KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 21-09-06, 10:33   #21 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

Παράθεση:
-Ονομάζομαι Μυροβόλος. Σέρ Λόκ Όλμς Μυροβόλος. Και απο εδώ είναι ο Φοίβος. Πέτ Λόκ Όλμς Φοίβος.
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-06, 01:55   #22 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

-"Λοιπόν κύριοι και κυρίες" λέει ο Σερ Λοκ Ολμς Μυροβόλος ρουφώντας δύο γενναιόδωρες τζούρες από την πίπα του.
"Ο φόνος από ότι μου λένε τα όργανα, έγινε γύρω στις 7 το απόγευμα. Έχει νυχτώσει και βρίσκομαι εδώ. Δεν έχω λοιπόν καμία όρεξη για πολλές κουβέντες. Πείτε μου ποιοι βρίσκονταν κοντά στον τόπο του εγκλήματος την ώρα του φόνου; Ας ξεκινήσουμε από εσάς μαντάμ που βρήκατε και το πτώμα."
Ο Σερ Λοκ Όλμς Μυροβόλος απευθύνεται στην Κρίστι αλλά το βλέμμα του στέκεται στην πίπα του.

-Τι να σας πω. Εγώ βρισκόμουν κοντά στην εξώπορτα όταν ξαφνικά άκουσα τους πυροβολισμούς. Τρόμαξα και πάγωσα προς στιγμή δεν κατάλαβα τι συνέβη και αμέσως μετά διέσχισα το χολ και έτρεξα στο καθιστικό να βρω τον Αντώνιο να τον αγκαλιάσω και να μου πει τι ακούστηκε έτσι! Αλλά τον είδα πεσμένο στο πάτωμα με αίματα και σοκαρίστηκα!

-Μμμμ μάλιστα. Και η κουβερνάντα σας πού βρισκόταν εκείνη την στιγμή; Ο Σερ Λόκ Όλμς πλησιάζει την Ροζάννα και εκπνέει ένα συννεφάκι καπνό στο πρόσωπό της.

-Εγώ σερ βρισκόμουν επάνω στο δωμάτιό μου και ετοιμαζόμουν να κατέβω για να τελειώσω τις οικιακές δουλειές μου, όταν άκουσα τους πυροβολισμούς! Μετά έτρεξα και βρήκα την κυρία μου να κοιτάζει τον Αντώνιο σοκαρισμένη!

-Ποιοι άλλοι βρίσκονταν στην οικία ή κοντά σε αυτήν δεσποινίς Ροζάννα;

-Ο Νίδις είναι ο φροντιστής πισίνας και βρισκόταν στην πίσω αυλή όπου και καθάριζε την πισίνα. Είναι τεράστια πισίνα και δουλεύει μέχρι να βραδιάσει.

Ο Σερ Λόκ Όλμς πλησιάζει την Κρίστι ξανά.
-Ο αδερφός σας ο Σοραβέρος πού βρισκόταν εκείνη την στιγμή λαίδη μου;

-Βρισκόταν σε ένα μπαράκι εδώ πιο κάτω και έπινε ουίσκι ως είθισται καθημερινώς.

Ο Σερ πλησιάζει τον Σταύρο ντε λα Σοραβέρο. Ο Πέτ Λοκ Ολμς Φοίβος κάνει ένα κοφτό γάβγισμα.
-ΧΜΜμμμμμμ... Αποπνικτική ουισκίλα μου μυρίζει εδώ. Προφανώς η λαίδη Κρίστι θα έχει δίκαιο για εσάς.

-Μάλιστα, λέει ο Σοραβέρος. Βρισκόμουν στο μπαράκι του Τσάρλι εδώ πιο κάτω. Μπορεί να σας το επιβεβαιώσει ο ίδιος ο μπάρμαν καθώς και οι θαμώνες. Τελείωνα το δεύτερο μπουκάλι ουίσκι όταν με πήρε τηλέφωνο η αδερφή μου και μου είπε το δυσάρεστο γεγονός!

-Ας είναι λοιπόν! Συνεχίζουμε αύριο. Περιμένετε να ρίξω μία ματιά μέσα και θα σας καληνυχτίσω. Οι αστυνομικοί θα μείνουν εδώ όλο το βράδυ να συνεχίσουν τις έρευνες.

