KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Οι Δύσεις

Οι Δύσεις Τι συμβαίνει στον κόσμο, πάρτε το βούκινό σας κι ελάτε!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 07-06-08, 21:27   #41 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

etairo-fulo-filos
opws omo-fulo-filos
exw bare8ei na to akouw la8os
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-06-08, 21:35   #42 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Ευτυχώς που επενέβης, λατρεία, γιατί θα με λέγατε στριμμένη μετά
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λατρεία : 07-06-08 στις 21:47.
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-06-08, 21:37   #43 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ροζάννα Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευτυχώς που επενέβης, λατρεία, γιατί θα μαι λέγατε στριμμένη μετά
ok....
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-08, 11:05   #44 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Egw Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανείς δεν κάνει λόγο για θρησκευτικό γάμο. Αυτό είναι στην αποκλειστική δικαιοδοσία της εκκλησίας, και οι παπάδες έχουν δικαίωμα να επιτρέπουν ή να απαγορεύουν στο κοπάδι τους (δικός τους όρος) ό,τι θέλουν, και να απειλούν τους παραβάτες με φωτιές στην κόλαση και άλλα φαιδρά. Αλλά οι δεσποτάδες δεν αρκούνται σ' αυτό. Θέλουν να υπαγορέψουν στην πολιτεία τους νόμους που θα φτιάξει (ενώ ταυτόχρονα γκαρίζουν για την καταπάτηση των δικαιωμάτων τους εκεί που είναι θρησκευτική μειοψηφία).

Μαρτίνα, γράφεις "ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΥΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΡΕΗΤ ΖΕΥΓΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΜΕ ΕΣΩΡΟΥΧΑ Η ΓΥΜΝΟ Η ΚΑΤΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ "ΦΩΝΑΖΕ" ΕΙΤΕ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΘΡΥΣΚΕΥΤΙΚΟ ΓΑΜΟ ..." Υποθέτω λοιπόν ότι έχεις άμεση γνώση (παραβρέθηκες η ίδια ή έστω έχεις αξιόπιστες πληροφορίες) από όοοολους τους γάμους που έχουν γίνει σε όλο τον κόσμο ας πούμε τα τελευταία 10 χρόνια. Αλλιώς πού ξέρεις ότι δεν συμβαίνουν? Επειδή δεν το αναφέρουν τα διάφορα σκανδαλοθηρικά έντυπα και κανάλια? Μα από πότε αυτά είναι έγκυρη πηγή ενημέρωσης? Αφού επιλέγουν αυτό που θα πουλήσει και θα εντυπωσιάσει, χώρια το ότι διαστρεβλώνουν τα πράγματα ή γράφουν από τη φαντασία τους ή βασισμένοι σε αναξιόπιστες πηγές. (Παλιότερα που η Ελλάδα ήταν πιο συντηρητική ακόμη διάβαζα συχνά για τέτοιους γάμους μεταξύ ετεροφυλόφιλων, διότι ήταν αρκετά εντυπωσιακό θέμα. Τώρα κανείς δεν ενδιαφέρεται γι' αυτό).

"ΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΕΙΔΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΔΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΛΑΝΔΙΑ"

Πόσες φορές δηλαδή? Και πού το είδες? Πήγες Ολλανδία ή βασίστηκες στο τι είδες στην τηλεόραση?

Αλλά είναι γεγονός ότι πολλές εκκλησίες (Χριστιανικές - προτεστάντικες συνήθως - αλλά και άλλες όπως η Unitarian Universalist Church στην Αμερική) ευλογούν γάμους ομοφυλόφιλων όπως κάνουν και ένα σωρό άλλα πράγματα που για την Ελληνική εκκλησία, προσκολλημένη ακόμη στο Μεσαίωνα, είναι αδιανόητα, όπως το να έχουν γυναίκες ιερείς και επισκόπους. Αλλά αυτό είναι θέμα της κάθε μιας εκκλησίας και δεν ενδιαφέρει την πολιτεία (από τη στιγμή που δεν παραβιάζονται οι νόμοι της). Η "ανωμαλία" είναι στην Ελλάδα όπου μια θρησκευτική πράξη (το "μυστήριο" του γάμου) έχει νομικές συνέπειες. Στις φυσιολογικές χώρες η πολιτεία δεσμεύεται μόνο από τον πολιτικό γάμο, και πολύ σωστά. Από κει και πέρα όποιοι θέλουν να παντρευτούν θρησκευτικά είναι θέμα μεταξύ αυτών και των θεών τους, και δεν (πρέπει να) ενδιαφέρει την πολιτεία.

