KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 27-08-07, 18:36   #531 Αρχή
Nidis_
Hakuna Matata
 
Το avatar του χρήστη Nidis_
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Salllloniki
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.290
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Nidis_ Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Nidis_ Send a message via Skype™ to Nidis_
Προεπιλογή

pou eksafanistika ego???

toulaxiston elpizo na exete ola ta meli mou mazi.mporei na mporeso na me synarmologiso!!
__________________
Ο χρήστης Nidis_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-08-07, 10:09   #532 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

καλα ανατριχιασα λεμε ε. Πιγκυ αγαπη μου προσεχε , θα σου ξεριζωσει καμια καρωτιδα κανα βραδυ ετσι για το λολ αυτος , θα σου σπασει τα ματια ....δε στεκει καλα
Να σου πω ? θα με βγαλεις τρελη στο τελος? και κει που ενιωθα σαν ηρωίδα , που εσωσα την καημενη τη Σερχανουλα που θα την ετρωγαν τα μαλακίδια τα κορακόπαιδα ...ξαφνικα της μπίγω σανιδια και καρφια στα ματια ?, μη χειροτερα χριστιανέ μου ...στο επομενο επεισοδιο τι 8α κανω ? θα πεινασω και θα παω να της πιω τα μυαλα??
Ερε τρεμετε !!!
Γουσταρω στο τελος να γραψεις πως βρηκανε τα παιδια μια τηλεοραση και ξεκινουσε ενα νεο παιχνιδι το surviver (5),τοσο αδύστακτη που εχω γινει , μετα το silent hil θα δηλωνα συμετοχη εκει και θα τσέπωνα ουυυυλα τα λεφτα !
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-08-07, 12:09   #533 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Piggy Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ αρχίζω και τον φοβάμαι για να γράψει κάτι τέτοιο είναι θεόμουρλος HEEEEEEEEEEELPPP
Τον έχεις και μέσα στο σπίτι εσύ! Το βράδυ τα κλείνεις τα φώτα?
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-08-07, 12:29   #534 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

se battle royal e3elisetai pantws
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-08-07, 11:48   #535 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

αντε εγω εχω αγωνια , τι θα γινει μετα
θα πιω κανα μυαλο ή μπα? Τωρα που το σκεφτομαι με τοσο μαλλι στο κεφαλι της η Σερχανουλα θα με δυσκολεψει πολυ και σιχενομαι τις τριχες στο φαι
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-08-07, 11:50   #536 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

χαχαχαχχαχαχα αλλα με τοσο κρεας που θα φαω , θα χρειαστω και πολυ οδοντονημα χαχαχαχαχχαχαχα
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-09-07, 01:07   #537 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Η Πίγκυ ψάχνει σχολαστικά το σπίτι του Μέντορα. Οποιαδήπωτε ένδειξη θα ήταν χρήσιμη. Ήθελε οπωσδήποτε να τον βρει. Ήταν ίσως ο μόνος που θα μπορεούμε να την βοηθήσει να βγεί απο το αδιέξοδό της. Το χωριό αφιλόξενο. Ο Νίκρεντ και η Ροζάννα, απλοί κάτοικοι του τόπου, χωρίς να μπορούν να βοηθήσουν. Ένιωθε εγκλωβισμένη.
Το σπίτι σχεδόν άνω κάτω. Η Πίγκυ αποφασισμένη να μήν σταματήσει. Όλα τα δωμάτια θα τα βεβηλώσει. Βλέπει μιά σκάλα που οδηγεί στο κελάρι. Αποφασίζει να την κατέβει. Προσπαθεί να ανοίξει την πόρτα του κελαριού. Μαγκωμένη. Σκοτεινά. Χτυπάει με δύναμη, ρίχνει το βάρος του σώματός της επάνω στην πόρτα. Δύο, τρεις, τέσσερις φορές και τα καταφέρνει. Μιά έντονη μυρωδιά μούχλας και υγρασίας φτάνει στο πρόσωπό της. Τολμά να κάνει ένα βήμα προς το εσωτερικό του σκοτεινού δωματίου. Μια αίσθηση, ένα dejavu την ακινητοποιεί. ένας δροσερός αέρας αγκαλιάζει το σώμα της. Ανατριχιάζει. Νιώθει ακριβώς όπως ένιωσε τοτε, στο δωμάτιο με τις σαρκοφάγους στο παλιό ταχυδρομείο. Δέν είναι ο ίδιος χώρος αλλα αυτή η αίσθηση πάρα πολύ γνώριμη απο τότε. Τα μάτια της καρφωμένα στο σκοτάδι. Δέν χρειάζεται να δεί δεξιά της τα δύο κόκκινα μάτια να την παρατηρούν. Απλά τα ένιωθε. Ένιωθε αυτά τα μάτια να την παρατηρούν. Δέν θα έβλεπε, αλλα ήξερε οτι ήταν εκεί. Ένα βήμα μπροστά και θα κινδύνευε η ζωή της. Ένα βήμα πίσω και δέν θα μάθαινε ποτέ την αλήθεια, το τί συμβαίνει στο silent hill.