Ο Σερ Λόκ Όλμς Μυροβόλος με τον σκύλο στο ένα χέρι και την πίπα στο άλλο μπήκε μέσα στον χώρο του εγκλήματος. Στο πάτωμα δίπλα από την πόρτα του δωματίου υπήρχαν οι κάλυκες του όπλου σημειωμένες από τους άντρες την σήμανσης. Το περίγραμμα από κιμωλία όπου ήταν ο Αντώνιο βρισκόταν σχεδόν στο κέντρο του δωματίου. Τα παράθυρα ήταν κλειδωμένα και δεν φαινόταν σημάδια διάρρηξης. Ο Σερ Λόκ Όλμς Μυροβόλος κατευθύνθηκε προς το πίσω μέρος της έπαυλης στον χώρο όπου ήταν η κουζίνα. Εκεί οι αστυνομικοί του έδειξαν στην πόρτα της κουζίνας που ήταν μισάνοιχτη και στο τζάμι της είχε σοβαρές ρωγμές πιθανόν λόγο κάποιου δυνατού χτυπήματος. Ο Σερ Μυροβόλος παρατήρησε πως έξω από την κουζίνα ήταν ι πίσω αυλή. Από εδώ φαινόταν η τεράστια πισίνα...

-------------(συνεχίζεται)

ΜΗΝΥΜΑ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ: Προσέξτε το επεισόδιο που μόλις διαβάσατε καθώς επίσης και τα επόμενα. ΕΣΕΙΣ είστε αυτοί που θα μπείτε στο μυαλό του Σερ Λόκ Όλμς Μυροβόλου και θα αποκαλύψετε ΠΟΙΟΣ ή ΠΟΙΑ είναι Ο ή Η δολοφόνος του Αντώνιο!
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-06, 11:38   #23 Αρχή
Christy
.::Always Somewhere::.
 
Το avatar του χρήστη Christy
 
Εγγραφή: 29-06-2006
Ηλικία: 54
Μηνύματα: 303
Προεπιλογή

Ελπίζω να μην μπήκαν τίποτα τρελλές ιδέες στον Νίδις ότι το παιδί ΜΟΥ είναι και δικό του και όχι του Αντόνιο
__________________
Δεν σου εμπνέουν συγκίνηση και αγάπη άνθρωποι που δεν ράγισαν ποτέ
και που στη φάτσα τους δεν έγραψε κανένα ζόρι...

Ο χρήστης Christy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-06, 11:47   #24 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

Μήνυμα αναγνώστη: Μετά από 2 μπουκάλια Ουίσκι δεν παίζει να βρούμε το δολοφόνο.
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-09-06, 00:18   #25 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

Γράψε ότι ο σκύλος δαγκώνει, για να προσέχουν!

Άντε γιατί μετα βίας κρατάω τον Φοίβο, μην τους φάει όλα εδώ μέσα!
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-06, 16:32   #26 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

"Αγαπητή Piggy.
Όπως βλέπεις το σήριαλ παίρνει μία νέα τροπή. Ο ψαρομάλλης καροντυμένος επιθεωρητής με τον σκύλο του θα βρει τον πραγματικό δολοφόνο; Ο δολοφόνος είναι κάποιος από αυτούς, ή κάποιος άσχετος; Τι συμφέροντα μπορεί να υπάρχουν; Ας δούμε την τροπή
Με αγάπη Freeman"

Το ξημέρωμα έρχεται. Το μυαλό όλων τριγυρίζει στο χθεσινό γεγονός. Ο Σερ Λόκ Όλμς Μυροβόλος φτάνει στην έπαυλη όπου και συναντάει πάλι όλους όσους είχε συναντήσει και εχθές. Είχε δώσει εντολές όλοι να κοιμηθούν στην έπαυλη για το βράδυ καθότι ήθελε να τους μιλήσει την επομένη για το περιστατικό.