Μαρτίνα: "τρελαινομαι ομως οταν ενας γκευ βγαζει τα φρυδια του , βαζει πουδρες , κανει μανιουκιουρ , φοραει διαφανη μασκαρα και λιπ γκλοσ , ε γ#$^σε μας ρε φιλε , αν δηλαδη εγω σε κοιταξω στραβα θα ειναι γιατι ειμαι ρατσιστρια?"

Ναι. Υπάρχει κανένας νόμος της φύσης που να λέει ότι μόνο γυναίκες πρέπει να τα κάνουν αυτά, και αν τα κάνουν άντρες είναι φρικτό κι απαίσιο? Διότι δεν έχεις αντίρρηση όταν τα κάνουν γυναίκες, υποθέτω. (Προσωπικά - και ελπίζω να μη θυμώσει η piggy - βρίσκω ανόητα όλα αυτά τα καμώματα, είτε άντρες τα κάνουν είτε γυναίκες). Θα ήθελα να σου θυμίσω ότι ιστορικά σε πολλές εποχές και περιοχές και άντρες και γυναίκες ασχολούνταν με τον καλλωπισμό τους (αυτοί δηλαδή που είχαν τα λεφτά και την ώρα, διότι ο πολύς λαός σιγά μην μπορούσε). Δες τους διάφορους Λουδοβίκους της Γαλλίας ας πούμε, με τις πούδρες και τις πομμάδες και τις μπουκλωτές περρούκες και τα σκαρπίνια που όμως είχαν απο καμιά δεκαριά ερωμένες και γέμιζαν τον τόπο μπάσταρδα.

Μαρτίνα: "Αφου ουτως η αλλως η "ανωμαλια" εντωπιζεται μονο στην σεξουαλικη προτημιση ...γιατι κατα τα αλλα και για ψωνια πανε και στο σουπερ , και στο σχολειο και εργαζονται και οτι κανουμε ολοι οι υπολοιποι , γιατι λοιπον θα πρεπει να την επιδεικνυουν τόσο?"

Πρώτον, δεν είναι προτίμηση. Δεν είναι θέμα επιλογής, έτσι είναι από τη φύση τους. Όπως π.χ. ένας αριστερόχειρας δεν "προτιμάει" να γράφει με το αριστερό, γιατί και να προτιμούσε να γράφει με το δεξί δεν θα μπορούσε να το κάνει παρά πηγαίνοντας ενάντια στη φύση του. [Όταν ήμουν μαθητής στο δημοτικό οι γονείς και οι δάσκαλοι πίεζαν τα παιδιά που είχαν την τάση να γράφουν με το αριστερό να μάθουν να γράφουν με το δεξί, διότι αυτό ήταν το "σωστό"].

Δεύτερον, τι ορίζεται ως "ανωμαλία"? Ποιος είναι πιο "ομαλός", ένας ομοφυλόφιλος που πηγαίνει με άντρες σύμφωνα με τη φύση του ή ένας που πάει με γυναίκες όχι από περιέργεια ή γιατί έτσι του ήρθε η όρεξη, αλλά γιατί έτσι απαιτεί η κοινωνία, οπότε πιέζει τον εαυτό του? Εμένα μου φαίνεται ότι ο "ανώμαλος" είναι ο δεύτερος.

Τρίτον, τι ακριβώς κάνουν για να την επιδεικνύουν αυτή την "ανωμαλία" με το οποίο έχεις αντίρρηση? Κρατάν χέρια? Φιλιούνται δημόσια? Μα και τα ετερόφυλα ερωτευμένα ζευγάρια δεν κάνουν το ίδιο?

