KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Το στέκι των χούλιγκανς

Το στέκι των χούλιγκανς Μισό να φωνάξω τα MAT

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 03-07-06, 14:45   #1 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Arrow Ολυμπιακός: Εν αναμονή των εξελίξεων

Το τελευταίο βήμα απομένει όπως όλα δείχνουν για την μετακίνηση του Ζούλιο Σέζαρ από την Τίγκρες στον Ολυμπιακό. Δεν αποκλείεται ακόμη και σήμερα να υπάρχουν εξελίξεις. Κάτι που άλλωστε φαίνεται καθαρά και από τα λεγόμενα του μανάτζερ του παίκτη.

Πιο συγκεκριμένα ο Στίβεν Χόπενγουορθ, δήλωσε στην "Sportday": "Τη Δευτέρα (σ.σ. σήμερα) θα γίνει το τελικό ρανντεβού για να έχουμε κατάληξη στο θέμα. Νομίζω ότι ο Σέζαρ θα πάει στον Ολυμπιακό, αλλά θα πρέπει να περιμένουμε. Υπάρχουν άλλες δύο προτάσεις για τον παίκτη και χρειάζεται υπομονή για κάποιες λεπτομέρειες".

Για το ίδιο θέμα ρωτήθηκε και ο τεχνικός της Τίγκρες Χοσέ Λουίς Τρέχο, ο οποίος όμως είχε εντελώς διαφορετική άποψη:

"Είναι αλήθεια ότι υπάρχουν επαφές του Ολυμπιακού τόσο με τη διοίκηση όσο και με τον παίκτη", είπε αρχικά και συνέχισε: "Από αυτά που ξέρω εγώ ο παίκτης θα μείνει στην Τίγκρες. Μίλησα μαζί του και παρά την αναστάτωσή του από το όλο θέμα, είπε ότι θα συνεχίσει στην ομάδα μας.

Είναι παίκτης που έκανε την προετοιμασία με 'μας και επίσης έχει την ποιότητα που θέλουμε για το κέντρο της άμυνας. Είναι μέσα στα πλάνα μου και έχω πει στη διοίκηση ότι τον χρειάζομαι", κατέληξε ο Τρέχο.

Ο Σέλουκ δεν είναι επίσημος μάνατζέρ μου

Στο μεταξύ ανυπόμονος να παίξει στον Ολυμπιακό εμφανίστηκε ο Μάρκο Νε, τονίζοντας πως τα όσα συνέβησαν τον τελευταίο καιρό με τον Σέλουκ και τον Τουρέ, δεν τον "αγγίζουν".

"Ο Σέλουκ δεν είναι καν επίσημος μάνατζερ μου. Συνεργαστήκαμε για να έρθω στον Ολυμπιακό, αλλά από εκεί και πέρα δεν έχουμε κάποια ιδιαίτερη σχέση. Με τον Γιάγια έχουν άλλη σχέση, μια και γνωρίζονται εδώ και πολλά χρόνια", τόνισε ο Νε.

Από την άλλη πλευρά το σκληρό πρόσωπο του Ολυμπιακού αναμένεται να δει ο Γιάγια Τουρέ σε περίπτωση που δεν έρθει έγκαιρα στην Ελλάδα για να ξεκινήσει προπονήσεις. Αν τελικά δεν επιστρέψει θα τιμωρηθεί με έξι μήνες διακοπή συμβολαίου.

Καστίγιο: "Θέλω να μείνω στον Ολυμπιακό"

Σήμερα έρχεται στην Ελλάδα ο Νέρι Καστίγιο και η συνάντησή του με τη διοίκηση του Πειραιά, προκειμένου οι δύο πλευρές να συζητήσουν για το τι μέλλει γενέσθαι με τον παίκτη, θα γίνει αύριο.

Πάντως τόσο ο Ολυμπιακός όσο και ο 22χρονος παίκτης, είναι πρόθυμοι στο να ανανεωθεί η μεταξύ τους συνεργασία.

