KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κομπλεξισμοί

Κομπλεξισμοί Των φρονίμων τα παιδιά κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 28-11-09, 15:18   #1 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή η οδυσσεια της αποτριχωσης για την Μαρτινα

Χρονια τωρα (καπου 10) ταλαιπωρουμαι απο κατι τριχες στο προσωπο μου .
Οταν ξεκινησαν ήταν καπου 5-6 , τις πειραζα ομως και σημερα κατεληξαν να ειναι καμια 40ρια .
Το 1999 ειχα δωσει 180χιλιαδες δραχμες για να χτυπησω αυτες τις 5 τριχες στα BODYLINE(ειλικρινα δεν με ενδιαφερει καθολου αν θιξω τις φιρμες τους και σε τυχαια αναζητηση καποιος βρει τα σχολια μου ...το επιδιωκω θα ελεγα)πιτσιρικακι τοτε με ψησανε να παρω ενα προγραμμα ριζικής αποτρίχωσης (με ενα μηχανημα που ειχε κεφαλι σαν στυλο , περνανε ρευμα μεσα στη ριζα της τριχας με σκοπο να την καταστρεψουν. Παρειχε αν θυμαμαι καλα καπου 18 επισκεψεις το προγραμμα μου ...καπου στις 16 μου ειπανε πως θα χρειαστω και δευτερο προγραμμα ..σε μεταφραση αλλα 180χιλιαρικα ...ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ , θα μπορουσαν καλιστα να μου πουν απο την αρχη πως με ενα προγραμμα δεν 8α γινοταν η δουλεια μου ..οποτε να επερνα την αποφαση μου εχοντας σαν πλανο 360χιλιαρικα και τριχα τελος ...αυτοι μου ταζανε παπαδες απο την αρχη αλλα τελικα στην πορεια μου ειπαν πως θα χρειαστω και δευτερο ...πανε τα BODYLINE αφου τελειωσαν οι επισκεψεις του α΄προγραμματος εννοειται πως εριξα μια πισω μου και εφυγα και ουτε ξαναπατησα ...
2 με 3 χρονια αργοτερα πηγα στα BEAUTY & DIET αααααλλοι απατεωνες και αυτοι ... σε αυτους εκλεισα ενα προγραμα 980 ευρω που θα περιλαμβανε 12 συνεδριες για IPL LEIZER ..στις 4 επισκεψεις η τριχα οντως ειχε μειωθει αλλα ...εκλεισαν τα beauty&diet .. εγω εχασα και τα λεφτα μου τα οποια ειχα περασει στην καρτα μου και δεν ολοκληρωσα ποτε το προγραμμα μου ...ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ? ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ? οχι ειναι η απαντηση οπως στη διαφημηση της wind .
Εκτοτε κανω διαφορα μονη μου κερια ,τσιμπιδακια , satinel κτλ ..ετσι εφτασα να εχω 40 περιπου τριχες (δεν τις αφηνω βεβαια να εμφανιστουν γιατι φροντιζω να τις βγαζω ...αλλα ξερω πως τις εχω)
Την προηγουμενη Πεμπτη πηγα απο μονη μου στα New Day ....Ε μεγαλύτερα λαμογια δεν εχω γνωρισει !
Γενικα εχω αποφασισει να λυσω οριστικα το προβλημα με την τριχα και ετσι μαζευα προσφορες για αποτριχωση και σε σχεση με το κοστος αλλα και με την τεχνικη . Μπηκα λοιπον στα New Day (περιττο να πω πως απο κατω σαν τα κορακια περιμενουν να σε αρπαξουν ντεμεκ για δωροεπιταγη που κερδιζει )και ανεβηκα στον δευτερο οροφο οπου και ειναι τα γραφεια τους για να με ενημερωσουν ....οι ανθρωποι ειναι ΕΛΕΟΣ ... μου ειπαν αρχικη τιμη 5600! ντεμεκ εκπτωση 50% πανε στα 2800! να μην τα πολυλογω μου το κανανε 1002€ τελικη τιμη απο κωδικο διευθυντη μου ειπανε κωδικο διευθυντη και κωδιακο νταβιντσι μου ρθε να της πω ημουν και παλι αρνητικη και σηκωθηκα και εφυγα ... με πηρανε αυτη τη βδομαδα να παω να κανω ενα δωρο μιας και ειχα ηδη επισκεφτει το χωρο και ειχα δυσαρεστηθει απο τις τιμες τους ..ξεκαθαριζω στην κοπελα πως το προγραμμα μου ειναι πολυ φορτωμενο (ψεματα το ειπα ετσι για να σιγουρεψω το δωρο και να μη με ζαλισουν με ενημερωση ) και οτι αν ερθω θα ερθω για την περιποιηση που μου ελεγε και οχι για να με ζαλισει καποιος με μπλαμπλα ... με βεβαιωνει πως ετσι θα γινει και παω . Με βαζουνε κατω 2 και με αρχιζουν στο μιλητο ...τους λεω ξεκαθαρα πως αν το κοστολογιο δεν ειναι γυρω στα 600 δεν παιζει να κανω κατι ...απο δω απο εκει ..αφου με ειχανε εκει καμια ωρα μου βγαζουν ενα προγραμα 5 συνεδριων +5 συντηρησεων στα 650 ευρω . ...για 50 ευρω λεω δεν χαθηκε ο κοσμος και το κλεινω . Ο καλος θεουλης με φυλαξε και δεν ειχα την καρτα μου μαζι ! Υπεγραψα το συμβολαιο .