Ο Μυροβόλος έχει αφήσει τον σκύλο να τριγυρίζει μέσα στο σπίτι.
-ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ! ΣΕΡ! ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΑΣ, τρέχει σε όλο το σπίτι και θα καταστρέψει όλα τα στοιχεία, για όνομα!! φωνάζει ένας αστυνομικός βρισκόμενος μέσα στο σπίτι.
-Πάψε ανόητε! Ο Πέτ Λόκ Όλμς έχει εκατό φορές καλύτερη όσφρηση από ότι έχει η μύτη σου κρυμμένη πάνω από αυτό το άθλιο μουστάκι! Σιωπή λοιπόν! Αυτοί οι αστυνομικοί δεν μπορούν να λειτουργήσουν χωρίς επίπληξη μερικές φορές...
Ο Σερ ανάβει πάλι την πίπα του.
-Φίλτατε Σοραβέρο. Πέρασα εχθές βράδυ από το μπαράκι του Τσάρλι και μίλησα με τον c.l.sad τον μπάρμαν.
-Γιατί τον λένε c.l.sad και δεν έχει ένα κανονικό όνομα όπως όλος ο κόσμος; ρωτάει αθώα ο Νίδις.
-Τι να σου πω. προφανώς το c.l.sad σημαίνει Σί Έλ Σάντ. Τουτέστιν Σιέλ Σάντ δηλαδή ‘γαλάζιος θλιμμένος’. Μπορεί να είναι κάποιο από τα γαλάζια παιδιά αλλά μπορείς να με αφήσεις να συνεχίσω σε παρακαλώ;
Ο Νίδις χαμηλώνει το κεφάλι έπειτα από το μάλωμα που του έκανε ο Σερ Λόκ Όλμς.
-Λοιπόν μεσιέ Σοραβέρο φαίνεται πως έχετε άλλοθι... αλλά κάτι μου βρωμάει εδώ!
-Ε θα είναι το ουίσκι.

-Λοιπόν μαντάμ και δεσποινίς μου. Ένας γείτονας μου είπε πως γύρω στις 7 το απόγευμα ένας πιγκουΐνος ήταν ανεβασμένος επάνω στην συκιά σας... Αληθεύει;
-Τι να σας πω. αποκρίνεται η Κρίστι. Τον πιγκουΐνο ναι, τον είχα δει κι εγώ!
-ΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΨΕΜΑΤΑ ΕΧΘΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΕΔΩ. Μου αναφέρατε κάποια ονόματα αλλά κανένας δεν μου είπε για έναν πιγκουΐνο.
-Μα σερ...
-ΣΙΩΠΗ! ΤΙ ΜΑ ΣΕΡ ΚΑΙ ΜΑ ΣΕΡ ΜΟΥ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΤΕ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΣΕΡ! ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΊΣ!
Εσύ Νίδι πού βρισκόσουν την ώρα εκείνη;
-Εγώ Σερ ήμουν έξω στην πισίνα και καθάριζα. Λίγο ακόμα ήθελε και θα σχολνούσα.
-Είδες κάποιον να βγαίνει ή να μπαίνει από την πόρτα της κουζίνας;
-Όχι. Αν ήταν κάποιος, σίγουρα θα τον είχα δει.
Να σας πω τι πιστεύω κύριοι και κυρίες; Είστε όλοι ύποπτοι για μένα! Και να σας πω το γιατί ευθύς αμέσως!
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-06, 17:10   #27 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

na sxoliasw pws den pinw ouiski, k h vodka einai aosmh
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-06, 21:00   #28 Αρχή
whisper
gay
 
Το avatar του χρήστη whisper
 
Εγγραφή: 05-09-2006
Περιοχή: somewhere far beyond
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 87
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην whisper
Προεπιλογή

loooooooooooool plaka exei keep up the good work!!!
Ο χρήστης whisper δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-06, 16:19   #29 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Ο Σερ Λόκ Όλμς Μυροβόλος ρουφάει αρκετές φορές την πίπα του πριν μιλήσει.

Κρίστι λαίδη μου. Πώς σου ακούγεται το σενάριο να ήσουν μόνη μαζί του στο δωμάτιο και τον πυροβόλησες; Γιατί όμως να τον σκοτώσεις; Χμμμμ μίλησα με την πρώην γυναίκα του αδερφού σου του Σοραβέρο. Ο Αντώνιο έκανε παιδί μαζί της όταν αυτή παράτησε τον αδερφό σου για τον Αντώνιο. Και έχεις επίσης ένα παιδί στην κοιλιά σου. Το παιδί που ο Αντώνιο σκόπευε να στο πάρει όταν γεννούσες! Τον πυροβόλησες λοιπόν και έπειτα ήρθε η Ροζάννα και σε βρήκε να είσαι τάχα σοκαρισμένη! Έ; Δεν θα μπορούσε να έχει γίνει έτσι; Έσπασες το τζάμι στην κουζίνα για να μπερδέψεις την αστυνομία ότι ο δράστης το έσκασε από εκεί. Ο Νίδις δεν θα έλεγε τίποτα γιατί μπορεί να έχει ερωτικές σχέσεις μαζί σου και να σε στηρίζει!

