KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 09-09-06, 16:57   #41 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τα βλέμματα όλων έπεσαν πάνω στον c.l.sad και στον Baker και όλοι πίστευαν, πως κάποιος από αυτούς το είχε κάνει. Αλλά επειδή δεν μπορούσαν να τους κατηγορήσουν ανοιχτά, το έριξαν στο αγαπημένο «άθλημα» του χωριού του Χωριού, ιδιοκτήτη του καφενείου και ιδρυτή, το κουτσομπολιό. Και σαν νέοι σερλοκ χολμς, βάλθηκαν να λύσουν την υπόθεση.

Στο καφενείο του Χωριού, ιδιοκτήτη και ιδρυτή, έχουν μαζευτεί σχεδόν όλοι, με σκοπό, να λύσουν το μυστήριο της εξαφάνισης του aligator21. Είναι ο Aetonail, δίπλα του η Rosanna, πιο δίπλα ο Nickred, μετά ο ΠΛΑΤΩΝ, Ο Πουλόπουλος παραδίπλα Freeman, o Nidis_, o stay_close και ο Soraver και καθήμενοι σε κύκλο προσπαθούσαν να βρουν μια άκρη.

Aetonail: Εγώ πιστεύω, πως πίσω από την εξαφάνιση του aligator21, κρύβεται ο Baker, καιρό τώρα, τον έβλεπα, να τριγυρίζει την λακκούβα του aligator21, και να την παρατηρεί, μες τις ώρες.

Rosanna: Εγώ πάλι νομίζω, πως ο c.l.sad, την έκανε την δουλειά. Άκουσα, πως του είχαν τελειώσει οι πρώτες ύλες και έπρεπε να παραδώσει μια μεγάλη παραγγελία, από δερμάτινα κασκόλ και πως είχε φτάσει σε απόγνωση, λόγω του ότι τα χρονικά όρια ολοκλήρωσης της παραγγελίας είχαν μικρύνει πολύ. Αν δεν κάνω λάθος χτες ήταν η τελευταία μέρα.

Nickred: Δεν νομίζω ρε παιδιά, ίσως να έχει συμβεί κάτι άλλο, ίσως ο aligator21, να πήγε καμιά βόλτα. Δεν ξέρω, αλλά τον τελευταίο καιρό, λόγω του ότι βρισκόμουν πολλές ώρες στον δρόμο, για να ψάχνω, που έχει καταπέσει ο soraver, πέρασα πολλές φορές, από την λακκούβα του aligator21, αλλά δεν υπέπεσε στην αντίληψη μου, καμιά ύποπτη κίνηση. Γι αυτό προτείνω, να μην βιαστούμε να βγάλουμε αποφάσεις, για να μην προβούμε, σε λανθασμένα συμπεράσματα.

Soraver: Εγώ πάλι πιστεύω, πως μια μπυρίτσα, θα μας βοηθήσει, να δούμε τα πράγματα πιο καθαρά. Rosanna φέρε ένα γύρο σε όλους.

Freeman : Ναι….ναι…ναι!!! Ένα γύρο με μπόλικο τζατζίκι!..... Ωχ…. Μια πεταλούδα….

Nidis_ : Εγώ πιστεύω πως για όλα τα φταίει η Bayer….καταραμένο aroxol!

stay_close : Αν ήταν εδώ ο Ντουκ, θα είχε βρει τα ίχνη του και δεν θα καθόμασταν τώρα να ψάχνουμε εμένα στα άχυρα!

ΠΛΑΤΩΝ : Εγώ πάλι, μα την ξαδέλφη μου την Καρυάτιδα, πιστεύω, πως υπεύθυνος για όλα αυτά είναι ο Πουλόπουλος. Χτες όλη την νύχτα πάλι με είχε πρήξει συνέχεια έλεγε….

Καντήλι καίει ένας καημός
θα γίνει απόψε χαλασμός
Πηγάδι ανοίχτηκε βαθύ
απόψε κάποιος θα χαθεί


Ο γκαντέμης….να που τελικά κάποιος χάθηκε!!!