Μέντορας: Γύρνα πίσω. Έλα έξω.

Η Πίγκυ άκούει τον Μέντορα. Γυρίζει αργά προς την πόρτα και βγαίνει. Βλέπει την μορφή του. Κλείνει την πόρτα και ανεβαίνει τις σκάλες.

Μέντορας:
Σου αρέσει να πέφτεις επάνω στον Κένταυρο έτσι;

Στέκεται μπροστά στον Μέντορα.
Πίγκυ: Ο Κένταυρος είναι το τέρας με τα κόκκινα μάτια έτσι; Το ένιωσα. Το ένιωσα εκεί κάτω. Τί είναι ο κένταυρος; Ποιός είσαι εσύ; Γιατί είναι εκεί κάτω, εδώ στο σπίτι σου;
Μέντορας: Σημαντικές οι ερωτήσεις σου...
Πίγκυ: Ξέρεις να μου απαντήσεις; Φυσικά και γνωρίζεις...
Μέντορας: Είναι αλήθεια. Γνωρίζω. Αλλα αυτό είναι το τίμημα του να είμαι εδώ. Ή άς πούμε... περίπου αυτό είναι το τίμημα του να είμαι εδώ.
Πίγκυ: Επειδή γνωρίζεις, είσαι εγκλοβισμένος; Αυτό μου λές αυτή την στιγμή;
Μέντορας: Κάπως έτσι. Ναί.
Πίγκυ:...
Μέντορας: Και θές να μάθεις κι εσύ... σωστά;
Πίγκυ:...
Μέντορας: Θέλεις να μάθεις την αλήθεια; Το τί συμβαίνει; Το πού βρίσκεσαι:
Πίγκυ: Ναι.
Μέντορας: Ακόμα και άν το τίμημα είναι το ίδιο; Το να μείνεις... αιώνια εδώ;
Πίγκυ: Σκοτώθηκε ο Φρίμαν, έχασα τους φίλους μου. Τον Σόραβερ, τον Νίδι, Τα κορίτσια... είμαι μόνη μου εγκλωβισμένη σε αυτό το χωριό. Ούτως η άλλος είμαι εγκλωβισμένη. Τουλάχιστον θέλω να ξέρω την αλήθεια!
Μέντορας: Θα σου πώ. Θα σου πώ το τί συμβαίνει για έναν λόγο. Έχεις ένα χάρισμα. Μπορείς να δεχτείς την αλήθεια. Μπορείς να την πιστέψεις. Απο την αρχή ένιωθες αυτόν τον τόπο. Απο την αρχή ένιωσες τον κένταυρο να σας παρατηρεί... Άς κάνουμε μιά συμφωνία λοιπόν. Θα μάθεις τί συμβαίνει, το ποιός είμαι... αλλα όταν μάθεις την αλήθεια, δέν θα μπορείς να φύγεις ποτέ απο εδώ. Το χωριό θα είναι και η φυλακή σου...
Πίγκυ: Δέχομαι.


Η Ματίνα περπατάει κουρασμένη στα δύσβατα σοκάκια του λόφου.

Ματίνα: Είμαι σίγουρη οτι είχα περάσει απο εδώ με την Σερχανούλα. Αλλα τώρα νιώθω σάν να κάνω συνέχεια κύκλους! Έχω χαθεί! Νιώθω σάν να είμαι εγκλωβισμένη σε έναν τεράστιο λαβύρινθο!

Φωνή: ΨΙΤ!
Ματίνα: ώπα; Τί είναι αυτό;
Φωνή: Ψίτ! Εδώ! Εδώ στον θάμνο! Έλα!

Η Ματίνα σκιάζεται. Κοιτάει αριστερά της, σε εναν θάμνο που ακουγονταν μιά φωνή να την καλεί.
Φωνή: Έλα έλα μήν φοβάσαι! Εγω είμαι!

Δέν μπορεί να καταλάβει τί σόι φωνή είναι αυτή. Θα το ρισκάρει. Μιά βοήθεια την χρειάζεται. Πήγαίνει προς τον θάμνο. Κοιτάει απο πίσω και βλέπει τον Νίδι πληγωμένο και πεσμένο στο έδαφος.

Ματίνα: ΝΙΔΙ! Εσύ εδώ! Πώς είναι δυνατόν να είσαι ζωντανός!
Νίδις: Είμαι ζωντανός αλλα δέν ξέρω για πόσο ακόμα! Βοήθησέ με! Βγάλε με απο εδώ! Με κυνηγάει!
Ματίνα: Ποιός? Το τερας είναι κάπου εδώ!
Νίδις: Σήκωσέ με! Δέν με κυνηγάει το τέρας, σήκωσέ με γρήγορα!