Ροζάννα! Γιατί να μην πιστεύω ότι τον σκότωσες εσύ; Υπήρχε ένας πιγκουΐνος έξω από το παραθύρι σου. Ένας πιγκουΐνος με το όνομα Νικρεδ σου λέει κάτι; Οι γείτονες βλέπουν συχνά τον Νίκρεδ να μπαινοβγαίνει στην έπαυλη όταν η κυρά σου λείπει! Αλλά για στάσου! Τι θα έλεγες να έχετε σκηνοθετήσει εσύ μαζί με την κυρία σου την δολοφονία; Βέβαια. Αν δεν βοηθούσες την κυρά σου, θα σε πέταγε έξω από το σπίτι στους πέντε δρόμους! Ήσασταν και οι δύο μέσα στο σπίτι! Ντύσατε κάποιον με στολή επιβλητική ώστε να τον δει η γειτονία και να θεωρηθεί αυτός ένοχος. Ότι τάχα ένας ληστής μεταμφιεσμένος μπήκε στο σπίτι, να κλέψει, πάλεψε με τον άντρα του σπιτιού, τον σκότωσε και έφυγε από το παράθυρο! Έπειτα σπάσατε το τζάμι της πόρτας στην κουζίνα επίτηδες ότι τάχα μπήκε από εκεί ο ληστής!

Σοραβερ! Εσύ έχεις άλλοθι λοιπόν. Αλλά κάτι μου βρωμάει μαζί σου. Μπορεί να είναι το ουίσκι, δεν λέω. Αλλά η πρώην γυναίκα σου έκανε παιδί με τον Αντώνιο. Μπορεί να τον μισούσες. Μπορεί να τον ήθελες νεκρό. Ατίμασε και την αδερφή σου! Την γκάστρωσε και την χώρισε και θα της έπαιρνε το παιδί! Μπορεί να συνωμότησες με την Κρίστι! Ή μπορεί να μπήκες κρυφά από την κουζίνα, να τον σκότωσες και να έφυγες έπειτα τρέχοντας από την πίσω αυλή. Έκλεισες με δύναμη την πόρτα και ράγισε το τζάμι.

Νιδι! Το αγόρι της πισίνας που δεν είδε και δεν άκουσε τίποτα. Άνοιξε την πόρτα με βία, μπήκε μέσα, σκότωσε τον Αντώνιο και βγήκε και πάλι τρέχοντας στην αυλή. Αλλιώς πώς είναι δυνατόν να μην δει και να μην ακούσει τίποτα μου λες; Και επιτέλους ποιος είναι αυτός ο πιγκουΐνος! Συγκάτοικός σου μήπως; Τον είχες μέσα ώστε να απασχολεί την κουβερνάντα ώστε εσύ με την κυρία να σκοτώσετε τον Αντώνιο; Τον έντυσες έτσι για αντιπερισπασμό ώστε να τραβήξει τα βλέμματα της γειτονιάς ώστε να μην φανείς εσύ; Έκανες έναν άνθρωπο ‘απρόσωπο’ έτσι ώστε να μην μπορεί να τον αναγνωρίσει κανένας; Σκότωσες τον Αντώνιο και μετά θα το έριχνες στον ‘ληστή με την μάσκα’; Αλλά γιατί να σκοτώσεις τον Αντώνιο; Μήπως ήθελες την μαντάμ αποκλειστικά δική σου χωρίς να την μοιράζεσαι μαζί του;

Λοιπόν κυρίες μου και κύριοι. Σας χαιρετώ προς το παρόν, καλή σας μέρα. Θα τα πούμε ξανά αύριο. Μην απομακρύνεστε και πολύ. Σας παρακολουθώ μέχρι να πέσει φως στο μυστήριο. Και θα πέσει σύντομα… σας το υπόσχομαι…


ΟΚ. Εδώ ο Σέρ Λόκ Όλμς θέλει βοήθεια. Πείτε την γνώμη μας. Υποστηρίξτε ένα απο τα σενάρια ή δώστε κάποιο δικό σας ενδεχόμενο. Κάποιος είναι ο δολοφόνος... Αλλα ποιός;
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Freeman : 05-10-06 στις 00:41.
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-10-06, 16:32   #30 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

o afhghths einai o dolofonos! an den htan autos, o antwni 8a zouse!
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.