Μα κάποιοι κρατάν "προκλητική στάση" θα μου πεις (όπως τέλος πάντων ορίζεται αυτό, γιατί κάτι που προκαλεί εσένα δεν προκαλεί κι εμένα αναγκαστικά). Πρώτον, είναι μια μικρή αναλογία επομένως δεν μπορούμε βασισμένοι σ' αυτό να γενικεύουμε για όλους. Το γιατί ένα μικρό ποσοστό συμπεριφέρεται έτσι δεν το ξέρω, διότι αν και έχω γνωστούς ομοφυλόφιλους κανείς τους δεν κάνει κάτι το ιδιαίτερα προκλητικό ώστε να τον ρωτήσω. Όμως χωρίς τους λίγους "προκλητικούς" που φωνάζουν έτσι ώστε να μην μπορούμε να προσποιηθούμε ότι δεν βλέπουμε δεν θα γινόταν καμία αλλαγή.

Έτσι προκλητικοί ήταν οι εργαζόμενοι που διαδήλωναν τον 19ο αιώνα και κατάφεραν για ένα διάστημα να έχουμε 8ωρο, άδειες και άλλα τέτοια, που τώρα πια όλο και περισσότερο γίνοινται πολυτέλεια.

Έτσι προκλητικές ήταν οι σουφραζέτες και τώρα εσύ μπορείς να ψηφίζεις, οι φεμινίστριες και τώρα εσύ έχεις σχεδόν ίσα δικαιώματα με τους άντρες. Τα ίδια σχεδόν κοροϊδευτικά πράγματα έγραφαν οι φυλλάδες της εποχής, όταν έδειχνα "υστερικές μαινάδες" να καίνε σουτιέν και τέτοια (αν όμως δεν καίγανε σουτιέν, οι ίδιες φυλλάδες θα αγνοούσαν τελείως τον αγώνα των γυναικών για ίσα δικαιώματα).

Προκλητικοί ήταν οι μαύροι στην Αμερική που απαιτούσαν ίδια δικαιώματα με τους λευκούς, αλλά χωρίς τους προκλητικούς του 1960 δεν θα ήταν τώρα μαύρος (έστω, ημίλευκος) υποψήφιος για πρόεδρος.

Προκλητικοί ήταν από παλιά κάποιοι οικολόγοι ακτιβιστές, αλλά χωρίς αυτούς κανείς δεν θα είχε ακούσει για φαινόμενο θερμοκηπίου εκτός από κάποιους επιστήμονες, μια που οι εταιρείες και οι κυβερνήσεις κατέβαλλαν κάθε προσπάθεια να κουκουλώσουν το πρόβλημα (και εξακολουθούν να καταβάλλουν - μη σε ξεγελάνε τα δήθεν μέτρα που λένε ότι παίρνουν, είναι αναποτελεσματικά και ανεπαρκή).

Αν δεν υπήρχαν οι μικρές φωνασκούσες προκλητικές μειοψηφίες, πολλά από τα διακιώματα που έχουμε τώρα και τα θεωρούμε αυτονόητα (μέχρι να μας τα πάρουν) δεν θα υπήρχαν.

Πώς μπορούμε λοιπόν να κατηγορούμε ένα μικρό ποσοστό μιας ιστορικά καταπιεσμένης μειοψηφίας που διεκδικεί ίσα δικαιώματα επειδή καταφεύγει σε μεθόδους που μας φαίνονται ακραίες ή προκλητικές?

Αυτούς που δεν φαίνονται τους αγνοούμε
Αυτούς που φαίνονται τους κατηγορούμε "υπαρχουν ομως και καποιες που ειναι σαν νταλικες , που "γκαριζουν " οχι απλα φωναζουν "8ελω να ειμαι αντρας" (δεν ξέρω καμία λεσβία που να θέλει να είναι άντρας, όχι ότι δεν θα υπάρχουν, ούτε βλέπω γιατί η εμφάνισή τους έχει απαραίτητα σχέση με το πόσο άνετα αισθάνονται στο φύλο τους - και δεν υπάρχουν ετεροφυλόφιλες γυναίκες που να είναι σαν νταλίκες?).