Αμάν πια γιατί με έχει πρήξει. Δεν φτάνει που με έχει ταράξει στις βόλτες, που με έχει κάνει δουλάρα του, και με βάζει να του σκουπίζω τα μάτια, να ακούω όλα τα ψυχολογικά του, λες και δεν έχω εγώ προβλήματα. Προχτές…. Καθόταν και μου έλεγε, «θα πιω απόψε το φεγγάρι» και χθες παραπονιότανε, πως «νύχτωσε χωρίς φεγγάρι»…. Εμ αφού το ήπιε, πως σκατά θα έβγαινε την επόμενη νύχτα! …Ε μα με έχει πρήξει…κάθε βράδυ το ίδιο βιολί!

Soraver : Πουλόπουλος, αυτό το φεγγάρι, κοκτέιλ είναι? Δεν έχω πιει ποτέ…σου έχει περισσέψει καθόλου να δοκιμάσω?

Aetonail: Παιδιά νομίζω πως ξεφύγαμε από το θέμα μας. Το θέμα μας είναι, πως θα ξεσκεπάσουμε τον Baker και να κάνουμε την αλήθεια να λάμψει.

Freeman : (φεύγοντας από την θέση του και πάει δίπλα στον Aetonail, από την πλευρά του soraver) Λάμψη? Τι την είδες και εσύ? …Α…ευτυχώς, για νόμιζα, πως μόνο εγώ την έβλεπα! Για την πεταλούδα όμως δεν είπες τίποτα…. Α….να και άλλη μία!

Rosanna : Παιδιά συγκεντρωθείτε! Όσοι ώρα εμείς συζητάμε, ο c.l.sad, μπορεί να σχεδιάζει και άλλο έγκλημα. Γι αυτό καθαρίστε το μυαλό σας και επικεντρωθείτε στο θέμα μας.

Freeman : (ρουθουνίζοντας) Ρε παιδιά σας μυρίζει κάτι ψόφιο?

stay_close : (κρατώντας την μύτη του) Ναι ρε παιδιά … όπως θα καθαρίζεται το μυαλό σας, δεν βάζετε ένα χεράκι, να καθαρίσουμε και τον soraver, δεν αντέχεται άλλο αυτό!

Όση ώρα συνεχιζόταν η συζήτηση στο καφενείο του Χωριού, ιδιοκτήτη και ιδρυτή, λίγο πιο κάτω…. Στο εργαστήριο του c.l.sad, ο Baker χτυπούσε την πόρτα με άγριες διαθέσεις.

Baker : (Με το που ανοίγει ο c.l.sad, μπουκάρει μέσα στο εργαστήριο, και άρχισε να ψάχνει) Που τον έχεις? Τι τον έκανες?

c.l.sad : (ανίδεος και φανερά αγχωμένος, αφού όλο αυτόν τον καιρό προσπαθούσε, να τελειώσει την παραγγελία, των δερμάτινων κασκόλ) Ποιον έχω? Μα τι λες?

Baker : Όχι σε εμένα αυτά! Ξέρω πως εσύ τον πήρες…

c.l.sad : Μα τι λες δεν καταλαβαίνω. Και στο κάτω, κάτω τι τρόπος είναι αυτός, με πιο δικαίωμα μπαίνεις έτσι μέσα στο εργαστήριο μου.

Baker : Με το δικαίωμα του ότι έχεις κάτι που μου ανήκει!

c.l.sad : Τι είναι αυτά που λες πάλι….τι έχω και σου ανήκει?

Baker : Τον aligator21! Που τον πήγες? Τι τον έκανες? Είναι δικός μου!!!

c.l.sad : Τον aligator21? Δεν καταλαβαίνω τι μου λες! Και από πού και ως που είναι δικός σου?

Baker : Από πάντα και πάντοτε. Εγώ τον είδα πρώτος!

c.l.sad : Χα! Σε γελάσανε! Τι θα πει εσύ τον είδες πρώτος? Εγώ τον είδα πολύ πιο πριν από εσένα!

Baker : Είναι δικός μου…..

c.l.sad : Όχι δικός μου είναι….

Baker : Είναι δικός μου…

c.l.sad : Όχι δικός μου

Baker : δικός μου…

c.l.sad : δικός μου….

Baker : δικός μου…

c.l.sad : δικός μου….

Baker : δικός μου…

c.l.sad : δικός μου….

Εκεί που ο καυγάς έχει ξεκινήσει, ξαφνικά χτυπάει η πόρτα…..

