;; Βάλε μια εικόνα από τους εργαζόμενους στην Microsoft, εργάτες σε ορυχεία, παιδάκια που πεινάνε, διαμελισμένα πτώματα ... να μου δίνεις το κίνητρο να έχω ανοιχτό το Word σε Full screen για να δουλεύω και να αισθάνομαι ότι η δική μου θέση είναι καλύτερη.
Με την θάλασσα και το φοινικόδεντρο το μυαλό μου ταξιδεύει. Θέλω να βρεθώ εκεί. Σχεδόν νιώθω το αεράκι στο ηλιοκαμμένο πρόσωπό μου. Και απλώς ένα μικροσκοπικό ρολόι μου επενθυμίζει τον χρόνο που μου απομένει για να παραδώσω την δουλειά.

Ξέρω ... θα μου πείτε γιατί δεν κατεβάζω μόνος μου αυτές τις εικόνες; Γιατί κύριοι και κυρίες, δεν είμαι μαζοχιστής. Εργαζόμενος είμαι (εν ώρα εργασίας) Θέλω να παίζω με τις επιλογές που μου δίνουν και όχι να μπαίνω στα διλλήματα της αναζήτησης και εύρεσης. Αν ήταν θα το έκανα καθημερινά. Όπως ο κόσμος που ασχολείται με τα ringtone και τα logos του κινητού τους. Εγώ θέλω δύο επιλογές να επιλέξω την μία (και αυτή με το 50-50 ή την βοήθεια του κοινού). Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να πάρω πρωτοβουλίες για ένα τόσο απλό θέμα!
__________________
Here Lies Uncle Deadly, Phantom of The Muppet Show.
In life he enjoyed lurking about the theatre.

Ilias Florakis@My Space
Project KALHMERA
Photos

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη c.l.sad : 10-10-06 στις 13:26.
Ο χρήστης c.l.sad δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-10-06, 13:30   #2 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

kala, ki esu vista ebales
egw exw ena mple fonto edw, k ena gkri spiti

bebaia olo to desktop gemise pali akura arxeiakia alla den exei shmasia, otan gemisei 8a to adeiasw pali
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-10-06, 13:34   #3 Αρχή
pvar
Gourouni
 
Το avatar του χρήστη pvar
 
Εγγραφή: 01-09-2006
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

"...Βάλε μια εικόνα από τους εργαζόμενους στην Microsoft, εργάτες σε ορυχεία, παιδάκια που πεινάνε, διαμελισμένα πτώματα ... να μου δίνεις το κίνητρο να έχω ανοιχτό το Word σε Full screen για να δουλεύω και να αισθάνομαι ότι η δική μου θέση είναι καλύτερη..."

Αυτή φίλε μου, είναι μία διάσταση του θέματος που είμαι σίγουρος ότι έχουν σκεφτεί και μελετήσει! Μάλιστα, αν μία τέτοια εικόνα είχε την επίδραση που φαντάζεσαι, να είσαι σίγουρος ότι από το post του bios θα την έβλεπες! Στη δουλειά, στο χώρο και στο χρόνο της εκμετάλευσης, πρέπει να νιώθεις "αρχηγός". Σκλάβος πρέπει να νιώθεις όταν σχολάς. Τότε γίνεσαι επικίνδυνος γι'άυτούς... Ακριβώς γι'αυτό, ο ελεύθερος χρόνος σου είναι ελάχιστος, ενώ ο
τηλεοπτικός χρόνος γεμάτος με τις εικόνες που περιέγραφες νωρίτερα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pvar : 10-10-06 στις 13:37.
Ο χρήστης pvar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-10-06, 14:00   #4 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

vista? ή σβήστα?

τι να πω...θα σου πρότεινα αυτό που μόλις είπες και δεν θα έκανες! Για ένα κλικ παραπάνω και εσύ?
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.