εδωσα και 10 ευρω προκαταβολη για να κλεισω το προγραμμα και υποσχεθηκα την επομενη μερα να παω να χτυπησω στην καρτα το ποσο . Το ιδιο βραδυ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΑΤΙ .κατι δεν μου κολλουσε , επιπλεον σκεφτομουν πως οι 5 επισκεψεις σε ορμονοεξαρτωμενη περιοχη που ειναι το προσωπο ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ... και αυτο μου το ειχαν πει και αλλοι που ειχα ρωτησει κατα την ερευνα αγορας που ειχα κανει και ειχε προηγηθει της επισκεψης μου στα NEW DAY . Την επομενη μερα το πρωι τρωω φλας και θυμαμαι πως ενας πολυ καλος μου φιλος (καθοτι μορφονιος) ειχε δουλεψει εκει ...τον περνω τηλεφωνο και με τα πολλα με τα λιγα μου λεει πως οντως το προγραμμα που εκλεισα δεν θα μου φτασει και πως και παλιοτερα που μιλαγε με γυναικες που πηγαιναν στο χωρο του ελεγαν πως τελικα θα παρουν και δευτερο προγραμμα και πως δεν ηταν ικανοποιημενες , επιπλεον μου ειπε πως οι συντηρησεις που δινουν (5) γινονται αναμεσα στην 1η με 2η συνεδρια , στη 2ημε 3η ,3η με 4η κ.ο.κ η 1η απο τη δευτερη γινεται σε διαστημα 30-35 ημερων και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να χτυπησεις λειζερ 2η φορα μεσα σε ενα μηνα στην ιδια περιοχη (ιατρικα απαγορευεται).....αρα γι αυτο με ειχε πει εμενα εκεινος ο παπαρας τις συντηρησεις μπορει και να μην τις χρειαστεις ...και αν τελικα μετα τις 5 χτρειαστεις και αλλες συνεδριες θα σου βαλω εγω αλλη μια , την οποια ομως δεν γινεται να στην περασω γραπτα στο συμβολαιο σου . ΠΑΠΑΔΕΣ !!
Να μην τα πολυλογώ βρηκα δερματολογο αφροδισιολογο που ασχολειται με αισθητικη ιατρικη και εκλεισα με 40€ την συνεδρια ...και δεκα επισκεψεις που λεει ο λογος να χρειαστω θα δωσω 400 ευρω και θα ειμαι τζαμι ...και δεκαπεντε παλι κερδος θα εχω .,...συν οτι δεν θα εχω το αγχος του ποσου στην καρτα ...αλλα μια φορα το μηνα θα δινω 40 ευρω που οπως και να εχει θα μου περισευουν .
Αυτοι απ τα New day ... λυσσαξανε ...ειδαν που δεν πηγα χθες να χτυπησω την καρτα μου και σπασανε τα τηλεφωνα ...δεν ειχα το θαρρος να το σηκωσω και να πω "ακυρο " εν τω μεταξυ σκεφτομουν πως εχω βαλει υπογραφη στο συμβολαιο και μηπως εχω συνεπειες απο αυτο ...ο φιλος ο πρωην υπαλληλος των new day μου ειπε "να πα να γαμ@θουν , δεν μπορουν να σε κανουν τιποτα ..σηκωσε το τηλεφωνο και πες πως δεν σε ενδιαφερει τελικα και κλειστο " . ενας αλλος φιλος δικηγορος που πηρα μου ειπε πως απο τη στιγμη που δεν εχω εκμεταλλευτει καποια υπηρεσια τους δεν μπορουν να εχουν καμια αξιωση απο εμενα και αν φοβαμαι να τους αντιμετωπισω θα παρει εκεινος τηλεφωνο ....σημερα παιδια με πηρανε 10 τηλεφωνα , μεχρι και απο τα κινητα τους με στειλανε μηνυμα ...
Βρηκα το θαρρος και πηρα τηλεφωνο και ειπα στην μια απο τις κοπελες που ειχε ασχοληθει πως τελικα δεν θα το κανω θελω να ακυρωσω . με ρωτησε το λογο και της ειπα πως δεν μπορω να αναλαβω το οικονομικο φορτιο ...και τι μου λεει το σκυλι το μαυρο?
-ΟΤΑΝ ΥΠΕΓΡΑΦΕΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ Η ΟΧΙ?
μα την παναγια αν την ειχα μπροστα μου θα της κατεβαζα τα μουτρα στο πατωμα ! οταν προσπαθουσε να με πεισει ειχε τελειως αλλη συμπεριφορα και τωρα .... ντάη ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Μου ειπε με αυστηρο υφος να παω την Δευτερα το αργοτερο να ακυρωσω ..και της ειπα πως το συμβολαιο ελεγε πως μπορω να ακυρωσω μεσα σε 30-40 μερες και πως θα φροντιζα να περασω μεσα σε αυτο το διαστημα , αρχισε να μου λεει κατι πιπΕς οτι επειδη ηταν προσφορα πρεπει να κλεισει μεσα στο μηνα κτλ και να εχω και την ταυτοτητα μου μαζι .....οταν υπεγραψα ομως δεν μου ζητησαν ταυτοτητα τα παλιοκαρναβαλια ...
αυτα προς γνωση και συμορφωση !
Οσοι το διαβασετε αυτο .....ενα εχω να πω ...ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ! ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕς

ο γιατρουδακος που πηγα με το λειζερ και εκλεισα με εκανε να τον εμπιστευτω αμεσως και ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα το λυσω ΟΡΙΣΤΙΚΑ
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.