Η Ματίνα προσπαθεί να σηκώσει τον Νίδι ο οποίος είναι γεμάτος με αίματα. Το αριστερό του χέρι είναι σχεδόν βγαλμένο, σχεδόν κομμένο απο τον ώμο. Έχει ένα υπερβολικά βαθύ τραύμα. Είναι χτυπημένο μέχρι και το κόκκαλο! Καθώς προσπαθεί να τον σηκώσει τραβώντας τον απο το δεξί του χέρι, ο Νίδις βγάζει μιά κραυγή απο τον πόνο.

Σερχανούλα: ΤΟ ΗΞΕΡΑ!
Η Ματίνα σηκώνει το κεφάλι της και βλέπει την Σερχανούλα ματωμένη να κρατάει ένα βαρύ σίδερο με μύτη. Έμοιαζε κομμάτι απο κάγκελο.
Η Ματίνα δέν ξέρει τί να σκεφτεί. Νιώθει οτι θα πανικοβληθεί. Το σώμα της δείχνει ενδείξεις οτι έρχεται ο πανικός, ιδρώτας, τα πόδια της μουδιαζουν, αλλα το μυαλό της κολλημένο στην εικονα της Σερχανούλας κρατώντας αυτό το σίδερο.
Το βλέμμα της άγριο, υπερβολικά θυμωμένο. Ρίχνει ένα ειρωνικό χαμόγελο προς τα παιδιά. Η Ματίνα βλεπει το πρόσωπο της Σερχανούλας. Ιδρωμένο, λερωμένο με χώμα και κόκκινο. Απο παντού τρέχει αίμα. Το χαμόγελο της ίσα που διακρίνεται πίσω απο το αίμα που ρέει απο τα δόντια της.
Ματίνα: Σερχ... γκουχου Σερχανούλα...
Σερχανούλα: Καλά το κατάλαβα. Ήθελες να με ξεκάνεις. Ήθελες να βρείς τον Νίδι, να τον πάρεις και να φύγετε. Αλλα σε πρόλαβα. Δέν έχει να πάει πουθενά. Ούτε αυτός ούτε εσύ ρουφι@ν@!

Με μιά γρήγορη κίνηση η Σερχανούλα εκσφενδονίζει το σίδερο και αυτό καρφώνεται με δύναμη στον λαιμό του Νίδι που είναι πεσμένος στο έδαφος.
Η Ματίνα πετάγεται έντρομη, δίνει ένα σάλτο απο τον θάμνο και αρχίζει να τρέχει. Σκοντάφτει και την ίδια στιγμή σχεδόν νιώθει έναν οξύ πόνο στην γάμπα της. Προσπαθεί να σηκωθεί. τα καταφέρνει για λίγο αλλα δέν μπορεί να ισορροπήσει καλά. Μόλις πατάει το πόδι της κάτω, παραλύει και την τρελαίνει ένας δυνατός πόνος.
Ματίνα: Γ@μήθηκε ο τένοντας γαμώτο!
Μιά ύστατη προσπάθεια να σηκωθεί και νιώθει τον ίδιο πόνο στο άλλο πόδι αυτή την φορά, συνοδεία και με έναν μεταλλικό ήχο.
Σερχανούλα: Δέν έχει να πάς πουθενά! Σου τσάκισα τα πόδια κ@ργιόλ@!
Η Ματίνα δέν δίνει σημασία. Ούτε κάν κοιτάει πίσω της. Θέλει να σηκωθεί να ξεφύγει πάση θυσία! Προσπαθεί να συρθεί με κάθε τρόπο. Να φύγει! Μπήγει τα δάχτυλα των χεριών της στο χώμα για να συρθεί. Με το ένα χέρι παίρνει μιά χούφτα χώμα και το πετάει πίσω της με την ελπίδα να πετύχει το προσωπο της Σερχανούλας, να την τυφλώσει έστω για λίγο προσωρινά. Ένας ακόμα πόνος όμως στον μηρό της. Νιώθει το αίμα της στο έδαφος. Η κοιλιά της κολυμπάει στο ίδιο της το αίμα. Πρέπει να ήταν απο ώρα εκεί στο έδαφος αλλα ήταν ζεστό και δέν το ένιωθε. Εξασθενεί, κρυώνει, ζαλίζεται... παραδίδεται στις αισθήσεις της...
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-09-07, 01:33   #538 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

xose xose Freeman.. fatous olous laxano
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-09-07, 01:42   #539 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

ΣΕ ΦΟΒΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΠΙΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-09-07, 09:15   #540 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο freeman
παραδίδεται στις αισθήσεις της...
lol
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.