Ο Καστίγιο εξάλλου μίλησε στον "Πρωταθλητή" και τόνισε:


"Εγώ θέλω να μείνω στον Ολυμπιακό και το έχω πει πολλές φορές. Αν το θέλει η ομάδα μου, πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Δεν είμαι εγώ αυτός που αποφασίζει. Υπάρχουν ομάδες που ενδιαφέρονται για μένα από το Μεξικό και την Ισπανία, αλλά δεν έχω μιλήσει με καμία, επειδή θέλω πρώτα να μιλήσω με τον Ολυμπιακό. Aν με θέλουν, εγώ θα υπογράψω και θα μείνω. Ο Ολυμπιακός είναι το σπίτι μου.

Αγαπάω την ομάδα, τους συμπαίκτες μου, τον κόσμο. Δεν έχω κανένα παράπονο από τη διοίκηση που έχει βοηθήσει εμένα και την οικογένειά μου από τότε που ήρθαμε στην Ελλάδα. Θέλω να παίξω μπάλα για τον Ολυμπιακό και να πανηγυρίσω κι άλλους τίτλους. Πιστεύω ότι και η ομάδα με θέλει. Αν δεν με θέλουν και μου πουν κάτι τέτοιο, τότε μόνο θα μιλήσω με άλλες ομάδες.

Ο πατέρας μου θα είναι εδώ σήμερα και περιμένουμε να μας καλέσουν από τον Ολυμπιακό για να πάμε να μιλήσουμε. Περιμένω να γίνει αυτό το ραντεβού για να ηρεμήσω και να συγκεντρωθώ απόλυτα στην προετοιμασία της ομάδας για τη νέα χρονιά. Εχω λίγο άγχος, αλλά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι"

Αποφασίζει ο Ζε Ρομπέρτο

Σε ότι αφορά τώρα το θέμα του Ζε Ρομπέρτο, η εβδομάδα που διανύουμε είναι ιδιαίτερα σημαντική, αφού ο Βραζιλιάνος αναμένεται να πάρει την απόφασή του για την ομάδα που θα συνεχίσει την καριέρα του.

Να σημειωθεί ότι για τον παίκτη ενδιαφέρονται οι Τσέλσι και Μίλαν, ενώ τα ρεπορτάζ των Τούρκων τον φέρνουν στην Ελλάδα.

Διακοπές τέλος

Τέλος, σήμερα θα πραγματοποιηθεί η πρώτη συγκέντρωση εν όψει της νέας σεζόν για τους πρωταθλητές Ελλάδας στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη.

Εκτός των μουντιαλικών απόντες θα είναι οι Ριβάλντο και Νε. Ο πρώτος λόγω κάποιων προβλημάτων στις ώρες με τις πτήσεις από τη Βραζιλία και ο δεύτερος θα πάρει σήμερα τη βίζα του, οπότε αύριο ή μεθαύριο θα έρθει στην Ελλάδα.

"Kαλύτεροι από πέρυσι"

O προπονητής του Ολυμπιακού Τροντ Σόλιντ επέστρεψε στην Αθήνα το απόγευμα της Κυριακής και παρουσιάστηκε αισιόδοξος για την νέα χρονιά."Θα πάμε καλύτερα από πέρυσι" ανέφερε ο Νορβηγός τεχνικός στους εκπροσώπους του τύπου που τον περίμεναν στο αεροδρόμιο ενώ ήταν ξεκάθαρος όσον αφορά στον Τουρέ λέγοντας:"Τον περιμένουμε στις 10 Ιουλίου όπως και όλους τους παίκτες από το Μουντιάλ. Αν δεν έρθει το πρόβλημα δεν θα είναι δικό μας αλλά δικό του".

sport24
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-06, 23:35   #2 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Καθυστερεί ή ναυαγεί (?) η μεταγραφή του Ζούλιο Σέζαρ στον Ολυμπιακό;
Αντικρουόμενες πληροφορίες για την υπόθεση της μεταγραφής του Ζούλιο Σέζαρ στον Ολυμπιακό ήρθαν την Πέμπτη στη δημοσιότητα.
Από τη μία, η ομάδα του Βραζιλιάνου, η μεξικανική Τίγκρες δηλώνει ότι δεν παραχωρεί τον παίκτη και πως δεν υπάρχει συμφωνία, ενώ από την πλευρά των «ερυθρολεύκων» και του μάνατζερ του 27χρονου αμυντικού βγαίνει προς τα έξω ότι οι διαπραγματεύσεις συνεχίζονται και πως η Τίγκρες προσπαθεί απλά να ανεβάσει την τιμή του παίκτη.