Η ανθρώπινη συμπεριφορά είναι ένα συνεχές φάσμα, επομένως οι όποιες ταμπέλες είναι συχνά αυθαίρετες και δεν έχουν νόημα, αλλά αφού χρησιμοποιούνται ας τις έχουμε ξεκαθαρισμένες τουλάχιστον:

Ομοφυλόφιλος είναι αυτός που έλκεται σεξουαλικά κυρίως ή αποκλειστικά από άτομα του ίδιου φύλου (βλέπε και τη σχετική κλίμακα των Masters and Johnson, αν και οι ιδέες τους είναι αρκετά ξεπερασμένες πια)
Τραβεστί είναι αυτός που του αρέσει να ντύνεται με ρούχα του αντίθετου φύλου, χωρίς απαραίτητα να είναι και ομοφυλόφιλος, (και ας μην ξεχνάμε ότι το τι είναι "αντρικό" και "γυναικείο" ρούχο δεν είναι νόμος της φύσης αλλά αυθαίρετη κοινωνική σύμβαση που συνεχώς μεταβάλλεται).
Transexual είναι αυτός που έχει κάνει εγχείρηση αλλαγής φύλου.
Παιδόφιλος είναι αυτός που έλκεται σεξουαλικά από παιδιά, του ίδιου ή αντίθετου φύλου (οι περισσότεροι παιδόφιλοι είναι ετεροφυλόφιλοι)

Υπάρχουν άτομα που είναι ταυτόχρονα ομοφυλόφιλοι και τραβεστί αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι οι ομοφυλόφιλοι θέλουν να γίνουν γυναίκες ή να ντύνονται γυνακεία. Οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι άντρες δεν έλκονται από μικρά αγοράκια όπως οι περισσότερο ετεροφυλόφιλοι δεν έκονται από μικρά κοριτσάκια. κλπ κλπ κλπ.

Εγω μας , εισαι απο τα ατομα που θα μπορουσα να ακουω και να συζηταω ωωωωρες μαζι γιατι μαρεσει πολυ και ο τροπος που εκφραζεσαι αλλα και το λεξιλογιο που χρησιμοποιεις εστω και αν σε αρκετα σημεια διαφωνουμε .

εγω:και οι παπάδες έχουν δικαίωμα να επιτρέπουν ή να απαγορεύουν στο κοπάδι τους (δικός τους όρος) Σε καμια περιπτωση δε με θεωρω ΚΟΠΑΔΙ κανενος

εγω:Υποθέτω λοιπόν ότι έχεις άμεση γνώση (παραβρέθηκες η ίδια ή έστω έχεις αξιόπιστες πληροφορίες) από όοοολους τους γάμους που έχουν γίνει σε όλο τον κόσμο ας πούμε τα τελευταία 10 χρόνια. Αλλιώς πού ξέρεις ότι δεν συμβαίνουν? Δεν ειπα κατι τετοιο και ΟΥΤΕ ΕΙΡΩΝΕΥΤΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Οτι ενημερωση εχω σχετικα με το θεμα ειναι απο την τηλεοραση και οπως θα εκρινα μια η εναν που θα εμφανιζοταν γυμνος ή ξεκολο στην εκκλησια ετσι κρινω και 2 ομοφυλοφιλους που παριστανται με τη συγκεκριμενη ενδυμασια στην εκκλησια (και οχι μπροστα στον Παπα)

εγω:Πόσες φορές δηλαδή? Και πού το είδες? Πήγες Ολλανδία ή βασίστηκες στο τι είδες στην τηλεόραση?

Αλλά είναι γεγονός ότι πολλές εκκλησίες (Χριστιανικές - προτεστάντικες συνήθως - αλλά και άλλες όπως η Unitarian Universalist Church στην Αμερική) ευλογούν γάμους ομοφυλόφιλων

εδω μου απαντας μονος σου οκ.