Soraver : Ρε παιδιά, μήπως σας βρίσκετε καμιά μπυρίτσα, γιατί στο καφενείο, δεν μου δίνει κανείς σημασία!

Κι ενώ τα γεγονότα τρέχουν στο χωριό του Χωριού, ιδιοκτήτη του καφενείου και ιδρυτή, τα μαντάτα έχουν αρχίσει, να ξεπερνάνε τα σύνορά του και να εξαπλώνονται παντού…. Μέχρι που φτάνουν στα αυτιά του Alikafros.............!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kako_paidi® : 09-09-06 στις 17:04.
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-09-06, 18:02   #42 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

Ελπίζω να έχει κι άλλο..
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-06, 12:17   #43 Αρχή
Christy
.::Always Somewhere::.
 
Το avatar του χρήστη Christy
 
Εγγραφή: 29-06-2006
Ηλικία: 54
Μηνύματα: 303
Προεπιλογή

Eλπίζω να μην τον βρούνε! Τον αχαΐρευτο! Όλο ξάπλες ήταν και άμα του λεγες "ρε άρπα αυτόν να ησυχάσουμε" σε κύτταγε και χαμογέλαγε

Άχρηστο αιλουροειδές! Ούτε για τσάντα δεν έκανε!
__________________
Δεν σου εμπνέουν συγκίνηση και αγάπη άνθρωποι που δεν ράγισαν ποτέ
και που στη φάτσα τους δεν έγραψε κανένα ζόρι...

Ο χρήστης Christy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-06, 14:58   #44 Αρχή
Argonauths
Ναύς των ονείρων
 
Το avatar του χρήστη Argonauths
 
Εγγραφή: 12-06-2006
Περιοχή: Βόλος
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 523
Προεπιλογή

Dhladh egw pou exw thn myga, mygiazomai? Eutyxws pou o Nidis_ den einai sfigka.
__________________
 click to show
Ο χρήστης Argonauths δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-09-06, 16:23   #45 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Mentoras
Dhladh egw pou exw thn myga, mygiazomai? Eutyxws pou o Nidis_ den einai sfigka.
Τότε θα τον είχε ο soraver
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-06, 15:38   #46 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

telika mpuritsa 8a mou dwsete?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-09-06, 02:21   #47 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
Το σήριαλ είναι μιά προσφορά της: THE NATIONAL GEOGRAPHIC ORG.

Τα ονόματα δέν έχουν καμιά αντιστοιχία με την πανίδα των ρολων. Η αντιστοιχία ονομάτων με εντόμων-πανιδα είναι προιόν της φαντασίας του σεναριογράφου. Τα ονόματα είναι πραγματικοί άνθρωποι.
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-09-06, 12:44   #48 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

Παράθεση:
Κι ενώ τα γεγονότα τρέχουν στο χωριό του Χωριού, ιδιοκτήτη του καφενείου και ιδρυτή, τα μαντάτα έχουν αρχίσει, να ξεπερνάνε τα σύνορά του και να εξαπλώνονται παντού…. Μέχρι που φτάνουν στα αυτιά του Alikafros.............!

Ο Alikafros, είναι θείος του aligator21, και μάλιστα ο δεύτερος, είναι το αγαπημένο ανίψι του πρώτου, γιατί είναι από το σόι της ξαδέλφης της γιαγιάς του θείου της αδερφής του πρώτου εγγονιού του δεύτερου παιδιού του πρωτοξάδερφου, της μάνας του πατέρα, του πρώτου παιδιού, της δευτερης κόρης, από τον τρίτο γάμο του γιου, της θείας του παππού, του αδελφού του ξαδελφιού, της κουνιάδας…..εεεε…. της κουνιάδας?......?????...... αν είναι της κουνιάδας, τότε μαλακίες λέω….δεν υπάρχει συγγένεια….άρα δεν είναι ο αγαπημένος ανιψιός….ίσως να είναι μόνο αγαπημένος, αλλά αυτό προσωπικά δεν το γνωρίζω, οπότε θα αρκεστώ στο πολύ καλός φίλος…. κολλητός.

Τον Alikafros, τον φοβόντουσαν και τον έτρεμα οι πάντες, γιατί ήταν ένας αγιογδύτης, αγριωπός, άκαρδος, ανελέητος, αγροίκος, αγύρτης, ακράτητος (μια τουαλέτα δικιά του θέλει) αδιάντροπος, ακατάδεχτος, ακατάστατος, αδιόριστος, αζευγάρωτος, αγράμματος, άπλυτος και αδιάθετος σαμιαμίδις!!!