Η απόκτηση κεντρικού αμυντικού, που θα πλαισιώσει τον Αμπντεσλάμ Ουαντού, αποτέλεσε άλλωστε το βασικό θέμα της συνάντησης που είχαν την Πέμπτη ο πρόεδρος της ΠΑΕ Σωκράτης Κόκκαλης και ο Νορβηγός τεχνικός Τροντ Σόλιντ.
Στη συνάντηση αυτή συμφωνήθηκε ότι θα γίνουν οι κατάλληλες κινήσεις για να ολοκληρωθεί η μεταγραφή κεντρικού αμυντικού και ότι σύντομα θα έχει τελειώσει η απόκτησή του, είτε αυτός θα είναι ο Βραζιλιάνος είτε κάποιος άλλος.

Όπως και να έχει, ο Ολυμπιακός συνεχίζει να παλεύει για τη μεταγραφή του Ζούλιο Σέζαρ και η αίσθηση που βγαίνει είναι ότι μέσα στις επόμενες ημέρες θα υπάρξει οριστική συμφωνία ανάμεσα στις δύο πλευρές και η μεταγραφή του θα έχει αίσιο τέλος.

Στα αγωνιστικά, ο Μπαμπανγκίντα ακολούθησε θεραπεία και ατομική προπόνηση, ενώ ο Καψής, του οποίου η κατάσταση έχει παρουσιάσει σημαντική βελτίωση, ακολούθησε εντατικό πρόγραμμα αποθεραπείας.

Εν τω μεταξύ, μπορεί ο Αγγελος Μπασινάς να μην φόρεσε τελικά τη φανέλα του Ολυμπιακού, ωστόσο ο διεθνής μέσος θα βρεθεί σε ένα μήνα στο γήπεδο «Καραϊσκάκη» ως αντίπαλος.
Την Πέμπτη ανακοινώθηκε από τους «ερυθρόλευκους» η διεξαγωγή τουρνουά στο φαληρικό γήπεδο για τις 9 και 10 Αυγούστου, με τη συμμετοχή του Ολυμπιακού, της Μαγιόρκα και του Αιγάλεω.

Το πλήρες πρόγραμμα των φιλικών του Ολυμπιακού έχει ως εξής:

15/07/06 (18:00) Αντερλεχτ (Βέλγιο) Σρούνζ Στάντιον
19/07/06 (18:30) Γιάμπλονετς (Τσεχία) Σβατς
23/07/06 (18:00) Βέρντερ Βρέμης (Γερμανία) Σρούνζ Στάντιον
25/07/06 (18:30) Αρμίνια Μπίλεφελντ (Γερμανία) Γκάρμις Παρτενκίρχεν
28/07/06 (18:30) Μπλάκμπερν (Αγγλία) Βολφρατσάουζεν
30/07/06 (18:30) Στουτγκάρδη (Γερμανία) Λάνγκφιλντ
03/08/06 Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ισπανία) Γήπεδο Καραϊσκάκη
09/08/06 Τουρνουά με Μαγιόρκα, Αιγάλεω Γήπεδο Καραϊσκάκη
10/08/06 Τουρνουά με Μαγιόρκα, Αιγάλεω Γήπεδο Καραϊσκάκη
12/08/06 (15:00) Γουέστ Χαμ (Αγγλία) Απτον Παρκ
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-06, 08:05   #3 Αρχή
Pandouflas
Meep!
 
Το avatar του χρήστη Pandouflas
 
Εγγραφή: 06-06-2006
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 180
Προεπιλογή

Συμπαίκτης με τον Κονσεϊσάο στην Ρεάλ δεν ήταν αυτός ο Σέζαρ; Μετά από το πέρασμα του από την Ρεάλ πήγε και αυτός σε πολύ μικρότερες ομάδας, σαν τον Κονσεϊσάο; Και τώρα γίνετε σήριαλ η μεταγραφή του όπως του Κονσεϊσάο; Λέτε να βγεί και στο γήπεδο ένας νέος Κονσεϊσάο;
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pandouflas : 07-07-06 στις 08:09.
Ο χρήστης Pandouflas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-06, 13:22   #4 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

ναι, θα ειναι σαν το παππου...οποιος τον θυμαται, θα θυμαται και αρκετα γκολακια
γκο(λ)κιτς rulez :p
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.