εγω:Μαρτίνα: "τρελαινομαι ομως οταν ενας γκευ βγαζει τα φρυδια του , βαζει πουδρες , κανει μανιουκιουρ , φοραει διαφανη μασκαρα και λιπ γκλοσ , ε γ#$^σε μας ρε φιλε , αν δηλαδη εγω σε κοιταξω στραβα θα ειναι γιατι ειμαι ρατσιστρια?"

Ναι. Υπάρχει κανένας νόμος της φύσης που να λέει ότι μόνο γυναίκες πρέπει να τα κάνουν αυτά, και αν τα κάνουν άντρες είναι φρικτό κι απαίσιο? Διότι δεν έχεις αντίρρηση όταν τα κάνουν γυναίκες, υποθέτω.


Τελειως υποκειμενικα απανταω , πως για μενα ο αντρας εχει εντελως διαφορετικο ρολο και συμπεριφορα απο το ρολο της γυναικας . Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΤΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ , οταν οι γυναικες μιλανε για εσωρουχα , καλυντικα , εγγυμοσυνες ή περιοδο λενε "αυτα ειναι γυναικειες κουβεντες " και οταν οι αντρες μιλανε για υποσχεσεις ή για τον λόγο τους λενε "παντελονατες κουβεντες" , τουλαχιστον καποτε ισχυε αυτο και προσωπικα ΜΕΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ , και δεν με ενδιαφερει η οποιαδηποτε προοδος ή εξελιξη πανω στο συγκεκριμενο θεμα .Αντρας βαμμενος σε καρναβαλι με παραπεμπει.

εγω:Πρώτον, δεν είναι προτίμηση. Δεν είναι θέμα επιλογής, έτσι είναι από τη φύση τους.
Ναι το οτι εγω προτειμω τους ανδρες απο οτι τις γυναικες σαφεστατα μου το προσδιοριζει η φυση αυτο ...ας μη παιζουμε με τις λεξεις .


και για ολα τα υπολοιπα εγω μας , φυσικα και αναγνωριζω πως απο πολυ παλια εξαιτιας μικρων ομαδων ανθρωπων που ξεσηκώνονταν και πηγαιναν κοντρα στο κατεστημενο και στο "αποδεχτο" μπορουμε σημερα να απολαμβανουμε πολλα απο τα δικαιωματα μας , απο την Ελευθερια μας σε καθε επιπεδο, μεχρι τα εργατικα μας διακιωματα

θα ηθελα ομως να δω πιο μακρυα και να μου πει καποιος τα ευεργετηματα της μελλοντικης κοινωνιας , αν σημερα ολοι οι ανθρωποι αποδεχόταν πληρως την "ανωμαλια" οχι μονο του καθε ομοφυλοφιλου , που θελει να φοραει το νυφικο , αλλα και τις καθε ξεκολης που πιστευει πως ειναι ελευθερη να ντυνεται όπως θελει , του καθε τραβελου γιατι και εκεινος πιστευει πως ειναι ελευθερος να ντυνεται και να βαφεται οπως θελει , του καθε παιδοφυλου γιατι και εκεινος πιστευει πως ειναι αδικα κατακραγμενος μιας και αυτουνου η ανωμαλια ειναι προικα της φυσης ....
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-08, 11:40   #45 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

ματινακι, δεν συμφωνω, αλλα θα εχουμε τοσες μερες μπροστα μας στην Χαλκιδικη να τα συζηταμε, οκ?
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-08, 11:43   #46 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

siga mhn er8ei re
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-08, 11:47   #47 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

γιατι οχι?
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-08, 11:49   #48 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

ΤΣ ΤΣ ΤΣ , θα δουλευω μαρη

η Χαλκιδικη ομως ειναι κοντα με τη Λεπτοκαρυα , θα ρθειτε εσεις! ε? θα ρθειτε ε?
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-08, 11:50   #49 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

eides pou sou pa?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-08, 11:51   #50 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

ΟΛΑ τα ξερει ο φουστης!!!
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.