KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Ζητείται καλό παιδί επειγόντως

Ζητείται καλό παιδί επειγόντως ή αλλιώς Heeeeeeeeelp…..!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 21-05-11, 18:52   #31 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Και καλά, την πήρα τη μαμασανίδα. Τι την κάνω μετά? Κάνω αέρα μ' αυτήν στο ΠιΣι μου να το κάνω να ξεκινήσει? Είμαι εγώ για εγκαταστάσεις και βιδώματα? Για ποιον με περάσατε? Για Lead Process Research Engineer σε εργαστήριο που ασχολείται με ηλεκτρονικά?

Πάντως παράγγειλα ήδη καινούριο PC, ένα φτηνιάρικο της eMachines από το NewEgg, και μια θήκη για σκληρό ώστε να εγκαταστήσω τον 250άρη του μακαρίτικου και να πάρω όλα όσα έχω εκεί μέσα. Ώσπου να φτιάξω το καινούριο όπως θέλω (πρέπει να μάθω και τα σουσούμια του Win7, έχω μείνει στο XP ακόμη) θα έχει έρθει καιρός για Ελλάδα. Από Αύγουστο και μετά κοιτάω να δω μήπως αναστήσω το παλιό με τις ιδέες που μου ρίξατε.
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-11, 22:53   #32 Αρχή
msl
Anamella
 
Το avatar του χρήστη msl
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 2.184
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην msl
Προεπιλογή

Egw, έχουμε συγχρονισμό!! Και εγώ θα παραγγείλω νέο Pc από Δευτέρα (το laptop δε με άντεξε άλλο ..). Βέβαια, τον μακαρίτη δεν τον αφήνω να αναπαυτεί. Του χάλασε η οθόνη .. και του έβαλα μια εξωτερική παμπάλαια που είχαμε! Η χαρά του όγκου και της ακτινοβολίας .. αλλά τουλάχιστον μπορώ κάπως να το δουλεύω!!

Το παλιό μην το πετάξεις (ακόμα και αν αποφασίσεις να μην το φτιάξεις, με όσα σου λένε) .. άσε το στην άκρη γιατί ποτέ δε ξέρεις αν θα σου χρειαστεί κάτι! Έστω και για πειράματα ..

Πάντως, το τροφοδοτικό αλλάζει εύκολα! Εδώ κατάφερα να αλλάξω εγώ, πριν 10 περίπου χρόνια .. χωρίς να έχω εμπειρία. Έβαλα αυτοκολλητάκια post it σε καλώδια και μηχανήματα .. να θυμάμαι "που πάει τι" και μετά έκανα την τοποθέτηση. Η μητρική είναι λίγο πιο δύσκολη. Αλλά ΟΚ, χρόνο και κέφι να έχεις!!

Όσο για την αλλαγή από XP σε 7 .. μη σε τρομάζει κάτι. Λίγο ίσως ψάχνεσαι τις πρώτες μέρες, αλλά μαθαίνεται εύκολα (έχουμε πάντα από δίπλα και τη βοήθεια "Google" .. ). Αν πήγαινες από Windows σε άλλο λειτουργικό (πχ Linux) εκεί θα τα έβλεπες όλα ..
__________________
 click to show
 click to show
Τίποτα σημαντικό .. Ζω μονάχα εν λευκώ



And sth usefull .. Οδοντίατρος, Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
Ο χρήστης msl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-11, 04:10   #33 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

sofia des sto ebay gia thn o8onh, einai sxetika fthnes kai polu aplo na tis alla3eis
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-11, 09:48   #34 Αρχή
msl
Anamella
 
Το avatar του χρήστη msl
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 2.184
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην msl
Προεπιλογή

Σταύρο μου, δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς έχει χαλάσει πάνω σε αυτήν .. Όταν ανοίγει το pc, είναι ΟΚ. Μετά από λίγο, όλα μαύρα. Όταν βγαίνει από Stand by, είναι οκ. Μετά από λίγα sec πάλι όλα μαύρα! Το pc παίζει κανονικά .. Δεν είναι θέμα Windows (και σto linux, τα ίδια).

Οι οθονούλες στο e-bay, είναι μια σε ενεργή δημοπρασία με bit στα 25$ περίπου και μια άλλη στα 60$! Βάλε μεταφορικά .. βάλε φόρους ..
__________________
 click to show
 click to show
Τίποτα σημαντικό .. Ζω μονάχα εν λευκώ



And sth usefull .. Οδοντίατρος, Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
Ο χρήστης msl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-11, 14:19   #35 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

enw me e3wterikh o8onh paizei kanonika?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-11, 18:02   #36 Αρχή
msl
Anamella
 
Το avatar του χρήστη msl
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 2.184
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην msl
Προεπιλογή

Ναι, με εξωτερική είμαι τώρα. Δεν έχει ούτε μια διακοπή (άκα το chipset που έχω για κάρτα γραφικών ζει ακόμα). Περνάει θέμα τροφοδοσίας από το μυαλό μου ..

Με μπαταρία και ρεύμα, ψόφια ..
Με μπαταρία και εκτός ρεύματος .. ψόφια ..
Χωρίς μπαταρία και με ρεύμα .. ψόφια.

That's all I can check! Αλλά επειδή ανοίγει για λίγο μετά από stand by και σε κάθε άνοιγμα, το μόνο που σκέφτομαι είναι πως μόλις ζητηθεί αυξημένη ενέργεια στο σύστημα, η οθόνη "κλείνει". Άνοιξα και το pc χωρίς τίποτα πάνω (χωρίς συνδεδεμένες USB, χωρίς ρεύμα και χωρίς την εξωτερική οθόνη) και έκανε τα ίδια.
__________________
 click to show
 click to show
Τίποτα σημαντικό .. Ζω μονάχα εν λευκώ



And sth usefull .. Οδοντίατρος, Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
Ο χρήστης msl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.