Λέγεται πως ο Alikafros, τα είχε βάλει μια φορά με σαράντα πέντε Γιάννηδες και δυο κόκορες ακόμα και μετά……τα έβγαλε!

Μόλις ο Alikafros έμαθε για την εξαφάνιση του aligator21, μάζεψε τα πράγματα, όσων βρήκε γύρω του και έτρεξε κατευθείαν, για το χωριού του Χωριού, ιδιοκτήτη του καφενείου και ιδρυτή. Το ταξίδι κράτησε σαράντα ημέρες και 60 νύχτες, το σαμιαμίδι πέρασε βουνά, λαγκάδια, θάλασσες, 1568 λακκούβες, 7625 φανάρια, δυο αθλητές του μαραθώνιου και το soraver, ενώ οδηγούσε στην εθνική οδό.

Με το που έφτασε στο χωριό του Χωριού ιδιοκτήτη του καφενείου και ιδρυτή, έτρεξε κατευθείαν για την λακκούβα του aligator21, αφού πρώτα όμως βγήκε μέσα από τον βόθρο που έπεσε, λόγω του ότι μπερδεύτηκε. Με το που έφτασε στην λακκούβα, έψαξε παντού, για να βρει κάποιο ίχνος, που θα τον οδηγούσε πιθανά στον aligator21. Αφού έψαξε, αλλά δεν βρήκε κάτι ιδιαίτερο, αποφάσισε, να συνεχίσει την έρευνα, στα γειτονικά σπίτια.

Έφυγε λοιπόν και πήγε στο εργαστήριο του c.l.sad, όπου εκεί ο βρήκε τον Baker και τον c.l.sad, να μαλώνουν, βρίζοντας ο ένας τον άλλον, με τόσο χυδαίες λέξεις, που έκαναν ακόμα και τον Alikafros να κοκκινίσει. Ο Alikafros προσπάθησε να διακόψει τον καυγά, για να καταφέρει να αποσπάσει πληροφορίες, αλλά μάταια, κανείς δεν του έδινε σημασία. Οι κατραπακιές πέφτανε βροχή και αντικείμενα εκτοξευόντουσαν στο δωμάτιο, ασταμάτητα. Ο Alikafros, μην μπορώντας να περιμένει να τελειώσουν τον καυγά τους, καθότι και ανυπόμονος, αποφάσισε να πάρει μέρος στον καυγά και να αποσπάσει τις πληροφορίες, με τον δικό του τρόπο.

Και ενώ ο Baker και ο c.l.sad, μάλωνα αμέριμνοι, ανίδεοι για το τι τους περιμένει ο Alikafros, ανασήκωνε τα πατζάκια του και ετοιμαζόταν να λάβει συμμετοχή.
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-09-06, 13:46   #49 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο myrovolos
το σαμιαμίδι πέρασε (...) το soraver, ενώ οδηγούσε στην εθνική οδό.(...)
nai kala...
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-09-06, 18:57   #50 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο myrovolos
Ο Alikafros, είναι θείος του aligator21, και μάλιστα ο δεύτερος, είναι το αγαπημένο ανίψι του πρώτου, γιατί είναι από το σόι της ξαδέλφης της γιαγιάς του θείου της αδερφής του πρώτου εγγονιού του δεύτερου παιδιού του πρωτοξάδερφου, της μάνας του πατέρα, του πρώτου παιδιού, της δευτερης κόρης, από τον τρίτο γάμο του γιου, της θείας του παππού, του αδελφού του ξαδελφιού, της κουνιάδας…..εεεε…. της κουνιάδας?......?????...... αν είναι της κουνιάδας, τότε μαλΜΠΙΠ λέω….δεν υπάρχει συγγένεια….άρα δεν είναι ο αγαπημένος ανιψιός….ίσως να είναι μόνο αγαπημένος, αλλά αυτό προσωπικά δεν το γνωρίζω, οπότε θα αρκεστώ στο πολύ καλός φίλος…. κολλητός.
Είμαι καλός μοντερατόρ! Είμαι καλός μοντερατόρ! Είμαι καλός μοντερατόοοοορ!
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.